Skocz do zawartości

Podejrzanie mało fps rtx 3050 ryzen 5600h


Recommended Posts

Witam, wszedłem w posiadanie nowego laptopa gamingowego Dell G15 Ryzen Edition. Chciałem potestować go w różnych gierkach typu Fortnite, Lol czy valorant i się bardzo niemiło zaskoczyłem. Mianowicie fps mam wiele mniej niż ludzie na yt testujący ten sam laptop. Z takim sprzętem stabilne 100 fps w League of Legends albo około 80 w fortnite to chyba nie są wyniki, które mogą zadowalać. Próbowałem już chyba wszystkiego co mogłem znaleźć w internecie i nic nie pomogło. Są tu może ludzie, którzy mieli ten sam problem? Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

System był już na laptopie, po odpaleniu czekała mnie tylko konfiguracja.

 

To wygląda trochę tak jakby ten rtx w ogóle nie działał, chociaż próbowałem go wyłączyć i włączyć jakąkolwiek grę i niby wtedy było tylko 20-30 fps więc to nie jest tak, że gra chodzi na tym radeonie. Już nie mam pomysłów.

Link to post
Share on other sites

Ale nie możliwe, że takie wyniki są normą przy takich specsach. Znajomi mają laptopty gamingowe sprzed 3-4 lat z tą samą liczbą RAM'u i dużo gorszymi siłą rzeczy podzespołami i mają więcej FPS. Patrzyłem różnice między 8 a 16, na testach w większości gier, które wymieniłem nie ma to żadnej różnicy.

 

Link to post
Share on other sites

wyłączyłeś w ustawieniach Nvidi synchronizacje pionową ?

choć tak naprawde nie wiem czego oczekujesz 3050 to nie jest demon prędkości w laptopie który ma maxymalnie ograniczone TDP do 80 Wat

a 8 Gb ram dla Fortnite to też ograniczenie testowałem kiedyś tą gre na 1 kości na stacjonarce z lepszą kartą niż twoja i i5 9600KF to potrafiła tak lagować że sie nie dało grać

i 8 gb ram było na 3600 Mhz czego zapewne nie masz w lapku

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, iro71 napisał:

8 Gb ram dla Fortnite to też ograniczenie testowałem kiedyś tą gre na 1 kości na stacjonarce z lepszą kartą niż twoja i i5 9600KF to potrafiła tak lagować że sie nie dało grać

Takie opowieści to wg mnie bajki :D no chyba że w 4K grałeś. Syn ma lenovo y540 z i7 i gtx 1660ti oraz 1 kość 8gb 2666MHz i ma ustawione ograniczenie fps w grze do 120 i przez 99% czasu ma te 120fps także wg mnie nie tu leży problem. Oczywiście wiem że ram dual channel pomaga i optymalnie byłoby mieć 2x8 (syn dostanie na gwiazdkę drugą kość oraz dodatkowy ssd bo teraz ma 250gb m.2

Wg mnie ten laptop może mieć jakieś limity mocy albo przesadziłeś z jakimiś ustawieniami. Zrób próbę w 720p i zobacz czy wyniki skoczą, albo zmniejsz jakieś wygładzanie lub inne bajery do testów.

Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, olo163 napisał:

Takie opowieści to wg mnie bajki :D no chyba że w 4K grałeś. Syn ma lenovo y540 z i7 i gtx 1660ti oraz 1 kość 8gb 2666MHz i ma ustawione ograniczenie fps w grze do 120 i przez 99% czasu ma te 120fps także wg mnie nie tu leży problem. Oczywiście wiem że ram dual channel pomaga i optymalnie byłoby mieć 2x8 (syn dostanie na gwiazdkę drugą kość oraz dodatkowy ssd bo teraz ma 250gb m.2

Wg mnie ten laptop może mieć jakieś limity mocy albo przesadziłeś z jakimiś ustawieniami. Zrób próbę w 720p i zobacz czy wyniki skoczą, albo zmniejsz jakieś wygładzanie lub inne bajery do testów.

