Skocz do zawartości

PC się nie uruchamia - EZ Debug LED


Recommended Posts

Witam. Mam problem z pc od jakiegoś czasu. Nie chcę się uruchamiać za pierwszym razem. Czasem za trzecim, czasem za np. siódmym. Zależy od jego humoru. Zatrzymuje się na takim etapie jak na zdjęciu które dodałem. Zauważyłem, że się świeci dioda od EZ Debug LED ta odpowiadająca za VGA. Zapala się około 5 sekund po uruchomieniu, a świeci się około 15-20 sekund po czym gaśnie i dopiero pojawia się taki ekran jak na zdjęciu. Co to może być? Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

Płyta główna to MSI Z370 Tomahawk z najnowszym BIOS-em, procesor i7 8700k, zasilacz cooler master 1000w, grafika Gigabyte GTX 1070ti. W sumie to najważniejsze informacje podałem. 

IMG_20220115_203740.jpg

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, BlackCoffe napisał:

W BIOSie w zakładce Boot widać twoje dyski twarde?

No właściwie to nie wszystkie, ale jak system się uruchomi to działają normalnie. A i do BIOSu też wchodzi dziwnie długo.

Edytowane przez cyderyk
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Masz podłączony głośniczek? Są jakieś sygnały BIOSu? Wygląda to na problemy z płytą główną.

Jeśli jest jakiś głośniczek to firmowy bo ja nic nie podłączałem takiego. No ale słychać takie pip chyba w okolicach dysku w takich samych odstępach czasu - 5 sekund. Po tym braku sygnału zrobiłem reset a na tym ekranie ze zdjęcia zaczęło się niby ładować bo jest to kółko z kropek co się system ładuje, ale tak się już kreci 2 minuty może i nic się nie dzieje. 

Edytowane przez cyderyk
Link to post
Share on other sites

Dobra, chyba jest winowajca. Nie chciał się teraz włączyć to odpiąłem dyski SATA i się uruchomił normalnie, trzy uruchomienia i zawsze była to chwilka dosłownie. Teraz je podpiąłem i nie uruchamia sie. W o ogóle bym nie pomyślał, że HDD może coś takiego powodować. Tylko jeszcze ciekawe czy może to być kabel zasilający HDD czy Sata czy to jednak dysk jest uszkodzony.

Edytowane przez cyderyk
Link to post
Share on other sites
Teraz, BlackCoffe napisał:

Któryś z dysków SATA nie przechodzi testu POST. Nie wiem ile ich masz, ale możesz zrobić test podpinając każdy z nich osobna by znaleźć winowajcę.

Już go znalazłem, dużo zabawy nie było bo są dwa tylko. A jest możliwe, że któryś kabel nie domaga?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...