Skocz do zawartości

i5 10400F + Chłodzenie wodne MSI MAG CoreLiquid 240R = wysokie temperatury


Recommended Posts

Temat jest rozwojowy i nie zdziwiłbym się gdyby Asrock np do "tańszych" Z690 nie wsadził też Async Bclk gen. 

 

Tylko o ile mi wiadomo to nie jest rozwiązanie programowe - taki układ musi być fizycznie na płycie.

 

Z doświadczenia Ci jeszcze napiszę, że w przeszłości można się było na tym przejechać. Asus Crosshair VII X470 miał Async Bclk Gen, przez co 2700x na tych płytach potrafił z XFR 2.0 robić ponad 4400 MHz (SC). Tylko co z tego, skoro przy Zen2 i Zen3 XFR został zastąpiony PBO, który z Async clcka nie korzysta :/

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, spid10055 napisał:

Uhhh.... Ja docelowo miałem robić upgrade z 10400F na 10600KF. Ale na razie sam pewien nie jestem, raczej przy 3060Ti nie ma to większego sensu. Ja już to chyba na coś z serii 12000. Z tego co widziałem podkręcona 12400 rozmiata wszystko. Widziałem podkręcali ją przez BCLK do 5,2Ghz(mówię o wersji bez K, bo rozmiata wszystko w kwestii cena/wydajność), a seria 12000 ma to do siebie że BCLK jest odizolowane od reszty podzespołów. I można się śmiało bawić, ale tu już kwestia płyty głównej też. Ale chyba jak upgrade to już do czegoś 8/16, ale czas pokaże. Pierw zobaczę co z AIO, na razie widzę że stockowe Intelowe bez problemu daje sobie radę i tak naprawdę nic więcej nie potrzeba bo nie mam większych temperatur niż 65 stopni.

To jest dobra opcja jak ktoś kupi mocną płytę i tego proca na razie o potem dowali Raptora z "K" :D

Link to post
Share on other sites

Wiesz @bonuz, ja tak właśnie kombinowałem z Mobo. Kupiłem Crosshair VII Hero tuż przed premierą Zen2, bo liczyłem że będę kręcił w kosmos po Bclk nowe Ryśki.

 

Jaki uJ z tego wyszedł to już nie wspomnę, a problemy z 3700x po premierze tym bardziej.

 

Asus X570-P Prime, który kosztował mnie taniej niż sprzedałem C7H to przy tej płycie był Mercedes (fakt, że z wyglądu to A-klasa co najwyżej). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...