Skocz do zawartości

Problem z RAMem lub slotami


Recommended Posts

Witam.

 

Mam problem z komputerem, a najprawdopodobniej z RAMem. Musiałem odłączyć komputer w słusznej sprawie świątecznych porządków, lecz po ponownym podłączeniu już nie ruszył. Najpierw się włączał, lecz nie wyświetlał ekranu, świeciły diody CPU i DRAM na płycie głównej, więc skierowałem uwagę na ram, z którym miałem już przygody ze względu na posiadanie 3 kości. Zostawiłem 2(w slotach 2-4) i po Xtym razie zakręcił. Wszystko działało sprawnie i bez problemu więc go zgasiłem i dołączyłem trzecią kość. Od tamtego czasu już nie ruszył na żadnej ilości kości, w żadnym ustawieniu, nawet pojedynczo każda z kości w każdym slocie po kolei. Wyjąłem więc baterię, odczekalem swoje, włożyłem i sytuacja identyczna, komp nie kręci i dodatkowo nie świecą się nawet diody CPU i DRAM. Speaker piszczy, komputer się nie restartuje, ale wiatraki chodzą jakby na pół gwizdka. Ciekawostką jest, ze jak wypne kartę graficzną to speaker milknie, komputer wciąż się nie uruchamia, próbowałem także bez karty i wpiętym HDMI w integre - to samo, speaker cisza, diody wyłączone i komputer się nie włącza choć działa. Komp leci na serwis w poniedziałek jeśli nie ruszy, ale może ktoś miał podobną sytuację albo zna się na tyle, żeby wiedzieć co jest problemem? Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 STRIX ROG
Procesor: Intel core I7-8700k (3,7GHz, przed wyjęciem baterii 4.9GHz)
MOBO: TUF 390 PC PRO GAMING
Zasilacz: Corsair VS 550W

RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL15 x3

Monitor: Asus VG248QE
Dysk:  SSD ADATA Premier Pro SP550 + Zewnętrzny Seagate 500GB

System: WIN10PRO 64BIT

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...