Skocz do zawartości

Zamiennik płyty głównej ASRock Z370 PRO4


Recommended Posts

Witam.

 

Padła mi płyta główna w komputerze czy mógłby ktoś doświadczony polecić jakiś dobry zamiennik tej płyty ASRock Z370 PRO4.

 

Zestaw komputerowy jaki posiadam:

 


Obudowa Cooler Master ELITE 430 
Dysk SSD Plextor 128 GB 2.5" SATA III 
Procesor Intel Core i3-8100, 3.6GHz, 6 MB
Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB, 3000MHz, CL16
Napęd Lite-On H/H DVDRW SATA, bulk
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
Dysk Toshiba P300 1 TB 3.5" SATA III 
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050Ti Windforce OC
Płyta główna ASRock Z370 PRO4

Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić z płyty dwa podobne modele  gigabyte Z390 UD V2  Z390 D

Bez problemu obsłuży  i9 9900 ale nie ma co liczyć na podkręcanie .W takim budżecie tylko używki  na dziś

3 miesiące temu były wyprzedaże tych modeli nówki w granicach 200-400zl leciały x-kom itd

Link to post
Share on other sites

Panie Rebelmind nie śmiej się Pan :) Ja nie widzę dużych korzyści , co prawda zapomniałem że i3 8100 ma ram tylko 2400 , ale to i tak niewiele zmieni wydaje mi się . W grach maks kilka procent  z tą kartą , ale głównie nic . Tak przynajmniej mi się wydaje 

Tu co prawda mocniejszy proc , ale razem ze zdecydowanie mocniejszą karta i różnic jakiś wielki nie ma 

 

18 minut temu, pixelx napisał:

Chyba, że macie jakąś płytę za 500zł która też by mi pasowała w sumie to 100zł więcej bym mógł dołożyć. Jak ten to pokuszę się na gigabyte Z390 UD

edit :

 

tak mi się jeszcze przypomniało -  i3 10100f z płytą b560 gdzie podkręcisz ram kupisz poniżej 700zł , gdzie stare 3 możesz sprzedać  za nie wiem 200zł .

 

Swój ram masz chociaż w 2 kościach czy 1x8gb ? Bo jak tak to .... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, jakub1t napisał:

Swój ram masz chociaż w 2 kościach czy 1x8gb ? Bo jak tak to .... 

A to w ogole juz kaplica by byla. Nie smieje sie, umknelo mi tez ze on tam ma 1050 Ti. Z reszta - dobrze piszesz, ja bym gonil calosc i polowal na cos nowszego (moze nawet na 12100f + H610?)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...