Skocz do zawartości

Czy jest różnica między 2 i 3 wentylatorami w karcie graficznej?


Recommended Posts

Już się dowiedziałem, że ogóle panuje zasada: 3 wiatraki to lepsze chłodzenie i możliwości OC. Kiedyś natknąłem się na benchmark pokazujący, że modele 2 wiatraki mają po prostu gorszą wydajność. Teraz dopytuję was, czy faktycznie karty graficzne z dwoma wentylatorami mają też gorsze wyniki w grach o te kilka fpsow? Czy to była jakaś ściema. W internecie nie mogę natrafić już na tego typu artykuł. Czy np. Rtx3060 oc pro i eagle będzie miał jakieś znaczące różnice w fpsach?

Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, plebs napisał:

Czy to była jakaś ściema

 Jasne ,że ściema . Wyniki karty spadają dopiero jak się przegrzewa . Jeśli układ chłodzenia jest dobrze skonstruowany  wystarczą dwa , a nawet jeden . 

Wiadomo , że w trzech jest większy potencjał niż w dwóch . Ale kiedyś były wynalazki i z 5 wentylatorami . Prawie każdy producent proponuje kilka wersji karty w tym 2 lub 3 wiatrakowe . Z reguły trzy wiatrakowe mają te parę mało istotnych mhz więcej , za sporą ilość gotówki ale też przeważnie są cichsze .  

 

Kiedyś miałem jednowiatrakowego gtx 1660 i był chłodny i cichy . Nic więcej nie trzeba mu było .

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, jakub1t napisał:

 Jasne ,że ściema . Wyniki karty spadają dopiero jak się przegrzewa . Jeśli układ chłodzenia jest dobrze skonstruowany  wystarczą dwa , a nawet jeden . 

Wiadomo , że w trzech jest większy potencjał niż w dwóch . Ale kiedyś były wynalazki i z 5 wentylatorami . Prawie każdy producent proponuje kilka wersji karty w tym 2 lub 3 wiatrakowe . Z reguły trzy wiatrakowe mają te parę mało istotnych mhz więcej , za sporą ilość gotówki ale też przeważnie są cichsze .  

 

Kiedyś miałem jednowiatrakowego gtx 1660 i był chłodny i cichy . Nic więcej nie trzeba mu było .

Obyś miał racje bro

Link to post
Share on other sites

Fizyke ciezko oszukac i karty z 3 wentylatorami zazwyczaj maja nizsze temperatury, wiekszy radiator, trzy wentylatory lepiej schlodzi karte graficzna niz dwa wentylatory.

Identyczna sytuacja jest przy chlodzeniu procesorow, wikeszy wentylator i radiator lepiej chlodzi.

Zazwyczaj karty graficzne z dwoma wentylatorami sa glosniejsze niz wersje trzy wentylatorowe, wynika to z tego zeby utrzymac ta sama temperature musza pracowac na wyzszych obrotach.

W chwili obecnej dosyc czesto wykonuje sie Undervolting GPU

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...