Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną w nowym laptopie


Recommended Posts

Cześć!

Zakupiłem ostatnio laptopa Asus TUF Gaming F15. Po całej konfiguracji znalazłem jeden problem: grafika dedykowana wyświetla wszystkie gry w 5 FPS. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki, w tym BIOS do najbardziej aktualnych wersji. Po wszystkim przeinstalowałem system na nowo - problem występuje dalej. 

Oczywiście ustawienia baterii również sprawdzone - są na najwyższej wydajności

Wada fabryczna, czy jeszcze mogę próbować coś kombinować?

 

Specyfikacja:

procesor: Intel core i5 11400h

16g ram

System: windows 10

Dysk: 500g SSD M2 pcl-e

Karta dedykowana: GeForce rtx 3050 4gb

 

 

 

 

 

Edytowane przez Laver377
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Genghis Khan napisał:

Jezeli to nowy sprzet to najlepiej kontakt z serwisem Asusa

Chciałbym tego uniknąć, gdyż mieszkam za granica i mam troszkę ograniczoną możliwość wysyłki do autoryzowanego serwisu. Dlatego zastanawiam się czy jest jeszcze jakaś opcja która pominąłem, a mogła by pomóc. Nie będzie pomysłów - to skorzystam z serwisu 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, worm napisał:

Masz 100% pewność że to na dedykowanej, a nie integrze? Sprawdzałeś jakimś softem?

Odłączyłem Integre w panelu sterowania, gdyż byłem zdziwiony niskimi fps w grze. (Wtedy zakres sięgał 150-200, co i tak było nie do przyjęcia jak na tę kartę). Wtedy się okazało, że system sam wybierał Integre jako te mocniejszą, bo a momencie gdy ja odłączyłem to zamiast 200fps miałem 5. Więc tak, problem dedykowanej

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, BlackCoffe napisał:

Masz jakieś dedykowane oprogramowanie od Asus'a?

My Asus, oraz jeszcze jedno którego nazwy nie pamiętam. W obu kombinowałem z ustawieniami baterii oraz karty - bez skutecznie. Wszystko wydaje się być dobrze ustawione - tzn. na wydajność

Link to post
Share on other sites

UserBenchmarks: 
CPU: 11th Gen Intel Core i5-11400H - 81.7%
SSD: Nvme INTEL SSDPEKNU512GZ 512GB - 313.6%
RAM: Micron 4ATF1G64HZ-3G2E2 2x8GB - 71.3%
MBD: Asus ASUS TUF Gaming F15 FX506HCB_FX506HCB
 

 

Generalnie wyglada to tak, jak gdyby zewnetrzne aplikacje nie widziały w ogóle mojej karty graficznej :s 

 

Podpinam sterownik jaki posiadam, grafika w załączniku.

Bez tytułu.png

Link to post
Share on other sites

Dziwne dosyć. Mam [co prawda 7letniego] lapka z dwoma kartami graficznymi i gdy robiłam benchmarki to programy znajdywały kartę dedykowaną i testowały [miałam podłączony zasilacz i plan zasilania Najwyższa Wydajność].

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.01.2022 o 08:41, Laver377 napisał:

Chciałbym tego uniknąć, gdyż mieszkam za granica i mam troszkę ograniczoną możliwość wysyłki do autoryzowanego serwisu. Dlatego zastanawiam się czy jest jeszcze jakaś opcja która pominąłem, a mogła by pomóc. Nie będzie pomysłów - to skorzystam z serwisu 

https://www.asus.com/support/images/upload/file/20180222150626657_STR1200_NB_International warranty country cover list-Polish.pdf

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...