Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną wybrać?


Recommended Posts

Cześć, mam kartę graficzną od Asusa. Jest to Radeon 7 370 (4gb). Na początku ta karta mi wystarczała jednak po dwóch latach użytkowania komputera stała się dla mnie zbyt słaba. Przykładowo w grze ETS2 mam poniżej 60fps na średnich ustawieniach. Podczas monitoringu menedżerem zadań i Msi Afterburner przeciążenie procesora jest na poziomie

30-40%, w momencie gdy karta graficzna ma przeciążenie 98-100%. Chciałbym kupić kartę Gigabyte GeForce gtx 1660 super (6gb) i nie wiem czy to będzie dobry wybór, adekwatny do reszty moich podzespołów. Dodam jeszcze że z tą kartą graficzną nie jestem w stanie nagrywać gry, a bardzo chciałbym to robić więc proszę o to żeby nowa karta graficzna była zdolna do nagrywania w 60fps.

 

Moja specyfikacja:

PROCESOR - AMD FX 8350 (4000MHz)

PŁYTA GŁÓWNA - MSI 970 GAMING

RAM - PATRIOT VIPER 32gb (1600MHz)

ZASILACZ - SILENTIUMPC ELEMENTUM E2 550W 

KARTA GRAFICZNA - ASUS RADEON 7 370

 

Komputer został złożony głównie do symulatorów, sporadycznych gier w fps'y, obróbki grafiki i montażu. Bardzo bym prosił o pomoc w doborze karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wstawisz 1660S to procesor będzie kulą u nogi, tak naprawdę nawet 1650S w niektórych momentach by się marnował, 8350 to stary cep.

Sprzedaj procesor za 250zł, płytę za 250zł, RAM za 400zł (32GB rozbij na dwie aukcje po 16GB, tak szybciej sprzedasz) i wtedy niewiele dopłacasz by zrobić zestaw na i5 10400F

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Fantastyczne porady : ) 

 

z mojego doświadczenia:

 

sprzedałem podobny zestaw kumplowi w 2016, używał do grudnia 2021,  w grudniu sprzedałem mu zestaw z 6700k, po czym ostatecznie zdecydował sprzedać faktycznie 8350 (tylko 2*4gb ddr3) i zostać przy 6700k (2*8)  ale głównie z uwagi na różnice w pamięciach między tymi konfiguracjami. Bo w testach nowych gier różnica między 6700k a 8350 okazała się marginalna, a każdy jeden aktualny tytuł AAA był grywalny na 1660s w fullhd na średnich lub nawet wysokich. Wiedźmin 3 szedł 60fps na Uber w fullhd.

 

dlaczego? Ponieważ 8350 w miarę rozwoju oprogramowania ( i optymalizacji pod wincyj rdzeniuf) zyskał względem jednostek Intela. Zestaw 8350 z sabertooth 990fx i 2*4gb ram sprzedaliśmy za 1000 zł. Więc nie sprzedawaj tego proca za 250 xd.

 

ja bym zrobił tak na Twoim miejscu:

 

nowe gry działają o dziwo lepiej na 8350 niż na dawno ówcześnie konkurencyjnym i5 2600. Spokojnie sparować możesz sobie z 1660s czy 2060 czy nawet coś szybszego bo.... Kiedyś kompa wymienisz i nie będziesz musiał drugi raz grafiki wymieniać. Natomiast jak już składać nowego pieca to raz a dobrze, tak jak zrobiłeś to kiedyś kupując 8350 a nie 4300.

Link to post
Share on other sites
W dniu 2.02.2022 o 10:49, 1234567890 napisał:

GTX 1650 to max dla tego procka, więcej bym nie ładował.  a oszczędzisz 800 zł względem 1660S

Tej karty nie poleca się niezależnie od sprzętu w jakim się go będzie montować. Naprawdę to jedna z najgorszych premier, może poza dzisiejszymi wynalazkami typu RX 6500.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 22.01.2022 o 14:07, YounggKruk napisał:

Dodam jeszcze że z tą kartą graficzną nie jestem w stanie nagrywać gry, a bardzo chciałbym to robić więc proszę o to żeby nowa karta graficzna była zdolna do nagrywania w 60fps.

 a próbowałeś wykorzystać do tego CPU?

Link to post
Share on other sites

@geforce_tmCo Ty chłopie piszesz, FX8350 ma problemy by dogonić R3 1200 nawet w najnowszych grach/aplikacjach, a z tym tekstem "Możesz spokojnie łączyć FX8350+RTX2060" to już poleciałeś po całości. 

Skoro obecny zestaw autora jeszcze w miarę trzyma cenę, to tym bardziej sprzedać go w pioruny i zakupić coś lepszego. Te FX'y mają IPC niewiele lepsze od Phenomów II. To, że znalazłeś jelenia który zapłacił 1000zł za platformę AM3+, to nie znaczy, że ten sprzęt jest wydajny.

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

@Vemorionnie przesadzaj, w tym cpu nie chodzi o IPC, żyjesz 10 lat w tył? dziś gry korzystają z 8 wątków co daje temu CPU extra moc, zobacz sobie że w nowych tytułach często jako minimum podaje się np fx6300 , nie bazuj na 10 letnich testach, realia się zmieniły, a ja znów bawiłem się tym CPU w ubiegłym mcu i wiem, że daje radę z autopsji, nie bazuję na mitach czy innych legendach 

 

piszesz sprzedawaj w pioruny skoro 3ma cenę, gdyby nie dawał rady to by nie trzymał ceny, widzisz tu jakąś logikę czy zatraciłeś ją zupełnie w gonitwie za IPC?

 

 

Edytowane przez geforce_tm
Link to post
Share on other sites

@geforce_tm Masz rację, że FX8350 z biegiem czasu zyskał na wydajności, ale on zyskał na tle takich procesorów jak i5 2500. To nadal jest niska półka wydajnościowa jak na obecne czasy. Jeżeli myślisz, że IPC nie ma znaczenia, to porównaj sobie FX8350 vs i3 12100F, jeden i drugi procesor ma 8 wątków, a i3 wgniata wydajnościowo FX'a doganiając R5 3600. Moja logika jest taka, że lepiej posiadać wydajniejsze podzespoły zamiast gorszych w podobnych pieniądzach. Nie polecam zachować tego FX'a ponieważ dzisiaj mamy dużo wydajniejsze rozwiązania w podobnych pieniądzach. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego jakikolwiek 10 letni topowy procesor miałby mieć szansę z low endem najnowszej generacji (a tym bardziej w kwestii ipc na dodatek w intel vs amd, gdzie dobrze wiemy jak z tym ipc było od samego początku). To by oznaczało tragiczny zastój w branży. Mówisz o czymś oczywistym. Gdybym miał taki hajs i brak innych priorytetów to co generacje mógłbym przytoczyć argument Twojej logiki i wymieniać sprzęt na nowy. Bo zawsze będzie lepszy w podobnych pieniądzach czy tam za niewielkim wkładem vide Intel 11th vs 12th gen.

Edytowane przez geforce_tm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...