Skocz do zawartości

Asus Xonar DX/XD czy można ulepszyć dźwięk


Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam pytanie do do Was, ponieważ ja jestem totalni lewy jeśli chodzi o tego typu sprawy. Posiadam kartę dźwiękową Asus Xonar DX/XD, ale nie posiada ona wzmacniacza słuchawkowego. Czy jeśli dokupię mobilny wzmacniacz i podepnę go pod minijackiem to jakość dźwięku ulegnie poprawie czy nie? Czy w ogóle taki zabieg jest możliwy czy niestety nie. Lub czy jest możliwość zwiększenia jakości dźwięku posiadając tę kartę dźwiękową czy z nią to mi się już nie uda i lepiej wymienić na coś lepszego? 

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, cyderyk napisał:

Czy jeśli dokupię mobilny wzmacniacz i podepnę go pod minijackiem to jakość dźwięku ulegnie poprawie czy nie?

podejrzewam, że nawet jeśli pod to coś podpiął byś Beyerdynamic'a A2 lub cos Violectric'a  np V550, to dużo lepszy efekt uzyskasz budując nowy tor audio, choćby z DACa USB (ze wzmacniaczem słuchawkowym) za kilka stówek z alledrogo

 

no oczywiście jeśli jesteś zainteresowany czymś lepszym niż "pierdzeniem" :))) ze słuchawek

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

PO pierwsze co podpinasz do tej karty muzycznej? Jakie słuchawki to wtedy można pomyśleć co jest bardziej opłacalne. Jeśli karta sobie nie radzi ze słuchawkami, to wzmacniacz pomoże wyciągnąć max ze słuchawek.  Można użyć tego Asusa w roli DAC'a i dokupić wzmacniacz słuchawkowy. Albo zbudować nowy tor audio wszystko zależy od budżetu i w dużej mierze od słuchawek bo nie do każdych słuchawek opłaca się inwestować w tor  audio bo po prostu to nic nie da. 

Link to post
Share on other sites

moim skromnym zdaniem, w kwocie do 2-3k zł nie ma lepszego sprzętu (DACa) niż Nostromo 5H - czasem można trafić używkę (bo chyba nowego to już się nie da zakupić), taką w której nikt nie grzebał "modyfikował" ( naprawiał)

 

dla mego subiektywnego ucha zauważalnie lepiej grają DACi dopiero powyżej 6k, np z HD800S

 

zaznaczam, że nie mam się za ŻADNEGO "audiofila" lubię takie a nie inne brzmienie i tyle, np. słuchawek AKG Q701 czy Sennheiser'ów 800S

 

posiadam też innego DACa - Oppo ha1 (wyrwałem go kiedyś w dobrej cenie w zestawie/komplecie ze słuchawkami PM2, których to charakter w ogóle mi nie podchodził) niby lepszy ( a na pewno droższy :)  ale mogę powiedzieć, że lubię brzmienie "produkowane" przez Nostromo 5H bardziej niż to z HA1 i na początek polecam

 

 

i na koniec, jak już Ci wpadnie w ręce 5H to dobrym manewrem jest  albo dokupienie dedykowanego zasilacza (nazywa się on: zasilacz liniowy nostromo, ( osobiście wolałem zlecić zbudowanie takowego memu znajomemu) różnica w brzemieniu na korzyść jest zauważalna

 

ps. 

jedynie o czym mogę Cię zapewnić to, że po podpięciu do Peceta DACa usłyszysz różnicę :)

Link to post
Share on other sites

Na początku mojej przygody ze słuchawkami też miałem FiiO E10K i nawet sobie w miarę radziło ale max z AKG K240 wyciągnął dopiero konkretny wzmacniacz słuchawkowy a jeżeli w przyszłości planujesz zakup K702 lub DT990 to rozglądałbym się za czymś mocniejszym. Rzuć okiem na FX-Audio DAC-X6 mk II ma przyzwoity dac i solidny wzmacniacz słuchawkowy.

https://allegro.pl/listing?string=FX-Audio DAC X6

A jak chcesz kupić możliwie najtańszym kosztem coś co napędzi te K240-ski to rzuć sobie okiem na Duku Audio U3. Kupiłem taki dla ojca i zaskakująco dobrze to gra.
https://pl.aliexpress.com/item/1005001798743686.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.54b25c0f99fw8H
Jest też na amazonie tyle że za 223zł. Jak masz w domu jakikolwiek zasilacz 12V to opłaca się podpiąć zamiast zasilania z gniazda USB (bo taki kabel jest w zestawie). Jak podepniesz go do tej karty Asusa to już będzie to nieźle grało.
Na koniec powiem ci coś o czym przekonałem się po dopiero po kilku latach praktyki - najważniejszym elementem toru audio są słuchawki (lub głośniki jeśli o nich rozmawiamy) w następnej kolejności wzmacniacz o wystarczającej mocy.  a na samym końcu dac. I piekielnie trudno jest usłyszeć jakąkolwiek różnice pomiędzy DAC'iem za 100 i za 500zł bo dobry DAC ma być neutralny dźwiękowo i niczego nie zmieniać w odtwarzanej muzyce. A dobry wzmacniacz? Tez powinien być neutralny. Bo to muzyka ma grać a nie sprzęt ja zmieniać. 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Elomin napisał:
10 godzin temu, Elomin napisał:

moim skromnym zdaniem, w kwocie do 2-3k zł nie ma lepszego sprzętu (DACa) niż Nostromo 5H - czasem można trafić używkę (bo chyba nowego to już się nie da zakupić), taką w której nikt nie grzebał "modyfikował" ( naprawiał)

