Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, 

aktualnie siedzę na poniższym zestawie:

 

Gigabyte GA-B450M,

Ryzen 5 2600,

Patriot Viper 4 2x 8 GB 3000 MHz

XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition OC+ 8 GB

SilentiumPC Vero L2 600W 80 Plus Bronze

SilentiumPC Regnum RG4.

 

Z racji swojego własnego kaprysu chciałbym nieco odświeżyć swój zestaw. Biorąc pod uwagę aktualne ceny kart graficznych, pomyślałem o podmianie procesora na coś przyszłościowego. Komputer służy mi do pracy z grafiką 2D (Photoshop i Corel/Illustrator) na monitorze 2k i graniu w 1080p, głównie w tytuły e-sportowe (LoL, CS). W związku z pojawieniem się i5-12600K/i5-12600KF pomyślałem o zmianie platformy właśnie na Intela. Sam procesor to koszt 1200/1300 zł w zależności od modelu. Zastanawiam się natomiast nad płytą - aktualnie można skorzystać z cashbacku MSI, który dodatkowo nieco zbije z ceny cały poniższy zestaw.

 

image.thumb.png.390fe97777cbc6e1585432e6690bd98b.png

 

Koszt takiego po odjęciu cashbacku to 1959 - cena jest dla mnie akceptowalna, natomiast pytanie brzmi, czy warto w ogóle się tą płytą główną interesować (abstrahując już od cen samych Z690), czy może lepiej dorzucić do czegoś innego? A może zdecydować się na zupełnie inny zestaw? Do tego powyżej musiałbym też oczywiście dorzucić jakieś sensowne chłodzenie, ale nie uwzględniam go póki co w kosztorysie. :) 

 

Dzięki za pomoc!

 

Link to post
Share on other sites

Update Biosa robisz (do F61) i wrzucasz 5600G. 

 

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-5600g-3-9ghz-16-mb-oem-100-000000252-8536081/

 

Swojego 2600 gonisz na Allegro od ręki za 400-450 pln i za 800 pln masz praktycznie identyczną wydajność w Csgo vs 12600k, w PS/I też zobaczysz przyzwoitą poprawę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...