Skocz do zawartości

Komputer Lenovo M700 nie uruchamia się z Pentiumem G4600.


Recommended Posts

Witam, niedawno udało mi się zdobyć za niską cenę wyżej wymieniony komputer bez CPU i RAMu. Był on sprzedawany z procesorami na socket 1151. 

Po włożeniu Pentiuma G4600 komputer uruchomi się, zresetuje i brak obrazu. Po wyjęciu RAMu, piszczy na problem wskazujący pamięć RAM.

Jest w nim płyta na chipsecie H110, które z tego co czytałem to obsługują ten mój procesor (czasami po aktualizacji BIOSu), jednak jest to składak Lenovo i czy da się cokolwiek zrobić?

Czy po włożeniu procesora 6 generacji i zaktualizowaniu BIOSu, mój pentium by ruszył? W takim razie gdzie szukać jak najtaniej jakiegokolwiek procesora do niego? 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Flash BIOS update - (Intel H110 Skylake-S) ThinkCentre M700 (type 10GQ, 10GR, 10GS, 10GT, 10KL, 10KM, 10KN, 10KQ) - Lenovo Support PL

17 godzin temu, usulek napisał:

Czy po włożeniu procesora 6 generacji i zaktualizowaniu BIOSu, mój pentium by ruszył?

Ciężko powiedzieć bo to gotowiec w linku powyżej jest coś o zalecanej aktualizacji biosu ale nic tam nie ma o wsparciu dla nowych cpu. Jak to jakiś mini pc to może być problem z chłodzeniem może sprzedaj g4600 i kup coś co było tam oryginalnie montowane, nie chce mi się szukać ale wg mnie to najprostrze rozwiązanie. Napisz czy to taki mini pc bo jak tak to dochodzi kwestia chłodzenia i zasilacza, tam producent pewnie wszystko wyliczył i jak dasz coś mocniejszego to może się grzać lub zasilacz nie wyrobi i się spali.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...