Skocz do zawartości

W10 mi freezuje - szukam rozwiązania na szybko


Recommended Posts

Cześć, mam Windowsa 10 Pro legal na moim PC (wszystkie podzespoły sprawne i w miarę nowe, wszystko jest ok)

system juz troche przeżył i wymaga reinstallu ale czekam na nowy dysk i przed świętatami będę instalował windę od nowa ale... freezuje mi w losowych momentach w chrome komputer i mnie to wkurza - czasami 3h bez freeza czasami 3 minuty i freez.

Jest jakiś sposób na ogarnięcie tego tematu?

drivery wszystkie nowe

bios stary w płycie (bardzo stary) ale tym chcę się zając już jak będę kompa odświeżał (nowy dysk etc)

robiłem scannow czy jakoś tak z konsoli bo znalazłem na google,że to może pomoc.

 

Jest jakieś rozwiązanie na szybko na 2 tygodnie,żeby to jeszcze pociągnęło?

Link to post
Share on other sites

już pokazuje

są 3 dyski

wrzucam link do screenów z hdtune i crystaldisk info

nie wiem dlaczego nie mam nic w panelu "health" dla dysku nvme 1tb( to taki nie udany pny 1tb nvme jest, tak naprawdę pierwszy bsod pojawił się jak go zamontowałem ale teraz te bsody są na tyle często,że załozyłem temat)

https://imgur.com/a/yVSnzOf

Teraz, zbiku90 napisał:

No i jaki był wynik skanowania?

chwilę to potrwało, było napisane,że sucess i wyłączyłem

jak mogę w inny sposób sprawdzić ten dysk nvme pod kątem health?

znacie jaką inną darmową aplikację? 

Link to post
Share on other sites

W przypadku dysku ADATA zmień gniazdo SATA, masz błędy przy parametrze C7 czyli przy komunikacji dysk twardy - płyta główna. One mogą być przyczyną twoich problemów. Jak zmiana gniazda nie pomoże to zmień kabel SATA. Masz też niezerowe wartości przy parametrze A3, jakieś uszkodzone bloki są. 

 

Pozostałe dyski są zdrowe.

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...