Skocz do zawartości

Router do internetu 120 Mb/s. Alternatywa dla TP-Link Archer C6 do 200-300 zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez droid,

Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Dostaniesz lepszy

 

Z mojej strony propozycja Huawei AX3 Pro 

 

Zalety:

1) Tani 2) nowe Wi-Fi 6 oraz 5 i 2,4 3) łatwy w instalacji i obsłudze 4) działa w sieci MESCH - wystarczy podłączyć inny ax3 lub ax3 pro 5) porty 

 

Wady:

 

Zasięg Wi-Fi mocno ŚREDNI (trzeba robić mesch przy większych powierzchniach) 

Mnie niektóre urządzenia nie chciały się łączyć z routerem np. głośnik google home (pewnie za sprawą szerokości kanału wifi ustawionej na 40 z automatu) 

 

120Mbit na Wi-fi śmiga aż miło ale ja zrobiłem mesch ponieważ dwa pokoje dalej już prędkość dwukrotnie spada

Edytowane przez elvismt
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.01.2022 o 12:06, elvismt napisał:

Mnie niektóre urządzenia nie chciały się łączyć z routerem np. głośnik google home

To w sumie nie wiem dlaczego go polecasz mimo że jest prawie 3x droższy od c6 za 99zł .

 

Akurat mam c6 i też mogę powiedzieć , że warto tym bardziej jak kolega go ma za 99zł . Działa jak powinien bez żadnych zastrzeżeń . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

@elvismt W sumie nie wiadomo czy dzierżawiony , ja myślałem że płaci 99 i ma na własność bo to super cena , jeśli to wynajem to co innego . Ja kupiłem też c6 od operatora i mam pełny wgląd , żadnych haseł . Wifi 6 przy necie 120 jest zupełnie zbędne . A i trzeba mieć urządzenia z wifi 6 aby się łączyły z taką szybkością .

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, jakub1t napisał:

A i trzeba mieć urządzenia z wifi 6 aby się łączyły z taką szybkością .

Sporo smartfonów już ma wifi 6 nie tylko najdroższe. Telewizory z średnich półek cenowych tez coraz więcej modeli, a nawet dekodera Polsat Box 4k i 4k lite czytałem gdzieś, ze ma wifi 6 więc warto w to iść bo routera najczęściej nie kupuje się na miesiąc czy tylko rok. Niektórzy producenci już powoli wprowadzają WiFi 6E czyli pełne 6Ghz. TP-Link na CES 2022 zaprezentował modele. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...