Skocz do zawartości

Komputer losowo zawiesza się podczas zwykłej pracy/bezczynności. Przy graniu/obciążeniu zero problemów.


Recommended Posts

Witam, od kilku dni borykam się z problemem zawieszania się komputera przy zwykłym użytkowaniu, lub gdy odejdę od niego na np 15 minut. Wracam i widzę brak tapety/lub kręcące się kółko kursora i całkowity brak reakcji. Czy to na jakiekolwiek skróty klawiszy itp. Tylko wyłączenie przyciskiem fizycznym pomaga. Przy obciążeniu np graniu tego problemu nie ma. Skanowałem system antywirusami itp. nic nie znalazły. Wszystkie nowe aktualizacje Windowsa zainstalowane, uruchamiałem też polecenie  sfc/scannow. Nic nigdy nie podkręcałem. 

20220102_104148.jpg

Podzespoły.png

Bez tytułu.png

Link to post
Share on other sites

No to zaczynamy. 

 

Dysk F jest zdrowy, nie widzę nic złego.

 

Dysk E do wymiany, ma dużo błędów odczytu [parametr 01] plus dużą ilość sektorów niestabilnych [parametr C5] co niestety oznacza, że dysk umiera. Zrób kopie danych z niego póki możesz.

 

Dysk C ma bad blocki, uważaj na niego.

 

Dysk D ma błędy przy parametrze 0F.

Link to post
Share on other sites

Zgram dane z dysku E i odłączę go od komputera. Czy to możliwe , że on tak zawiesza komputer mimo, że nie jest dyskiem systemowym? Co z dyskami C(systemowy) i D czekać, aż padną czy wysyłać na gwarancje? Trochę jestem zaskoczony bo mają maks dwa lata(chyba ostatni raz kupiłem dyski Goodram). 

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Areczeks napisał:

Dziękuję bardzo za pomoc :) Dysk odpięty, dane zgrane. Mam nadzieje, że to rozwiąże problem.

 

Musi zrobić. Czas oczekiwania z tak uszkodzonego dysku opóźnia wszelkie działania.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...