Skocz do zawartości

zlinkowanie modemu Huawei B535 oraz router Dlink921 w jedną sieć.


Recommended Posts

Mam modem Huawei B535 z oryginalnym softem (alternatyw niestety nie ma) oraz starszy router LTE Dlink 921
Jest jakiś sposób by je połączyć kablowo by tworzyły jedną sieć wspólną? Bym mógł z każdego urządzenia miał dostęp do każdego urządzenia z pełną prędkością oraz możliwość logowania się po oddzielnych IP na każdy z tych routerów. Oraz by każde urządzenie miało dostęp z pełną prędkością.
Chodzi o to by B535 udostępniał internet i sieć LAN routerowi Dlink921 w drugim pokoju i ten kablowo udostępniał internet i lan dwóm urządzeniom kablowo w tym drugim pokoju. Jak by wszystko działało ok to bym wyłączył wifi z B535, a włączył wifi w dlink921. B535 jest dość słabym routerem, ale dość dobrym modemem lte.
Obecne zdjęcie, to lewy ekran to pc podpięty kablowo do B535, laptop podpięty kablowo do dlink, ten podpięty kablowo ( port wan) do B535 (port LAN). Niby działa, ale skrajnie różni się się prędkość download. W sumie to nawet adres IP się różni (oba testy były robione jeden po drugim bez restartu). Przy tej konfiguracji nie mam opcji zalogowania się do dlink 921, z obu urządzeń mogę się zalogowac do B535.
Po odłączeniu od B535, da radę się zalogowac do dlink.

IMG_20211215_112600_tigr.jpg

Link to post
Share on other sites

ja bym spróbował tak B535 rozdaje sieć i DHCP  (dajmy na to B535 ma adres:192.168.1.1  - dhcp konfigurujesz mu tak, żeby nie  wykorzystywał całej puli czyli ustawiasz zakres np od 10 do 50 ) , Dlink921  - ustawiasz mu np adres 192.168.1.2, wyłączasz dhcp , konfigurujesz wifi  i oba urządzenia spinasz np portami lan1-lan1. Wybuchnąć nie wybuchnie, najwyżej nie zadziała nie wiem jak się zachowa Dlink921 (czy udostępni sieć wifi - DIR-655 635 tak mi działały).

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.12.2021 o 14:32, minas_trith napisał:

ja bym spróbował tak B535 rozdaje sieć i DHCP  (dajmy na to B535 ma adres:192.168.1.1  - dhcp konfigurujesz mu tak, żeby nie  wykorzystywał całej puli czyli ustawiasz zakres np od 10 do 50 ) , Dlink921  - ustawiasz mu np adres 192.168.1.2, wyłączasz dhcp , konfigurujesz wifi  i oba urządzenia spinasz np portami lan1-lan1. Wybuchnąć nie wybuchnie, najwyżej nie zadziała nie wiem jak się zachowa Dlink921 (czy udostępni sieć wifi - DIR-655 635 tak mi działały).

to dhcp na dlink 921 może tak drastycznie psuć prędkość download?
Jak zamieniłem kable naodwrót, to pc lewy miał 5-6Mb/s (max upload), a laptop pełną prędkość 60/30Mb/s.

 

To urządzenie podpięte do dlink nawet uzyskuje IP z puli B535 oraz jego dns. Przy obecnej konfiguracji nawet nie da się wejść w panel dlink (192.168.1.1)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.12.2021 o 16:03, minas_trith napisał:

a wyłączyłeś dhcp na 921 ? nie może być w jednej sieci 2xdhcp bo wywrotka jest

Nie da się na oba logowac jak są oba właczone.
Kupiłem 2 stwiche za 30zł i to rozwiązało problem. 8 urządzeń po kablu i jest ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...