kolego to nie bajki fakt że mam wyłączoną pamięć wirtualną czego pewnie nie miał twój syn i M2 nadrabiała ale wymogi fortnite to 8 gb minimum a zalecane 16 gb a grałem  w 3440 x 1440 na średnich

gra nawet potrafiła się zawiesić z komunikatem brak pamięci

Link to post
Share on other sites

fakt że karta nie była typowa do gier ale z 2 ramami 2666 mhz bez problemu trzymał 120 fps tak jak odświeżanie monitora 120 HZ

a karta to AMD Radeon Pro WX 5100 8GB GDDR5

fakt że karta nie była typowa do gier ale z 2 ramami 2666 mhz bez problemu trzymał 120 fps tak jak odświeżanie monitora 120 HZ

a karta to AMD Radeon Pro WX 5100 8GB GDDR5

a i jeszcze jedno 1660 Ti ma 6 GB  a 3050 tylko 4 GB   i 1660 Ti jest mocniejsza  po 2 karty w laptopach są ograniczane w taki sposób żę 3080 w 1 laptopie  potrafi przegrywać z 3070 w 2 laptopie a nawet 3060  w takim laptopie jak drem machines który nie jest ograniczany tdp i ma kartę od stacjonarki a nie lutowaną  a co do samego fortnite są 3 tryby jeśli syb gra na direct 11 albo trybie adaptacyjnym to się zgodzę żę ma 120 fps powiedz żeby włączył direct 12 obsługe to wtedy zobaczysz u niego może ledwo 60 fps

 

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, iro71 napisał:

a grałem  w 3440 x 1440 na średnich

 

13 minut temu, iro71 napisał:

z 2 ramami 2666 mhz bez problemu trzymał 120 fps tak jak odświeżanie monitora 120 HZ

a karta to AMD Radeon Pro WX 5100 8GB GDDR5

Dalej uważam kolego że opowiadasz bajki i to takie dla mega małych dzieci co wszystko łykają jak pelikany :D:D:D

 

Na dole tej strony masz testy wx5100

Radeon Pro WX 5100 [w 1 benchmarku] (technical.city)

Za technical.city:

niski poziom / 720p 150−160 FPS
pożywka / 1080p 100−105 FPS
wysoki / 1080p 50−55 FPS
Ultra / 1080p 35−40 FPS
QHD / 1440p 24−27 FPS
4K / 2160p 10−11 FPS

 W 1440 ta karta ma 24-27fps a Ty z 2 ramami miałeś stałe 120fps - kogo ty chcesz chłopie oszukać....????

WX5100 ma 1792 jednostki cieniujące a rdzeń nie dobija nawet do 1100MHZ a pamięć pracuje z częstotliwością 5000MHz - pobór mocy tej karty to 75W 

 

Już lepiej kolego nic nie pisz więcej i się nie pogrążaj bo każdy kto choć trochę się zna czuje na kilometr że pleciesz bzdury!!!

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, olo163 napisał:

 

Dalej uważam kolego że opowiadasz bajki i to takie dla mega małych dzieci co wszystko łykają jak pelikany :D:D:D

 

Na dole tej strony masz testy wx5100

Radeon Pro WX 5100 [w 1 benchmarku] (technical.city)

Za technical.city:

niski poziom / 720p 150−160 FPS
pożywka / 1080p 100−105 FPS
wysoki / 1080p 50−55 FPS
Ultra / 1080p 35−40 FPS
QHD / 1440p 24−27 FPS
4K / 2160p 10−11 FPS

 W 1440 ta karta ma 24-27fps a Ty z 2 ramami miałeś stałe 120fps - kogo ty chcesz chłopie oszukać....????

WX5100 ma 1792 jednostki cieniujące a rdzeń nie dobija nawet do 1100MHZ a pamięć pracuje z częstotliwością 5000MHz - pobór mocy tej karty to 75W 

 

Już lepiej kolego nic nie pisz więcej i się nie pogrążaj bo każdy kto choć trochę się zna czuje na kilometr że pleciesz bzdury!!!

chłopie czytaj ze zrozumieniem fortnite ma sporo ustawień sprawdż jak gracze je ustawiają wystarczy dać wszystko na minimum po za odległóścią widzenia oczywiście na direct11  3d ustawić na 67% nie na 100 %powiedz ile razy grałęś w tą grę fortnite jest tak zoptymalizowany że pójdzie na telu z androidem oczywiśćie w trybie adaptacyjnym

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, iro71 napisał:

chłopie czytaj ze zrozumieniem fortnite ma sporo ustawień

Chłopie nie ucz mnie czytania!!!

Zacytuj gdzie to napisałeś bajkopisarzu!!!

Napisałeś konkretnie 

48 minut temu, iro71 napisał:

a grałem  w 3440 x 1440 na średnich

Nic nie pisałeś innego - najpierw naucz się pisać i podawać fakty a potem wymagaj od innych czytania!!!

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...