Skocz do zawartości

modernizacja laptopa lenovo


Recommended Posts

Panowie i Panie obecny laptop mojej matki już nie domaga. Model lenovo g50-30 z procesorem Pentium i 4gb Ramu
Obecnie nie ma opcji wzięcia laptopa. Jednak moje pytanie brzmi: Czy polepszy się jego funkcjonowanie gdyby wsadzić tam dysk SSD do tego Windows 11? ogólnie to tylko używany byłby do Worda, Excela, stron internetowych, nic więcej. 

Link to post
Share on other sites

Ostatnio zakupilem do laptopa rodzicow dysk SSD (Crucual mx 500 250 GB) i laptop wyraznie odzyl.Nie trzeba juz czekac kilku minut po uruchomieniu zeby moc swobodnie przegladac internet.Jednak jest tam zainstalowany Windows 7 ktory ma na pewno mniejsze wymagania niz 11 - nie wiem jak jest z 10.

Na pokladzie dwurdzeniowy pentium i 4 GB ramu :)

Jaki masz tam dokladnie procesor ? dwurdzeniowy celeron ?

 

Link to post
Share on other sites

Ostatnio wymieniałem w 3 laptopach dyski HDD 5400 obr. na ssd. Na wszystkich różnica w szybkości włączania i przeglądania internetu jest kosmiczna. Dwa z tych laptopów był dwurdzeniowe a jeden czterordzeniowy i jedyna duża różnica to instalacja aktualizacji windows, te na dwurdzeniowcach instalują się wieczność.

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, sebki1 napisał:

Ostatnio zakupilem do laptopa rodzicow dysk SSD (Crucual mx 500 250 GB) i laptop wyraznie odzyl.Nie trzeba juz czekac kilku minut po uruchomieniu zeby moc swobodnie przegladac internet.Jednak jest tam zainstalowany Windows 7 ktory ma na pewno mniejsze wymagania niz 11 - nie wiem jak jest z 10.

Na pokladzie dwurdzeniowy pentium i 4 GB ramu :)

Jaki masz tam dokladnie procesor ? dwurdzeniowy celeron ?

 

Rzekomo siedzi 4 rdzeniowy pentium o taktowaniu 2,16 GHZ

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyzej pisze sprawdz w specyfikacji laptopa czy da rade dolozyc druga kosc 4 GB ramu.Co do dysku SSD to najbardziej oplacalne modele na SATA to Crucial MX500 oraz Samsung EVO (do wyboru pojemnosc ktora Cie interesuje: 250 GB,500 GB, 1 TB).

Jaki miales tam oryginalnie zainstalowany system  ? Windows 8 ?

Na Twoim miejscu zainstalowalbym na nim Windows 10 - chyba najbardziej uniwersalny jak na dzisiejsze czasy system.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Posiada 1 slot RAM oraz Pentium n3530. To jedyna konfiguracja, która pasuje do opisu. Zacząłbym od zmiany HDD na SSD i to w zasadzie powinno wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...