Skocz do zawartości

Ryzen 5 3600...nic na da sie zbootować..uszkodzony procesor?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Moophone,

Recommended Posts

Sprzet :

MSI B450 Gaming Plus (BIOS najnowszy 1E z 2020r)

Ryzen 5 3600

RX580

16GB Patriot Viper 4 - 2133 ( 3200)

Zasilacz Corsair CX600

SSD - 1000 Cruical m.2

 

Problem:

Komp ma ok 1,5 roku, działał normlanie, bez podkręcania na prawie defaultowych ustawieniach ( właczony mode SVC do wirtualizacji)

Pewnego dnia komp wpadł w bootloopa.. 

Do biosu da się wejść 

1. Wypiąłem wszystko , został proc, grafika i m2, dalej bootloop ( zawsze w tym samym miejscu (kręcące się kółeczko M$)

2. Sprawdziłem pamięci ( z jedna kością, dwie, zamienione miejscami, memtest itp) żadnej różnicy bootloop nonstop.

3. Wziąłem inna grafikę (komp sygnalizuje po LEDach ze z VGA problem- wątpliwa grafika stara MSI NVIDIA 660)

4. Wróciłem do swojego RX580, wyjąłem dysk M.2,  próba instalacji W10 z ISO z USB ( bootloop w tym samym momencie, tuz po pojawieniu sie kółeczka M$)

5.Chcialem odpalić kompa z BootCD - także restarty w momencie przejścia już do trybu graficznego.

6. Odpaliłem grafikę(obie i N660 i Rx580) na starej płycie z I5, windows sie instaluje z usb, zadnych problemów.

WTF ??  

7. Dostałem do testów (nówka sztuka)  Asus B550 PLUS... BIOS DEFAULT, ani bootowanie z M.2, ani z USB, ani BOOTCD , nawet ubuntu z liveCD nie działa(wiesza sie  w 2 sec po uruchomieniu).

Czy ktos ma pomysł o co kaman ? Komp przestał działac dosłowanie w ciagu dnia, zadnych zmian w BIOSE, updatu windows itp nie robilem ostatnio.

Jednego nie mogę wyeliminować to.. uszkodzony procek(to byłby pierwszy w moim 20paroletnim IT).. nie ma go jak sprawdzić ( WIndows, linux, bootcd ) nie da się zbootowac nic ( tryb tekstowy memtesta jednak działa)

Podejrzane jest także to ze dzieje się to na dwóch płytach głównych.. z rożnymi chipsetami i producentów.. 

Prośba do Was o jakies HINTy.. mi juz cyce opadły..

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Moophone napisał:

Jednego nie mogę wyeliminować to.. uszkodzony procek(to byłby pierwszy w moim 20paroletnim IT)

No właśnie dosyć mało prawdopodobne. Tym bardziej że bez OC. No i procesor jak padnie to raczej nie działa wcale, nie da się nawet do biosu wejść.

3 godziny temu, Moophone napisał:

6. Odpaliłem grafikę(obie i N660 i Rx580) na starej płycie z I5, windows sie instaluje z usb, zadnych problemów.

WTF ??  

I podpinałeś się na pewno pod te grafiki a nie pod płytę główną? Bo z tego co opisujesz to objawy wskazują raczej na problemy z GPU, ewentualnie ram. Dobrze by było te 2 rzeczy sprawne jeszcze podstawić dla pewności.

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, zbiku90 napisał:

No właśnie dosyć mało prawdopodobne. Tym bardziej że bez OC. No i procesor jak padnie to raczej nie działa wcale, nie da się nawet do biosu wejść.

I podpinałeś się na pewno pod te grafiki a nie pod płytę główną? Bo z tego co opisujesz to objawy wskazują raczej na problemy z GPU, ewentualnie ram. Dobrze by było te 2 rzeczy sprawne jeszcze podstawić dla pewności.

 

Ryzen 3600 nie ma grafiki w sobie wiec napewno wpinalem sie do kart nie do plyty :)

Obie grafiki działaja na plycie ASUSA ( oraz starej pod i5)..

 

Dzis jeszcze zmieniłem pamieci na Kingstony HyperX 2400 i inny zasilacz (550watt) , dalej to samo.

jedyne co zostalo ze starego sprzetu to cooler i procek..

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...