Skocz do zawartości

Co ulepszyć w komputerze?


Recommended Posts

Witam, mam do was prośbę, moglibyście mi doradzić co ulepszyć w komputerze?

 

Specyfikacja:

 

Zasilacz Corsair cv 550

 

Płyta główna ASUSTeK COMPUTER INC. H81M-P (SOCKET 1150)

 

Procesor Intel Core i5 4460 3.20GHz

 

Pamięć ram 16,0GB Dual-Channel DDR3 665MHz

 

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

 

Link to post
Share on other sites

To jeszcze napisz do jakich gier, na jakiej rozdzielczości chcesz grać?
Interesują cię najnowsze gry w 4K 144Hz i ultra ustawieniach czy wystarczą Ci starsze gry w FHD i 60Hz na średnich detalach?
No i najważniejsze, jaki budżet chcesz na to przeznaczyć?



Link to post
Share on other sites

Ile kasy masz do wydania? W co grasz? Jaki masz monitor?

Napisz też czy masz ssd na system?

 

Tak ogólnie i na ślepo bo nie odpowiadasz na pytania:

1. Podstawa aby pc działał sensownie to ssd na system - sensowne minimum to 250gb (+/- 200pln)

2. Jak masz mały budżet to za 300plm kupisz xeona 4 rdzenie 8 wątków (odpowiednik i7), np.:

PROCESOR INTEL XEON E3-1240v3 4x3,4GHz s1150 - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

3. Jak chcesz wydać więcej to zmień platformę na nowszą za tysiaka kupisz coś na i3 10100f ale w najnowszych grach i tak ograniczy cię 1050ti.

https://proline.pl/koszyk/31fa246a   1000pln (1000plus)

ale mocno sie zastanów czy nie dopłacić do i5 

Procesor Intel Core i5-10400F Comet Lake 2.9GHz… - Sklep ProLine.pl

lub

Procesor Intel Core i5-11400F Rocket Lake 2.6GHz… - Sklep ProLine.pl

4. Jak więcej to nowe gpu wedle budżetu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o gry to gram zarówno w te nowsze jak i starsze. Rozdzielczość FHD na 60Hz z niskimi/średnimi detalami mi wystarcza. Budżetu 1500zł wolałbym nie przekraczać jeśli to możliwe. Mam dwa dyski jeden SSD 120 GB na którym mam system i drugi HDD 1 TB.

Edytowane przez Jaeger
Link to post
Share on other sites

Za 2 tyś zł to możesz wymienić całego PC, zostawiając tylko GPU. 

 

Jak stary jest zasilacz?

Pytam, bo jeżeli jest taki w miarę nowy (a nie 10 letni), to za ok. 2000 zł zł możesz mieć:

- core i5 12400f

- mb na chipsecie B660 DDR4

- 16 GB DDR4 3200 cl 16

- Jakiś tam cooler od SPC pod nowe gniazdo.

Wymieniając powyższe komponenty odczujesz duże przyspieszenie pracy całego komputera. Mógłbyś jeszcze dołożyć tak z 200 zł na jakiś nowy SSD pod m2, taki z 512 GB, tak aby wszystko trzymać na nim i nie rozbijać się pomiędzy HDD i maleńkiego SSD.  Taka konfiguracja wystarczy na jakiś czas spokojnego grania, jak przyjdzie czas na wymianę GPU, to wtedy wymienisz razem z zasilaczem.

 

Przykład:

https://www.x-kom.pl/lista/jnfkkx38x

Razem: 1884 zł za upgrade.

 

Edytowane przez Adames
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja pod gry szczególnie te nowsze poszedłbym w gpu i dokupił uzywanego xeona 4/8 za 300pln i do tego rx6600

NP.:

POWERCOLOR Radeon 6600 Fighter 8GB Karta graficzna - ceny i opinie w Media Expert 2860

i

PROCESOR INTEL XEON E3-1240v3 4x3,4GHz s1150 - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

 

Wg mnie zyskasz więcej niż z 12400f i gtx 1050ti

 

Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne i popatrz na YT czego możesz sie spodziewać rx6600 jest porównywalny +/- 5% z gtx 3060 w FHD

 

PROCESOR INTEL XEON E3-1240v3 4x3,4GHz s1150 - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

 

 

 

 

Oczywiście 1050ti i obecna i5 idą na sprzedaż. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...