Skocz do zawartości

Logitech G29 brak zasilania na płytce PCB.


Recommended Posts

Witam.

Moja G29 odmówiła posłuszeństwa, wczoraj działała normalnie a dziś się nie włącza.

Sprawdziłem zasilacz i jest ok. Rozebrałem kierownicę, przemierzyłem napięcia i okazuje się, że napięcie na płytkę wchodzi, ale już na silniczki nie wychodzi.

Podejrzewam, że padł któryś kondensator, ale niestety nie mam pojęcia jak to sprawdzić.

Orientuje się ktoś co może być tego przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Przyczyn może być tak dużo, że nawet nie chce mi się ich tutaj wymieniać a po tym co piszesz to Twój zakres wiedzy z dziedziny elektroniki jest taki, że nawet gdybym prowadził Cię za rękę to i tak nic by z tego nie było.
Odezwij się na PW to naprawię Ci tą kierownicę.

Edytowane przez Lukson
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Kierownica naprawiona. Poszukałem na necie i dużo osób pisało o uszkodzonych mosfetach. Niestety nie miałem sprzętu by je wymienić samemu, więc oddałem do magika w moim mieście. Okazało się, że faktycznie one były winne a za naprawę zapłaciłem 120zł ( części i robocizna), więc tragedii nie ma. Niemniej dzięki za chęci

Link to post
Share on other sites

To ładnie skasował Cię za wymianę dwóch układów za 5zł bo ja liczę 5 dych + przesyłki wyjdzie 75zł
Idąc dalej to w przypadku tych kierownic upalenie zasilania FF oznacza tylko i wyłącznie zware na silnikach bo jakiś idiota w fabryce wymyślił żeby lać do nich olej...


P.S.
Przełącznik PS3-PS4 jest jest jeszcze na miejscu?

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem, czy drogo? 60zł robocizna. Na allegro te mosfety są za 60zł komplet, bo G29 są trzy.
Silniki były sprawne, działały po podaniu zasilania.
Przycisk jest na miejscu. A czemu pytasz? Coś z nim nie tak?
Wcześniej znalazłem na YT magików, którzy to naprawiali. Napisałem do nich i śpiewali sobie 250 i 300zł za naprawdę.

Link to post
Share on other sites

YT i 250... brzmi znajomo :D

Niemniej 250 to jest normalna kwota jeżeli trzeba by było robić zasilanie i oba silniki i jak już napisałem wcześniej, zasilanie w tych kierownicach nie pada bez powodu a najczęstszym powodem są właśnie silniki stąd wcześniejsza kwota i koło się zamyka.

Dlatego robota samego zasilania bez diagnozy silników (powiedział Ci ile prądu pobierają na sucho i pod obciążeniem?) jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto bo układy kosztują 2zł z czymś szt. ale wymieniacz części przynajmniej zarobił na robocie ;) 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.01.2022 o 11:13, marik81 napisał:

Gdzie można dostać za 2zł?

https://allegro.pl/oferta/irf7103t-tranzystor-n-mosfet-50v-3a-2w-8-so-1szt-11355312559

Nie wiem czemu (pewnie przez braki magazynowe) ale ten jest droższy
https://allegro.pl/oferta/tranzystor-irf7342-so8-dual-p-mosfet-2-x-3-4a-55v-6729783979

W G29 potrzebujesz tylko tych dwóch bo trzeci jest od wejścia zasilania i jeszcze nie miałem sztuki, w której byłby uszkodzony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...