Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

jestem zmuszony wybrać nowy headset, ponieważ mój obecny zestaw poddał się po latach walki. Do tej pory używałem Plantronics Gamecom 788, ceniłem je za dobry mikrofon, wbudowany DAC, solidne wykonanie oraz minimalistyczne oprogramowanie. Do jakości audio, również nie mogę się przyczepić, natomiast pragnę zaznaczyć, że jestem raczej dźwiękowym ignorantem. 

 

Przyznam, że kupiłbym ten headset po raz drugi, niestety jest to niemożliwe, więc muszę znaleźć coś innego. Nie śledzę tematu audio praktycznie w ogóle, całą swoją wiedzę opieram na forumowych poradach i jak dotąd wychodzę na tym dobrze. 

 

Posiadam zewnętrzną kartę dźwiękową Sound BlasterX G5, ale nie mogę jej wykorzystać do słuchawek, ponieważ zbieram dźwięk z konsoli poprzez wejście cyfrowe, co automatycznie nie pozwoli na przesłanie dźwięku z mikrofonu. Dlatego zależy mi na tym, by nowy headset miał swój własny DAC, najlepiej wbudowany, by nic nie plątało mi się na kablu.

 

Ważną sprawą jest też mikrofon, często komunikuję się ze znajomymi poprzez Discord i chcę by było mnie słychać głośno i wyraźnie. Byłoby fajnie, gdyby sterowniki nie były kombajnem, który jednocześnie może sterować setką innych podzespołów w komputerze.

 

Odnośnie audio, preferuję raczej lepsze odwzorowanie dźwięku i sceny niż bas. Sprzęt ma służyć pod gry, filmy i muzykę, pewnie nie da się ugryźć wszystkiego na raz, ale uniwersalność jest istotna. 

 

Tak, wiem. Opisuję poległe Gamecomy, ale na pewno jesteście w stanie polecić coś co je godnie zastąpi ;)

 

Po głowie chodziła mi opcja bezprzewodowa, fajnie jest nie mieć kabli, chociaż kiedyś nie wyobrażałem sobie bez nich porządnego sprzętu, tak teraz perspektywa się zmienia. Swoje poglądy zweryfikowałem po krótkim "riserczu", z którego wynika, że dobry sprzęt zaczyna się mniej więcej od kwoty 1 000 zł., a tyle przeznaczać nie planuję, ponieważ w większości korzystam jednak z głośników podpiętych pod Sound Blastera.

 

Doszliśmy więc do kwestii równie ważnej, czyli budżetu. Chciałbym się zamknąć w kwocie 500 zł, im mniej, tym lepiej, ale jeśli ma być zauważalnie gorzej, to wolę zapłacić więcej.

 

Zaznaczę, że musi to być koniecznie headset. Pod uwagę nie biorę słuchawek z osobno dokupionym mikrofonem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...