Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mam światłowód, router ZTE ZXHN F660. Chce rozszerzyć działanie sieci Wifi w bloku. U mnie w pokoju jest, natomiast w drugim już jest słabiej.

Poglądowy rys. W "P1" zainstalowane jest gniazdo światłowód z routerem.  Natomiast do "P2" Internet po WiFi działa słabo, co polecacie?

Dołożyć dodatkowy router do tego pierwszego, czy jakiś inny wzmacniacz?  Jeśli tak, to jaki router polecacie do 250-300 zł? Patrzyłem wstępnie na Archer C80.

 

ddd.jpg

Edytowane przez Kwiecio
Link to post
Share on other sites

Dwa przewierty wiertłem 7 i kilka metrów skrętki załatwia sprawę...

 

Po co pakować się w jakieś wifi czy drugi ruter przy tak małym mieszkaniu ???

 

Nie wiem z czego są ściany ale ja nie widze problemu by wifi w pokoju nr 2 działało prawidłowo - to po prostu jest za blisko by miało nie działać.

 

Sprawdz zapchanie kanałów - Może są pozapychane ???

Zmień na najmniej zapchany.

Link to post
Share on other sites

Zasięg w drugim pokoju spada do 1-2 kresek.. Sprawdzę pierw te kanały i zmienię na najmniej używany.

Problem z kablem, że nie mam dostępnych wejść LAN w routerze by przeprowadzać kabel do drugiego pokoju. Problem jest też z przedpokojem gdzie większość miejsca zajmują drzwi(jak to w mieszkaniu w bloku), oraz szafa.. 

Co do kanałów to wszystko w sieci 2,4GHz i tłoczno, co najlepiej ustawić?

Zrzut ekranu 2022-01-04 204418.jpg

Edytowane przez Kwiecio
Link to post
Share on other sites

Xiaomi Mi AX3600 zobacz. Mialem zanim się napaliłam na AX9000 i zasięg był niezły wbrew pozorom. Stał na piętrze  w największym pokoju od południa i do piętro niżej do salonu bardziej z przodu domu, a dom budowany w latach 1994-1996 z grubych pustaków miał 50-60% zasięg na np dekoder 4k Canal+ i pokazywał prędkość połączenia miedzy routerem, a dekoderem 350Mb/s i to z włączonym tym inteligentnym WiFi. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...