Skocz do zawartości

Pierwszy aparat do 4tys


Recommended Posts

Cześć!
 

Przymierzam się do kupna pierwszego aparatu.

 

zainteresował mnie taki sprzęt:

NIKON D5600 + Obiektyw AF-P 18-55 VR + AF-P 70-300 ED VR

który dostanę za około 3800zł w jednej z sieciówek. 
 

chciałbym prosić o ocenę mojej propozycji jakość/cena i Ew. prosić o jakieś inne rekomendację.

 

pozdro!

Link to post
Share on other sites

Ponieważ chcesz zacząć przygodę z fotografią, radzę kupić body jak najtańsze (używka) i jeden w miarę dobry obiektyw. Jeśli chcesz iść w Nikona, to znajdź stronę użytkowników i tam poczytaj...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od razu zaznaczę, że o fotografii to wiem tyle co nic, ale na podobnym etapie co Ty była moja Żona jeszcze jakieś pół roku temu...

Też jej chciałem kupić coś "nowego". Ale dzięki kolegom takim jak @jarrino nie utopiłem niepotrzebnie kasy. Na razie się uczy i idzie jej to naprawdę dobrze, był D40 teraz jest D90 + obiektywy AF/AF-S jakich potrzebuje do zdjęć które ją interesują.

Kiedy przyjdzie na to pora rozejrzymy się za bezlusterkowcem z nowych serii, na razie tak naprawdę to większa część budżetu pójdzie na obiektywy.

 

Jeśli to twój pierwszy aparat to zacznij od nauki na jakimś używanym body, dopiero jak załapiesz temat i bakcyla to inwestuj. Jeśli chodzi tylko o zdjęcia na imieninach cioci Jadzi to kup sobie smartfona z dobrym aparatem - lepiej na tym wyjdziesz, bo dobre opanowanie tematu to nie jest 5 min, widzę ile ostatnio czyta na ten temat :->, ale widzę też progres i efekty tego na zdjęciach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Wszystko zależy od tego czy interesujesz się fotografią amatorską czy profesjonalną. Jeśli amatorską i chcesz korzystać z lustrzanki w trybie auto to nie wiem czy potrzebna ci lustrzanka. Teraz nawet telefony potrafią wyciągnąć świetną jakość odpowiednią dla amatorów. 

Zastanów się też czy chcesz iść w starą technologię APS-C czy w nowszy i bardziej profesjonalny full frame. A może w ogóle postawić na bezlusterkowiec? 

 

Czemu akurat 5600? Są nowsze i lepsze, np. 7200. Zastanów się czy 18-55 będzie odpowiedni. Jak dla mnie, za mało możliwości daje i wiele osób narzeka na te kity. Lepszy będzie 18-105 albo 18-135 (cudo do spacerów). 70-300 mam i sprawdza się całkiem nieźle do portretów i zdjęć tele. Nie napisałeś niestety jakiej jasności obiektywy wybierasz. Czym jaśniejszy tym lepiej.

W dniu 27.01.2022 o 08:54, Mrozinho napisał:

Osobiście szukałbym używanego zestawu Canon EOS RP + EF/RF 50 1.8.

Przede wszystkim dobre body, nowoczesne + pierwsze podstawowe jasne szkło.

 

Zgodzę się - stałka 50 mm ale lepiej 1.4 a nie 1.8 - różnica jest powalająca!

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...