Skocz do zawartości

MSI 570 TWIII


Recommended Posts

Wyczytalem gdzies, ze ktos podkrecil ta karte do 840 bez zmiany napiecia wiec sam postanowilem sprobowac. Futuremark mi poszedl ladnie ale zwykly 3d mark z tymi lodziami podwodnymi sie pierdzieli, mianowicie wylancza sie i wyskakuje powiadomienie, ze hmm jak to bylo sterownik przestal dzialac ale odzyskal sprawnosc. Po tej akcji sprawdzam w programie, ze zegary cofnelo mi do defaultowych.

 

1. Czy to znaczy ze przy takim zegarze musze dac wieksze napiecie bo karta nie jest stabilna?

2. Czy podkrecone zegary wraz badz tez bez napiecia zmniejsza zywotnosc karty, jak tak czy znaczaco?

3. Temperatura bez podkrecania najwiecej wynosila 72 srednio 65 chyba przy zmodowanym gta4, czy jest ona w normie?

4. Znalalzem topic gdzie ludzie pisali o swych spalonych gtxach 570 przez OC, jak bezpiecznie podkrecac by tego uniknac? Do ilu volotow mozna maxymalnie podniesc by jej nie spalic? (bo w afterburnerze sa tylko volty wiatrak i 3 zegary) nie ma innych opcji o ktorych byla mowa w topiku.

 

prosze o drobna pomoc

 

Edit: przy podkrecaniu I5-2500k ustawiam mnoznik na powiedzmy 45 i daje napiecie x poczym testuje stabilnosc i napiecie stopniowo obnizam by bylo jak najmniejsze i procek byl zarazem stabilny, jak to sie robi z karta graficzna podczas gdy tyle osob pisze o spaleniu jej?

Edytowane przez fafor1
Link to post
Share on other sites

Trzeba zacząć od tego ze furmarki i inne wygrzewarki kart nie nadają się do testowania ich stabilności. Jak już sprawdzać stabilność to w 3dmarkach, grach, atitool.

 

Ad.1

tak

Ad.2

trochę zmniejszają ale nie ma co się tym przejmować

Ad.3

tak

Ad.4

Sekcja zasilania pali się tylko w referentach po o/c. Ty możesz się tym nie przejmować

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. W msi afterburnerze ja moge dodac 150 max czyli to jest 1,5? czy jak to przeliczam?

2. Do tego mam tez memory voltage i aux to sie rusza tez? Pamieci chyba podkrecac nie bede bo mowia, ze nie daje to duzego efektu.

3. Mam jakas bete tego afterburnera i nie widze ile mam voltow, gdzie to moge sprawdzic?

Edytowane przez fafor1
Regulamin - punkt 2j
Link to post
Share on other sites

To ja cos mam spierdzielone, mam beta wersje i moge zmieniac volty ale juz mi ich nie pokazuje na wykresie (edit juz pokazuje : P). Dodatkowo jak dodaje do voltow +1 i naciskam apply to mi cofa to do zera spowrotem edit no dobra dodam 11 to mi nie cofa do zera tylko do 12.

 

ALE glowne pytanie powiedzmy ze mamy te 0,987 voltow i w MSI daje + 10 to wtedy to sie liczy jako 0,997? W sensie ze to 10 = 0,01 czyli 100 = 0,1?

Edytowane przez fafor1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...