Skocz do zawartości

Realtek ALC897; ALC1150; ALC4080


Recommended Posts

Widziałem że obecnie producenci płyt głównych pakują do swoich płyt głównych jeden z tych trzech modeli układów audio. Czy ktoś ma wiedzę aby udzielić odpowiedz czy wybierając płytę główną do nowych procesorów intel gen. 12 warto kierować się właśnie tym jaki układ audio znajduje się na płycie głównej?

 

Mój obecny setup to słuchawki ATH-M30x podłączone do zintegrowanej karty muzycznej na Z97 (układ audio to Realtek ALC1150). Dźwięk jakoś nie powala ale do gier oraz do filmów wystarczy. Jedynie nie chce aby po wymieranie płyty głównej jakość się pogorszyła.

Zasugerujecie co można kupić?

Link to post
Share on other sites

ALC1220 lub 4080 jako kodek są z punktu widzenia użytkownika identyczne, większe znaczenie i tak ma jakość wykonania, izolacja, zastosowany wzmacniacz, etc, itd. kupując gamingową płytę np. ASUSa z jednym z tych kodeków otrzymasz jedną z lepszych implementacji takiego kodeka, podejrzewam, że zdecydowanej większości użytkowników tego typu układ na gamingowej płycie w zupełności wystarczy

 

patrząc na słuchawki ATH-M30x, które nie są Hi-Res prywatnie uznałbym, że tego typu implementacja kodeka będzie w zupełności wystarczająca

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

ALC1150 to spoko kodek prawie jak ALC1220,

 

ASRocki też robią dobrą implementację zintegrowanego audio na płycie, 

 

jedynie MSI lubi "przycebulić" na swoich układach audio :]

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, r1023 napisał:

Można kupic lepszą dzwiękówkę i mieć ją na lata i nie przejmować się kompletnie kodekiem na płycie który szału nie robi.

 

I takie podejście wolę, bo dopłacanie za jakikolwiek kodek nie ma sensu.

15 godzin temu, zbiku90 napisał:

Ale po co dokładać dźwiękówkę za 100-200zł do integry klasy 1200 jak nie widać różnicy? To już lepiej chyba dołożyć do płyty głównej i mieć spokój

 

Dorzucić do lepszej płyty ok, lepsze funkcjonalności, zasilanie czy inne szmery bajery, ale dorzucić żeby mieć lepszy kodek jest bez sensu.

Edit: obecnie wiele płyt głównych posiada ALC897... i to te droższe.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat

Płyta główna Asus X470 pro, opis według producenta oh ah i ehh. A u mnie po podłączeniu analogowym pod tv kablem jack - 2x rca słychać buczenie w głośnikach, jest to ewidentnie wina kompa bo po podłączeniu tym samym kablem telefonu i zakłócen brak , podczas uruchamiania/wyłączania kompa tez przez chwilę nie buczy.

Wcześniej miałem amplituner podłączony optycznie ,ale przemeblowałem pokoj i musiałem zlikwidować z braku miejsca, na optycznym dzialalo ok bez zakłócen/buczenia

Warto bylo by kupic osobna kartę dźwiękową na PCIe ? Asus Xonar czy Sound blaster audigy rx do 300 zl.

Opis układu audio z plyty glownej od asusa.

Realtek S1220A 8-kanałowe Kodek High Definition Audio
- Czujnik impedancji zarówno na przednim, jak i na tylnym wyjściu na słuchawki
- Obsługa : wykrywanie wtyczki, wiele strumieni, zmianę przeznaczenia gniazda na panelu przednim
- Wysokiej jakości odtwarzanie stereo o stosunku sygnału do szumu SNR wynoszącym na wyjściu  120 dB oraz 113 dB SNR na wejściu nagrywania (Line-in )
- Zintegrowany wzmacniacz audio dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku ze słuchawek i głośników
Opcje audio :
- Wyjście optyczne S/PDIF na panelu tylnym
- Ekranowanie audio: zapewnia dokładną separację sygnału analogowego od cyfrowego i znacznie zmniejsza wielostronne zakłócenia
- Wydzielone warstwy audio na płytce drukowanej: oddzielne warstwy dla kanału lewego i prawego, by strzec jakości wrażliwych sygnałów audio
- Japońskie kondensatory audio klasy premium: Zapewniają ciepły, naturalny i głębszy dźwięk o wyjątkowej czystości i wierności
- Osłona przeciwzakłóceniowa chroniąca przed szumem elektrycznym, który wpływa na jakość wzmocnienia
- Front panel audio connector (AAFP)
 

Wyłącz podpis Tapatalk// BC


 

Link to post
Share on other sites

Obszedłem problem , załatwiłem przetwornik cyfrowo analogowy i wyprowadziłem z kompa światłowód który za przetwornikiem zmienia się w sygnał analogowy , buczenia nie ma.

Generalnie myślę nad powrotem do sprzętu audio , ale muszę pomyśleć jak to rozplanować.

Po raz kolejny, usuń podpis Tapatalk// BC

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...