Skocz do zawartości

prośba o pomoc w wyborze słuchawek do gier


Recommended Posts

Witam,

Zwracam się do Was o radę jakie kupić słuchawki do grania.

Mam w tej chwili SONY WH-1000XM3B podłączone po BT ale przy dłuższym graniu moim zdaniem uciskają na uszy i nie są jakieś wygodne.

Oczywiście ANC mają niesamowite. Do gier mogą być ale dźwięku przestrzennego nie uraczy się na nich.

Budżet można powiedzieć że na razie jest nieograniczony i zastanawiam się na słuchawkami ASUSa ROG Theta 7.1 ( chciałby posłuchać tych 4 przetworników

na jedno ucho i wzmacniaczy ).

Co o tym sądzicie ? Może jakieś inne będą lepsze od wskazanych przeze mnie ?

Link to post
Share on other sites
Witam,
Zwracam się do Was o radę jakie kupić słuchawki do grania.
Mam w tej chwili SONY WH-1000XM3B podłączone po BT ale przy dłuższym graniu moim zdaniem uciskają na uszy i nie są jakieś wygodne.
Oczywiście ANC mają niesamowite. Do gier mogą być ale dźwięku przestrzennego nie uraczy się na nich.
Budżet można powiedzieć że na razie jest nieograniczony i zastanawiam się na słuchawkami ASUSa ROG Theta 7.1 ( chciałby posłuchać tych 4 przetworników
na jedno ucho i wzmacniaczy ).
Co o tym sądzicie ? Może jakieś inne będą lepsze od wskazanych przeze mnie ?
Jak masz budrzet nieograniczony to nic lepszego jak audeze PENROSE nie distaniesz.

4 przetworniki to jak by nie patrzeć to same problemy.
Problem ze strojeniem tego
Problem ze znoszeniem się fal
Generalnie nie wierzę że zrobili to dobrze.

Poza tym dzwiek przestrzenny to możesz mieć jak kupisz i je poprawnie ustawisz. W słuchawkach masz wizualizacje dźwięku która więcej psuje niż poprawia. No ale marketing ludzie wierzą.

Dobre źródło dźwięku i dobre przestrzennie grające słuchawki zjada wszystkie słuchawki gamingowe.

Poczytaj o Audeze MOBIUS/PENROSE
Link to post
Share on other sites

Pomoc w doborze słuchawek na forum to jak pomoc w doprawianiu zupy przez telefon.
Każdy ma inny gust, każdy ma inny słuch, a dodatkowo każdy podłączy je do czegoś innego.
Raz kupiłem polecane w necie słuchawki i oddałem je po jednym dniu, jedno wielkie rozczarowanie.
Każdy poleci coś innego bo gdzieś coś przeczytał lub akurat takie ma.
Kupisz polecane przez jednego i notabene w żaden sposób nie sprawdzisz jak grały polecane przez drugiego.

Link to post
Share on other sites
Pomoc w doborze słuchawek na forum to jak pomoc w doprawianiu zupy przez telefon.
Każdy ma inny gust, każdy ma inny słuch, a dodatkowo każdy podłączy je do czegoś innego.
Raz kupiłem polecane w necie słuchawki i oddałem je po jednym dniu, jedno wielkie rozczarowanie.
Każdy poleci coś innego bo gdzieś coś przeczytał lub akurat takie ma.
Kupisz polecane przez jednego i notabene w żaden sposób nie sprawdzisz jak grały polecane przez drugiego.
Z jednej strony tak jeśli czyta się opinie z Ceneo i randomow z netu ...
Tu jest parę osób które miały na uszach już parę setek słuchawek i jednak wiedzą co polecić i w która stronę nakierować osobę poszukująca.
A to że samemu na koniec i tak trzeba posłuchać jest ciągle przypominane.
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pierwsze podpowiedzi ( oczywiście warto odsłuchać samemu ;-) ).

 

Znalazłem jeszcze takie modele co ludzie nawet zachwalają może mieliście z nimi styczność ( mile widziana opinia ) :

 

- Sennheiser GSP 670 Bluetooth

- ASTRO A50 Wireless + Base Station

( tylko może mnie denerwować nieodpinany mikrofon )

 

no i zastanawiam się nad wymienionymi tutaj Audeze PENROSE.

 

Godzinę temu, bleck55 napisał:

Jak masz budrzet nieograniczony to nic lepszego jak audeze PENROSE nie distaniesz.

