Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema mam pytanie czy opłaca się robić upgrade mojego kompa ma juz ze 4 lata i nie radzi sobie z nowymi grami chciałbym coś powymieniać tak abym mógł sobie pograć jeszcze z rok a później dopiero kupić całkiem nowego kompa.

 

Mój PC:

Procesor

Intel Pentium E5200 @2.5Ghz

 

Płyta Główna

Gigabyte EP31-DS3L

 

Karta Graficzna

Radeon HD 4650

 

Zasilacz

Modecom FELL-350ATX (Wiem że trzeba będzie zmienić

 

Obudowa

Nie wiem jaka ale też przyda się wymienić bo stara i ciasno w niej

 

Dysk Twardy też nie wiem ale chyba go zostawie.

 

Ram

2Gb KingMAX czy jakoś tak 400Mhz(przydało by się więcej dokupiłem kość ale po podłączeniu do kompa się spaliła :( )

 

Prosze was abyście napisali co wymienić. Lub może coś bym z tego sprzedał i kupił lepsze.

 

Edit

Grafa była kupiona nie dawno na szybko bo mojemu staremu gt9600 popsuło się chłodzenie.

Pomyliłem się przy wpisywaniu wpisałem 800Mhz Ram a ma 400Mhz poprawiłem

Edytowane przez patrykk1998305
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu tego upgradowac. Polowa kompa jak nie calosc do zmiany. Na upartego mozna kupic dysk, bude, zasilacz, karte graficzna, chlodzenie i podkrecic procka dosyc mocno. Za rok zmienilbys tylko platforme i juz. Zalezy tez jaki masz budzet.

Ja widzialbym to tak

SilentiumPC Brutus 410

XFX Core 450 albo 550W

Samsung F3 500 GB

Zalman Performa

I grafa minimum GTX 460.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym wydać jak najmniej bo w następnym roku na pewno będę kupował nową maszyne teraz nie chce kupować bo po 1 troche kiepsko z kasą za rok będzie lepiej i po 2 będą już nowe Karty gtx 6xx oraz radki hd 7xxx oraz procki Ivy Bridge, a więc wole jeszcze troche poczekać a później od razu kupić coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

Na początek wystarczy że zmienisz grafike na cos pokroju GTX460 i zmienisz zasilacz i podkręcisz tego proca

Jak widzisz mam ten sam procesor i daje jeszcze rade spokojnie w 1920-1080 na wysokich także w nowych grach

 

Zmiana na quada ??

Nie ma sensu - zbyt słaba płyta by pakowac do niej quada i zbyt mało wykrecisz w ogóle na niej tego quada

Link to post
Share on other sites

A jakie byście polecali kupić chłodzenie bo obecnie mam boxowe ale troche mi komp głośno chodzi (denerwujące) i ten wiatrak jest jednym z rzeczy które w środku najbardziej hałasują.I jeszcze która wersja gtx 460 jest lepsza(i tania a nie najdroższa) chodzi mi o producenta ?

i

Edytowane przez patrykk1998305
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Witaj! Moja propozycja do tej konfiguracji:

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-palit-gtx460-768mb-ddr5-192bit-i1718085864.html

http://allegro.pl/mocny-corsair-zasilacz-430w-pfc-cx-5lat-gw-12v-28a-i1708284301.html

http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q6600-slacr-2-4ghz-i1714125265.html

 

I napewno odczujesz różnicę jeżeli kupisz wszystko, a jak proc by został to do 3Ghz aby proc był podkręcony i kupujesz kartę i zasilacz i też mogłoby być.

 

RAZEM: 870zł

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Wg. Mnie Silentium Spartan będzie miał troszkę lepsze osiągi od CoolerMaster Hyper TX3 (który teraz można dostać za 30-50zł) Sam mam Hypera TX3 i mogę go polecić bo daje rade. 2GB DDR2 no nie wiem czy opłacalne skoro zmieniasz platformę za rok to moim zdaniem bez sensu pakować jeszcze 80zł w nową kość DDR2 Do gier starczy jeszcze jako tako 2GB.

 

PS. Jak jednak nie masz zamiaru zmieniać platformy (bo to róznie bywa, wydatków człowiek nie przewidzi) to kupuj Quada tego co Ci podałem i wtedy 2GB i też pograsz we wszystko.

Edytowane przez JackHammer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...