Skocz do zawartości

Niewysokie chłodzenie z wentylatorem u góry.


Recommended Posts

Witam posiadam Ryzena 3 3200G w obudowie Chieftec Elox BT-06B.

Jest to komputer multimedialny w salonie, przez co obudowa jest na płasko w półce.

Chłodzenie fabryczne procka z ograniczeniem obrotów do 50%, bo później zaczyna mocno hałasować, ale temperatury procka i płyty dochodzą wtedy do ok 75 stopni.

W związku z tym szukam koniecznie cichego niewysokiego chłodzenia, max 70mm.

Znalazłem coś takiego, ale nie wiem czy jest to coś warte:

https://allegro.pl/oferta/oryginalne-chlodzenie-procesora-amd-miedz-pasta-9524792630

 

Druga sprawa. Posiadam płytę Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI i nie wiem czy wspomniane chłodzenie zmieści się obok pamięci RAM.

 

Czy ktoś może coś polecić?

Link to post
Share on other sites

Przy tej wysokości max. będzie trudno, ale ten się spokojnie nada, ale nie wyłączysz LEDów

 

Inter-Tech Argus SU-800 RGB

 

8-)

 

Możesz też pomyśleć o tym boxowym coolerze AMD : 

 

AMD Wraith Stealth

 

Ogólnie każdy będzie lepszy od tego starocia, które zalinkowałeś.:o

 

Edytowane przez TitoBandito01
Link to post
Share on other sites

W takich niskich cenach nie uzyskasz poprawy względem stockowego chłodzenia. 

Spoiler

 

Cryorig C7 - bieda do 150zł

Alpenfohn Black Ridge - bardzo dobry za ~~200zł, zoptymalizowany do 47mm, więc gdy jest miejsce można usprawnić go fanem na górze

Noctua L9 - 23+14mm, więc ma sens tylko w jeszcze ciaśniejszej obudowie.

Noctua L12 - 66mm bez górnego fana, no ale kosztuje 250+

 

 

Przy tej obudowie poprawy chłodzenia trzeba będzie szukać w inny sposób. Coolery horyzontalne nie mają od góry żadnego otworu do wciągania powietrza. Jeśli nie chcesz wycinać w niej otworów to na początek można dodać wentylatory. Chyba 120mm na jednej ściance wejdzie, więc przykładowo Arctic P12. Konfiguracja intake/outtake do przetestowania.

Link to post
Share on other sites
Możesz też pomyśleć o tym boxowym coolerze AMD

Właśnie to chłodzenie mam i jest bardzo głośne, dlatego ograniczyłem obroty do 50%. W drugim kompie z R5 3600 też je wywaliłem zastępując Ferrą.
Najlepsze boxowe to chyba było w R5 1600.

A to chłodzenie to serio takie złe co podlinkowałem? To, że stare nie znaczy, to akurat mi nie przeszkadza, byle było ciche gdy pójdzie na 100%


Coolery horyzontalne nie mają od góry żadnego otworu do wciągania powietrza.


Obudowa ma powycinane otwory w formie jakichś wzorków, więc spokojnie z góry może wentylator zaciągać powietrze.


Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, marik81 napisał:


Właśnie to chłodzenie mam i jest bardzo głośne, dlatego ograniczyłem obroty do 50%. W drugim kompie z R5 3600 też je wywaliłem zastępując Ferrą.
Najlepsze boxowe to chyba było w R5 1600.

A to chłodzenie to serio takie złe co podlinkowałem? To, że stare nie znaczy, to akurat mi nie przeszkadza, byle było ciche gdy pójdzie na 100%




 

 

Ciche to chłodzenie od AMD nie jest na pewno.:/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...