Skocz do zawartości

Aorus X570 Xtreme. Problem.


Recommended Posts

Witam. Rozmyślam ostatnio w sumie od dłuższego czasu jak tu ogarnąć 10 wentylatorów w obudowie. Sprawa wygląda tak , że aktualnie wszystko działa lecz jest to podłączone w następujący sposób : corsair commander pro x10 fans kabel zasilający idzie do przejściówki gdzie mam 3 wejścia USB 3.0 i z tego idzie podłączenie do MB USB 3.1. O dziwo ta high endowa płyta posiada tylko jedno gniazdo USB 3.1 do którego mogę podłączyć corsair commander pro. Fakt płyta posiada w pakiecie ten cały Aours fans controller i pytanie , czy w jakiś sposób za pomocą niego mogę to wszystko inaczej podpiąć? Ewentualnie zrobić cokolwiek , aby nie używać tej przejściówki. Kolejny problem , to zakup Corsair H170i , czyli jeszcze więcej kabli i gdzie to wszystko podpiąć...

Link to post
Share on other sites

Jednym kablem zasilasz Corsair Commander Pro; jednym kablem 4pin podpinasz Corsair Commander Pro pod Sys_fan1. 

 

Pompę od Corsair H170i podpinasz pod Cpu_fan; Wenty na radzie od AiO zaś przez rozgałęźnik do Sys_fan2. 

 

Zostaje Ci Sys_fan3 na cokolwiek innego. Ja jeszcze do niedawna miałem podpięte 13 wentyli i dwie pompy. 

Link to post
Share on other sites
58 minut temu, sjokoladeboEfrag napisał:

No najgorsze jest to , że trzeba tego rozgałęźnika używa

Nie no, nie musisz. Możesz podpiąć każdy wentyl od AiO pod osobny sys_fan (powinieneś mieć 4 bodajże). 

Link to post
Share on other sites

Tak tak , wentylatory od AiO podłączam do górnych , czyli AiO pomp i sys fans x3. 10 wentylatorów podłączam do corsair commander pro tyle tylko , że z tym nowym AiO dostajemy kolejny kontroler do tych ledów i innych głupot i robi się z tego mentlik i pytanie , czy tak jak napisałeś wcześniej wszystko wrzucać pod sys_fansy i  będzie działać. A ten kabel zasilający od commander pro jest na tyle krótki , że ciężko będzie go jakoś doprowadzić do sys_fan1.

Edytowane przez sjokoladeboEfrag
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...