Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od  jakiegos  czasu walcze  z  poborem prądu podczas  zamkniecia  systemu  .
Komputer  wyłącza sie 0,8w     a  po chwili jest  2W .
Gniazda   USB  cały  czas   pod zasilaniem - jak  to zmienic
Już  chyba probowałem róznych ustawien w biosie .

A  i jeszcze jedno 
Jak zrobić   aby klawiatura w biosie   była  aktywna   na usb 2,0  ?
Jesli wyłącze Asmedia Usb 3,0  Controler  -  jest aktyna  , ale  już nie działa   gniazdo  usb 3,0 na windowsie .
A  jak  Asmedia usb 3,0 controler  jest włączony -  to  klawiatura  aby  była  aktywna w biosie  musi byc   w gniezdzie 3,0
plyta  głowna P8z68 vgen
 win10

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Edytowane przez łysyjanek
Link to post
Share on other sites
  • łysyjanek zmienił tytuł na zasilanie Usb na wyłączonym komputerze P8Z68

W biosie nie masz funkcji wyłączającej zasilanie na portach USB natomiast na płycie gł. w górnym prawym rogu jest przełącznik funkcji EPU. W/g manuala Asus jak zmienisz ustawienie przełącznika na włączony , funkcja EPU zostanie aktywowana po następnym uruchomieniu systemu. Sprawdź w biosie dostępne ustawienia dla tej funkcji. Jednak po włączeniu ograniczeń dla portów USB nie będziesz miał dostępu do np. wybudzenia systemu klawiaturą i myszką.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.01.2022 o 18:44, lonialomax napisał:

W biosie nie masz funkcji wyłączającej zasilanie na portach USB natomiast na płycie gł. w górnym prawym rogu jest przełącznik funkcji EPU. W/g manuala Asus jak zmienisz ustawienie przełącznika na włączony , funkcja EPU zostanie aktywowana po następnym uruchomieniu systemu. Sprawdź w biosie dostępne ustawienia dla tej funkcji. Jednak po włączeniu ograniczeń dla portów USB nie będziesz miał dostępu do np. wybudzenia systemu klawiaturą i myszką.

Dzieki kolego   właśnie   u mnie to jest wyłączone  TPU,  oraz CPU 
ale    po włączeniu    tego   system wchodzido uruchomienia  ale nie  włącza sie  .
cały czas  jest  ikona  Windows  i kółko się    kreci .

A  cos  mogę    na płycie włączyć   by  sprawniej  wlszysko chodziło .

Wcześniej  miałem to   enabled  ale  przy szukaniu    opcji  tego usb   wyłaczyłem 

system agent bridge name  - sandybridge jest na   scrennie

Link to post
Share on other sites

Przełącznika TPU nie włączasz tylko EPU ten niżej. Po uruchomieniu PC wejdź do biosu i odszukaj ustawień funkcji EPU. W/g opisu możesz też zarządzać tą funkcją w aplikacji  AI Suite. Funkcję  Legacy USB Support włącz bo jej wyłączenie nic nie wnosi do Twojego tematu. Tu masz manual płyty https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1155/P8Z68-V_PRO_GEN3/E6850_P8Z68-V_PRO_GEN3.pdf  Opis EPU na stronie 2-17

Sprawdź jeszcze czy wyłączenie szybkiego uruchamiania, o ile jest włączone w systemie w opcjach zasilania pomoże na problem napięcia na portach USB.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...