 

dla mego subiektywnego ucha zauważalnie lepiej grają DACi dopiero powyżej 6k, np z HD800S

 

zaznaczam, że nie mam się za ŻADNEGO "audiofila" lubię takie a nie inne brzmienie i tyle, np. słuchawek AKG Q701 czy Sennheiser'ów 800S

 

posiadam też innego DACa - Oppo ha1 (wyrwałem go kiedyś w dobrej cenie w zestawie/komplecie ze słuchawkami PM2, których to charakter w ogóle mi nie podchodził) niby lepszy ( a na pewno droższy :)  ale mogę powiedzieć, że lubię brzmienie "produkowane" przez Nostromo 5H bardziej niż to z HA1 i na początek polecam

 

 

i na koniec, jak już Ci wpadnie w ręce 5H to dobrym manewrem jest  albo dokupienie dedykowanego zasilacza (nazywa się on: zasilacz liniowy nostromo, ( osobiście wolałem zlecić zbudowanie takowego memu znajomemu) różnica w brzemieniu na korzyść jest zauważalna

 

ps. 

jedynie o czym mogę Cię zapewnić to, że po podpięciu do Peceta DACa usłyszysz różnicę :)

 

 

Obawiam się, że na ten sprzęt co podałeś to bym kredyt musiał brać na ten który wymieniłeś i jest dostępny :D bo tego Nostromo 5H nie bardzo mogę znaleźć żeby kupić używkę, a chciałbym coś w realnych dla mnie pieniądzach powiedzmy do 500zł, bo strasznie wymagający nie jestem byle by to grało w miarę przyjemnie bez szumów i w miarę szczegółowo.

 

7 godzin temu, kombajn napisał:

Na początku mojej przygody ze słuchawkami też miałem FiiO E10K i nawet sobie w miarę radziło ale max z AKG K240 wyciągnął dopiero konkretny wzmacniacz słuchawkowy a jeżeli w przyszłości planujesz zakup K702 lub DT990 to rozglądałbym się za czymś mocniejszym. Rzuć okiem na FX-Audio DAC-X6 mk II ma przyzwoity dac i solidny wzmacniacz słuchawkowy.

https://allegro.pl/listing?string=FX-Audio DAC X6

A jak chcesz kupić możliwie najtańszym kosztem coś co napędzi te K240-ski to rzuć sobie okiem na Duku Audio U3. Kupiłem taki dla ojca i zaskakująco dobrze to gra.
https://pl.aliexpress.com/item/1005001798743686.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.54b25c0f99fw8H
Jest też na amazonie tyle że za 223zł. Jak masz w domu jakikolwiek zasilacz 12V to opłaca się podpiąć zamiast zasilania z gniazda USB (bo taki kabel jest w zestawie). Jak podepniesz go do tej karty Asusa to już będzie to nieźle grało.
Na koniec powiem ci coś o czym przekonałem się po dopiero po kilku latach praktyki - najważniejszym elementem toru audio są słuchawki (lub głośniki jeśli o nich rozmawiamy) w następnej kolejności wzmacniacz o wystarczającej mocy.  a na samym końcu dac. I piekielnie trudno jest usłyszeć jakąkolwiek różnice pomiędzy DAC'iem za 100 i za 500zł bo dobry DAC ma być neutralny dźwiękowo i niczego nie zmieniać w odtwarzanej muzyce. A dobry wzmacniacz? Tez powinien być neutralny. Bo to muzyka ma grać a nie sprzęt ja zmieniać. 

Już myślę nad czymś troszkę lepszym jak mówisz i pomyśle nad tym X6 mk ii byle nie za miliony monet

Edytowane przez cyderyk
Błąd
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, cyderyk napisał:

Obawiam się, że na ten sprzęt co podałeś to bym kredyt musiał brać na ten który wymieniłeś i jest dostępny :D bo tego Nostromo 5H nie bardzo mogę znaleźć

 a jak myślisz? :) te Sennki do tej pory płacę raty -_-, cena może trochę chora ale moim skromnym zdaniem warte, co do Nostromo 5H, swojego też nie sprzedam gdyż uważam, że sprzęt jest bardzo udany

 

co do innych DACów, nie wypowiem się, gdyż albo zbyt krótko miałem styczność albo takie, które wyceniane były jeszcze wyżej niż HA1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...