4 przetworniki to jak by nie patrzeć to same problemy.
Problem ze strojeniem tego
Problem ze znoszeniem się fal
Generalnie nie wierzę że zrobili to dobrze.

Poza tym dzwiek przestrzenny to możesz mieć jak kupisz i je poprawnie ustawisz. W słuchawkach masz wizualizacje dźwięku która więcej psuje niż poprawia. No ale marketing ludzie wierzą.

Dobre źródło dźwięku i dobre przestrzennie grające słuchawki zjada wszystkie słuchawki gamingowe.

Poczytaj o Audeze MOBIUS/PENROSE

 

oczywiście że 4 przetworniki mogą zrobić kłopot ale virtualne 3d w audio to też może być kłopot ( fizycznie niby 4 przetworniki powinny grać lepiej ) 

ale oczywiście może być tak że to taki "chłyt marketingowy".

Słuchałem też w markecie Logitech G PRO X LIGHTSPEED i powiem że wcale nie jest tak źle z tym virtual surround.

Znajomy ma słuchawki z kodekiem Dolby Atmos i też poleca ;-) .

Edytowane przez rmb44
Link to post
Share on other sites

@bleck55 polecił mi również Audeze Penrose do gier. Mam jej od 10 dni i napiszę swoje spostrzeżenia.

 

Słuchawki są ciężkie, ale i tak lżejsze od innych słuchawek bezprzewodowych. 

Mocno naciskają na obszar wokół uszu, dlatego może być kłopotliwe dla osób w okularach (ale nie musi, bo moje okulary trochę oprawki mają wygięte i stąd może być problem).

To co napisałem wyżej większość uzna za wady, ale dla mnie to zaleta. Ja lubię wiedzieć, że mam coś na głowie i chciałem mieć słuchawki mocno dociśnięte do okolic ucha (ucha nie dotykają), bo lubię odcinać się od świata. W grach słychać świetnie wszystko (gram w nowego CoDa i w poprzednich było słychać świsty przy wybuchach, tutaj jest czysty wybuch). Będę testować w weekend jeszcze CS-a.

A teraz opinia o muzyce. Słuchawki miały mi służyć do grania a nie muzyki ale zmieniłem zdanie. Za pierwszym razem jak założyłem je i odpaliłem Tidala na najwyższych ustawieniach to aż dostałem dreszczy. Nie jestem audiofilem, nie testowałem wielu sprzętów muzycznych, ale i tak dosłownie czuję różnicę pomiędzy nimi a każdym sprzętem z jakim miałem do czynienia.

Wiadomo ma swoje wady np. mikrofon - ja go nie używam bo mam odrębny.

 

Osobiście nie żałuję zakupu. Jest to kolejny mój zakup w oparciu o zalecenia na tym forum.

Link to post
Share on other sites

AKG romansowała dawno temu z konstrukcjami wieloprzetwornikowymi. Ale jakoś temat umarł śmiercią naturalną.

Tak jak wyżej kolega pisał mobiusy mają swoje małe wady ale dźwiękiem nadrabiają to po stokroć. Zresztą planary robią swoję bas jest zupełnie inny niż z przetworników dynamicznych. Co do wagi no cóż audeze miał znacznie ciężarze słuchawki tak że dramatu nie mam jednak przetwornik swoje warzy.

Link to post
Share on other sites
W dniu 10.12.2021 o 10:39, marik81 napisał:

Pomoc w doborze słuchawek na forum to jak pomoc w doprawianiu zupy przez telefon.
Każdy ma inny gust, każdy ma inny słuch, a dodatkowo każdy podłączy je do czegoś innego.
Raz kupiłem polecane w necie słuchawki i oddałem je po jednym dniu, jedno wielkie rozczarowanie.
Każdy poleci coś innego bo gdzieś coś przeczytał lub akurat takie ma.
Kupisz polecane przez jednego i notabene w żaden sposób nie sprawdzisz jak grały polecane przez drugiego.

Kolega się zagalopował z tą wypowiedzą. Doradzam tutaj już ponad 12 lat i nie jest tak jak piszesz.Jedynie zgodzę się z tym, że zawsze ale i to zawsze znajdzie się odsetek niezadowolonych z otrzymanych odpowiedzi ale to jest normalne.Świat audio rządzi się swoimi prawami.Dla niewtajemniczonego użytkownika, który zawsze myli audiofilów z tymi, którzy mają ciut lepszy sprzęt odsłuchowy i trochę więcej słuchają droga zakupowa wydaje się bardzo skompilowana. Trzeba wiedzieć gdzie szukać informacji,umiejętnie je filtrować i przełożyć to na własne potrzeby.Jeżeli żadne z tych powyższych nie zadziała to znacznie zwiększamy sobie prawdopodobieństwo zakupu nieodpowiedniego sprzetu,wystawiając się na pastwę losu.

