Skocz do zawartości

czarny ekran / błąd pamięci ??


Recommended Posts

Cześć, zacznę od specyfikacji.

 

Cpu: r5 3600

gpu: rtx 2080 super aorus wb

ram: 16gb 2x8 patriot viper 3000 cl16

mb: msi b450m pro-vdh max

psu: corsair sfx 600 gold

dysk:  PNY XLR8 CS3030 250GB

 

Całość jest na custom loopie, gpu max 55 stopni, cpu max 70 stopni.

 

Od jakiegoś czasu mam dziwne problemy. W losowych sytuacjach gasną mi monitory (mam dwa), nie zależnie czy gram, czy nie. Podczas gry, gdy to się dzieje to tracę wizję, dźwięk na chwilę się zawieszą, po czym słychać grę, ale na ekranie nic się nie pojawia, pozostaje jedynie hard reset z przycisku.

 

Podczas pisania tego posta miałem dwa razy właśnie czarny ekran... :(

 

Z historii błędów windowsa mam coś takiego:

 

Opis
Problem dotyczący sprzętu spowodował, że system Windows przestał działać poprawnie.

Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu:    LiveKernelEvent
Kod:    141
Parametr 1:    ffffbc0c0e896010
Parametr 2:    fffff80122e182e4
Parametr 3:    0
Parametr 4:    e30
Wersja systemu operacyjnego:    10_0_19043
Dodatek Service Pack:    0_0
Produkt:    256_1
Wersja systemu operacyjnego:    10.0.19043.2.0.0.256.48
Identyfikator ustawień regionalnych:    1045

Dodatkowe informacje o problemie
Identyfikator pakietu:    LKD_0x141_Tdr:6_IMAGE_nvlddmkm.sys_Turing_3D
Informacje o serwerze:    ebdfee6c-e1ca-4a96-a7b8-ea5cf926708e

 

Robiłem test gpu programem furemark i przez jakieś 3 minuty wszystko było prawidłowo, program pokazywał ~~330 fps, a po chwili nastąpił jakby throtling i fps spadł do ~~90 co przełożyło się na zmulenie całego komputera, myszka klatkowała, zachowanie typowe jakby komputer był pod dużym obciążeniem. Nawet jak wyłączyłem program testujący to cały czas to się utrzymywało, musiałem zrobić restart systemu. Po ponownym zalogowaniu, włączyłem ponownie furemark i przez ~10min wszystko było w porządku... ciągle ~330 fps zero zacięć w systemie.

Wczoraj - czyli dzień przed pisaniem tego posta, zrobiłem format systemu, mając nadzieję że to pomoże. Niestety problem cały czas występuje, dodatkowo wczoraj dostałem blue screen z kodem zatrzymania: MEMORY_MANAGEMENT, komputer dostał całkowitego freeza i musiałem posłużyć się fizycznym przyciskiem na obudowie. Po ponownym włączeniu, płyta zapaliła dwie diody diagnostyczne CPU/RAM. Pomogło wyjęcie jednej pamięci i wsadzenie ponownie. Generalnie miałem wcześniej problemy z tymi diodami i z tym ramem, głównie po tym jak zmieniałem obudowę, lub zmieniałem coś. Ale tego blue screena miałem pierwszy raz w życiu(komputera)

 

Pamięci testowałem wbudowanym programem z windowsa i nie zgłosił on żadnych błędów

 

Dodam że czy z profilem XMP, czy też bez problem gaśnięcia monitora występuje.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...