Skocz do zawartości

Sprzęt pod "Inteligentny dom"


Recommended Posts

Cześć! 

 

Mam kilka urządzeń z WiFi w domu a chcę na początek dodać kilka i najlepiej zebrać to w całość. 

Jest:

PRALKO-SUSZARKA F2DV5S8S0 LG

AC2729/50 OCZYSZCZACZ I NAWILZACZ 2W1

TV Samsung QE55Q80A 

Odkurzacz Mi Robot Vacuum Mop Pro

 

Chcę dodać (kolejność od najpotrzebniejszego)  

2xKamera - tutaj celuję w Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080p ale jestem otwarty na inne propozycje. Głownie chodzi o pilnowanie kota i spokojną głowę na wyjeździe. 

1x inteligentne gniazdko WiFi najlepiej podwójne koniecznie z "uziemieniem" - uruchomienie lampy (czy sama "smart" żarówka wkręcona do lampy wystarczy?) itp. Fajnie jak pokaże jakieś zużycie. Proszę o jakieś propozycje.  

2x Czujnik zalania - myślałem o Lanberg SM01-WS01 - potrzebuję coś za pralkę i okolice zmywarki zlewu. Prosty komunikat żebym był świadomy że cos się dzieje.

2x Czujnik otwarcia drzwi i okien - coś prostego z info na telefon najlepiej z sygnałem dźwiękowym  Proszę o jakieś propozycje.  

3x Sterowanie ogrzewaniem - to raczej plan na przyszły rok ale 3 głowice plus coś do pomiaru temperatury  Proszę o jakieś propozycje, rady. 

 

Każdy sprzęt ma sowią aplikację ale sensowniej zebrać to w jedną dlatego zastanawiam się czy jest centrala sterując która to wszystko ładnie połączy? Początkowo myślałem o Aeotec SmartThings GP-AEOHUBV3EU ale chciałbym też coś z czujnikiem wilgoci/temperatury itp... (jest nawilżacz ale sprawdza tylko wilgoć). 

 

 

 

 

BTW: Jak zły dział proszę o info ;) 

Link to post
Share on other sites

Różne urządzenia różnych producentów, to różne aplikacje. Chcąc to połączyć razem, można zastosować np. Home Assistant. Możesz się skupić na jednym producencie, np. Tuya ma bogaty wybór urządzeń. Z tych tańszych i urozmaiconych jeszcze Sonoff.

 

Możesz wybierać czujniki na WiFi lub Zigbee. Te drugie wymagają bramki, ale pobierają minimalną ilość energii, więc wymiana baterii raz w roku. Poczytaj o Zigbee i zdecyduj sie na protokół (WiFi czy Zigbee).

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z opisu tej centrali:

 

Cytat

 

Ta elastyczność pozwala połączyć w jeden ekosystem inteligentnego domu szeroką gamę wybranych urządzeń różnych producentów, między innymi:

  • FIBARO Z-wave
  • Aeotec
  • Popp
  • Arlo
  • Samsung
  • Nanoleaf
  • Ring
  • Philips Hue
  • Sonos
  • Neo
  • Sonoff
  • Danalock
  • Somfy
  • i inne posiadające certyfikat "Works with SmartThigs".

 

 

Myślę że chyba wszystkie wybrane urządzenia ogarnie. Jak się mylę to mnie poprawcie proszę. 

Czy znajdę coś lepszego niż  Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080p? Pomijam kamery do "profesjonalnego" monitoringu. 

 

 Wszystkie smart gniazdka nie posiadają uziemienia? Chciałem kupić Gosund Smart Wi-Fi Plug SP211 ale widzę że ludzie sami wycinają dziurę :P 

 

Link to post
Share on other sites

Tą centralką ogarniesz raczej wszystko. Kamery Xiaomi mają dobrą opinie.

 

Co do gniazdek, ja mam wersję UK i nie zastanawiałem się czy europejskie nie mają uziemienia. Są też moduły dopuszkowe, ale trzeba wcześniej sprawdzić czy w puszce będzie miejsce.

 

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Ja mam gosung sp111 z suplą - mogę polecić z czystym sumieniem te gniazda (supla oczywiście podpięta do homeassistant) Liczy zużycie energii, 3450W nie wywali gniazda suszarka do ubrań, pralka, czy nawet piecyk elektryczny.

Jak zrobisz w domu sieć zigbee to polecam Blitzwolf shp 13 - przeglądając oferty człowiek się zastanawia czemu one są takie dosyć drogie. Odpowiedź ponieważ takie gniazdko staje się routerem Zigbee i poszerza zasięg sieci zigbee w domu. Dlatego jest tak chętnie kupowane

 

Jak ktoś będzie szukał kamerki na podjazd (bo widzę że już xiaomi zakupione) polecam Reolinka 810A - nada się jako samodzielna kamera do aplikacji (zapis na SD) jak i część profesjonalnego monitoringu. Obraz w stosunku cena-jakość perfecto!

 

Co do łączenia tego wszystkiego w całość. 

Małym nakładem pracy: bramka zigbee i urządzenia najlepiej jednej firmy np. aqara lub tuya 

 

Dużym nakładem pracy: serwer homeassistant 

wtedy podłączysz sprzęt różnych firm w jedną całość, napiszesz sobie automatyzacje praktycznie bez ograniczeń

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...