 

Radzę unikać takie strony jak pepers.pl porady tam, to dno i najszybciej o rozczarowanie.

Link to post
Share on other sites



Kolega się zagalopował z tą wypowiedzą. Doradzam tutaj już ponad 12 lat i nie jest tak jak piszesz.

Wiem, że to trochę offtop, ale odpowiem.
To, że ktoś coś kupił, bo doradził mu ktoś konkretny model o niczym nie świadczy.
Podejrzewam, że gdyby ktoś doradził mu inny model to też byłby zadowolony jak nigdy nie miał do czynienia z danym segmentem sprzętu. Gdyby ta osoba mogła na żywo przesłuchać parę modeli z danej półki cenowej to zapewne mogłaby wybrać coś innego. To tak jak z samochodami. Ktoś kto jeździ Tico po przesiadce na VW powie, że jest zadowolony i to super auto. Paradoksalnie powiedziałby to samo gdyby przesiadł się do Audi, Citroena czy Toyoty. Liczy się to, że jest lepiej niż dotychczas i nie szuka dalej.
Szanuję Twoje doświadczenie ale powiedz czy większość osób było takich które kupiło bez odsłuchu jeden konkretny, polecony model czy porównywało kilka?
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, marik81 napisał:


 


Wiem, że to trochę offtop, ale odpowiem.
To, że ktoś coś kupił, bo doradził mu ktoś konkretny model o niczym nie świadczy.
Podejrzewam, że gdyby ktoś doradził mu inny model to też byłby zadowolony jak nigdy nie miał do czynienia z danym segmentem sprzętu. Gdyby ta osoba mogła na żywo przesłuchać parę modeli z danej półki cenowej to zapewne mogłaby wybrać coś innego. To tak jak z samochodami. Ktoś kto jeździ Tico po przesiadce na VW powie, że jest zadowolony i to super auto. Paradoksalnie powiedziałby to samo gdyby przesiadł się do Audi, Citroena czy Toyoty. Liczy się to, że jest lepiej niż dotychczas i nie szuka dalej.
Szanuję Twoje doświadczenie ale powiedz czy większość osób było takich które kupiło bez odsłuchu jeden konkretny, polecony model czy porównywało kilka?

 

Wiesz jaka jest różnica? Osoba, która odsłuchała sporo modeli i coś więcej wie, nie poleci Ci Tico, jeśli może polecić Audi. Często jest tak, że Tico i Audi w audio są w tej samej kasie, o zgrozo.

 

Sam miałem kilka dni temu sytuację i ktoś zapytał o gejmingowe słuchawki i z doświadczenia oraz posiłkując się wykresami pasma przenoszenia z Rtings po prostu doradziłem. Z jego listy tj. HyperX Cloud II Wireless, SteelSeries Arctis 5, Logitech G Pro Lightspeed, Corsair Virtuoso najlepsze się okazały tak jak myślałem, HyperX Cloud II. Odsłuchał je sobie w sklepie.

 

Także to nie jest strzelanie na oślep. Czasem ciężko komuś doradzić, bo sama osoba nie wie czego chce, to podajesz mu wtedy kilka modeli wartych uwagi, żeby sam nie musiał szukać, a resztę już musi sam załatwić.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie o to chodzi by odsłuchać parę modeli i to najlepiej u siebie, bo każdy ma inny sprzęt, i każdemu ten sprzęt inaczej je napędzi. To że u kogoś dobrze grają nie znaczy, że te same słuchawki będą dobrze grać u kogoś. Pójdziesz ze swoimi słuchawkami do innej osoby i powiesz, że to inne słuchawki, bo u Ciebie grały inaczej.
Tutaj też na forum polecane są Superluxy HD669 i między innymi je kupiłem, bo mają dobre recenzje, ale dla mnie dźwięk z nich był porażką i to tak jak na Onkyo NR656, tak i na dźwiękówce ALC1200 z płyty.
Może właśnie nie miałem ich czym napędzić, ale oczywiście o tym mało co kto wspomina.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...