Skocz do zawartości

Kupię kartę graficzną do cs go


Recommended Posts

Msi sea Hawk gtx 1080 w parze z R5 5600x wykręcał u mnie w 1920x1440 @low około 650-700 fps w mm (z dropami w okolice 450 fps) - ale fakt, to było z rok temu więc jestem w stanie uwierzyć, że teraz może być ciut mniej. 

Link to post
Share on other sites

@kacper29

A sprawdzałaś jak chodzi na obecnym sprzęcie? CS:GO nie jest jakąś mega wymagającą grą.

 

Z nowych kart, to najlepsze co znajdziesz, to prawdopodobnie GTX 1050ti. Nie jest to świetna karta, ani nawet dobra, jest całkiem stara, ale do CS:GO się nada.

https://www.x-kom.pl/p/699932-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-gtx-1050-ti-1-click-oc-4gb-gddr5.html

 

Sporo zależy od tego jakiej wydajności oczekujesz.

 

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Rebelmind napisał:

3440x1440, 144 Hz - czyli zgaduję, że będziesz grał w 1920x1440. Jaki budżet na kartę? 

Chciałbym 16:9 1920*1080 

7 godzin temu, Adames napisał:

@kacper29

A sprawdzałaś jak chodzi na obecnym sprzęcie? CS:GO nie jest jakąś mega wymagającą grą.

 

Z nowych kart, to najlepsze co znajdziesz, to prawdopodobnie GTX 1050ti. Nie jest to świetna karta, ani nawet dobra, jest całkiem stara, ale do CS:GO się nada.

https://www.x-kom.pl/p/699932-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-gtx-1050-ti-1-click-oc-4gb-gddr5.html

 

Sporo zależy od tego jakiej wydajności oczekujesz.

 

Tysiąc za nowa to chyba lepiej niż uyzywka bo gwarancja a fpsy podobne? 

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, kacper29 napisał:

Tysiąc za nowa to chyba lepiej niż uyzywka bo gwarancja a fpsy podobne? 

 

Po to kupuje się używki by mieć tą samą wydajność w  niższej cenie lub wyższą wydajność w tej samej cenie. Obia przypadki uzyskasz rezygnując z gwarancji i biorąc ryzyko na siebie.

 

Z używek, to poniżej tysiąca zł mógłbyś kupić np GTX 970, który da Ci wyższy FPS.

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ftw-acx-4gb-11478976148

 

To zależy od Ciebie, czy preferujesz towar mniej wydajny, ale nowy z gwarancją, czy wydajniejszą używkę. Oba podejścia są równie dobre.

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites

CSGO poniżej 200-250 FPS przy monitorze 144 Hz jest niegrywalny, każdy drop jest odczuwalny, a co dopiero monitory 240/360.

Nie każdy lata na pixelozie 1280x720 I wszytsko na low, bo pamięta czasy 1.6.

Jak miałem GTX 980 a teraz mam 1080TI, różnicy w fpsach nie było, w dużej akcji ala w smoke były spore dropy, bardziej jak zamieniłem 4690k na 4790k to zysk był ponad 1/4 FPS, nawet na 980tce.

Na teście ulleticala max FPS bardzo się nie poprawił, natomiast lowest framerate podskoczyło 2x po zmianie karty, ale w grze to przypadki baaardzo rzadkie, karta zwykle obciążona w 30-40% default_biggrin1.gif
Natomiast taki 280x Radeona to była już totalna kaplica default_biggrin1.gif



  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Bo to nie jest do końca prawda, że CSGo jest grą TYLKO procesorową co świetnie widać w testach np. R7 5700G. 

 

GTX 1080 TI pozostaje nadal fantastyczną kartą pod ten tytuł (czy też ogólnie pod większość nawet i nowszych gier jeśli ktoś potrafi tylko zejść z poziomem detali / grać bez DLSS i RT). 

 

Do grania w 1080p brałbym jako minimum 1660S/Ti z nowych kart lub gtx 1080 z używanych. 

 

Do monitora 240 Hz RTX 3060 TI z nowych lub 1080 Ti z używanych. 

 

Jako ciekawostkę podam, że Turingi w csgo chodzą wolniej niż swoje odpowiedniki z generacji Pascal (RTX 2080/2070S są wolniejsze niż 1080 Ti, RTX 2060S/2070 tak samo względem gtx 1080/1070 Ti). 

 

Warto śledzić nadchodzącą premierę RTX 3050 Ti, bo powinna to być karta szybsza od 1660 Ti/S i jednocześnie tańsza (przynajmniej na premierę). 

Link to post
Share on other sites

@zbiku90 leci smok na mida, w którego wbiegasz na pełnej i jeszcze na flashu. Smok to efekt cząsteczkowy, który zajeżdża GPU, resztę w większości liczy CPU. Bez zmiany podstawych mechanik rządzących kanterem to przy wejściu/wyjściu ze smoka masz skok zużycia Cpu/Gpu kiedy ten drugi podzespół się nudzi. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.12.2021 o 09:47, Rebelmind napisał:

W sensie, żeby użycie CPU/GPU doszło do 100% w Csgo? Wejdź w dowolny smok w takim razie ;)

Zależy od karty, pojedynczy smoke nie zmieni wiele, przykładowa 1080ti (mam ja i masz Ty ;) ) i zużycie GPU przy 1 smoke, stojąc/przechodząc przez niego rośnie o 5% przy średnich ustawieniach :) ogólnie 1080ti to już mocny overkill dla procesorów w CSie.

Link to post
Share on other sites

@Up tylko co z tego jak kiepski cep potrafi zdusić nawet top kartę. 

 

Porównywaliśmy jakiś czas temu klatki na różnych konfiguracjach i ja na poprzednim 5600x + gtx 1080 (non Ti wówczas) miałem zauważalnie lepsze wyniki niż kolega z i9-9900k + RTX 2080 Ti. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie kupisz w tej chwili żadnej nowej karty za 1000 PLN. Gtx 1650 zaczyna się od 1350 PLN, przy czym taką kartą nie nakarmisz monitora 144 Hz. Rozsądnym minimum pozostaje gtx 1650S (Super) z nowych, ale to mówmimy dopłacie 500 PLN vs non-super. 

 

Zostają Ci tylko używki. 

GTX 970 - około 850 pln

GTX 980 - od 1250 pln widziałem 

RX 580 4GB idzie wyrwać za około 1000 PLN. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...