Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obecnie używam ISK HD 9999 z kartą dźwiękową Asus Xonar Phoebous. 

Sporo grywam w cs go i czasem mam problem z określeniem z której strony biegnie przeciwnik a wynika to z płaskiego brzmienia tych słuchawek.

Również słucham muzyki: klasycznej, jazzu, rap oraz rocka. W przypadku muzyki klasycznej mam wrażenie jakby dźwiękowi brakowało dynamikii oraz miały wąskie stereo.

 

Osobiście nie chce aby to były słuchawki gamingowe, w ostateczności mogę się połasić na HyperX Cloud II. 

Przez 10 lat używałem Sennhaiser HD 205 i grały one wyśmienicie, super oddawały każdy rodzaj muzyki i nie miałem z nimi problemu nawet w cs go

 

Reasumując chciałbym aby dźwięk był pełniejszy, dynamiczny oraz miał szersze stereo i grały może nawet lepiej niż senki HD 205

Budżet jakim dysponuje to maksymalnie 400 zł. Co możecie mi polecić do tej kwoty?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc nic mi się nie zgadza z tego co czytam. Mam HD9999 i jeżeli twierdzisz, że one grają płasko to albo mamy tutaj problem ze zrozumieniem ideii płaskiego grania albo Asus je tak wypłaszcza... Dlaczego uważasz, że są płaskie?

Link to post
Share on other sites

 

Według mnie ISK mają za mocno podbity bas oraz górę przez co tracą na średnich pasmach i tracą na dynamice a także stereo na tym cierpii, które jest zbyt wąskie. 

 

Nie oddają one dobrze sceny w Csie i pozycjonowanie jest bardzo słabe

 

 

Edytowane przez virus4455
Link to post
Share on other sites

No i to by się zgadzało. One fabrycznie są mocno basowe, V-ka jest spora i średnica wycięta. Do elektroniki są naprawdę dobre, ale tam gdzie potrzeba neutralnego i co ważniejsze naturalnego dźwięku to one i tak nadają ten swój mocno klubowo-rozrywkowy charakter. Do gier sam ich nie używam i się nie dziwię, że Tobie też nie pasują.

 

Zanim cokolwiek sobie kupisz to może spróbuj ewentualnie je wyrównać poprzez EQ w Phoebusie. Zobaczysz czy coś się poprawi, a nie kosztuje to nic. Jak będę w domu podrzucę ustawienia, które ostatnio testowałem u siebie.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, virus4455 napisał:

Sporo grywam w cs go i czasem mam problem z określeniem z której strony biegnie przeciwnik

Grałem na tych słuchawkach nawet na interze w CS żadnego problemu nie było. Nie masz tam powłączanych efektów żadnych? 

Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, adivxv napisał:

Grałem na tych słuchawkach nawet na interze w CS żadnego problemu nie było. Nie masz tam powłączanych efektów żadnych? 

Nie, wszystko jest wyłączone 

 

2 godziny temu, FeX napisał:

To manual od tej karty mówi o EQ, a Ty mówisz, że go nie ma? :D

Sprawdziłem manual i faktycznie jest EQ aż się zdziwilem ale sprawdzam w menu Asusa i nic takiego nie widzę... 

 

 

Link to post
Share on other sites

Może sobie dzisiaj zagram i zobaczę co tam jest nie tak.

Masz w ustawieniach EQ, musisz dać prawym na te ikonkę głośnika i rozwija się menu z ustawieniami. Akurat mam AIM SC808, który ma ten sam layout ustawień, bo se skopiowali :D

 

Edit: lol, EQ jest tylko w Dolby z tego co widzę, czyli jednak to nie to samo.

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, FeX napisał:

Może sobie dzisiaj zagram i zobaczę co tam jest nie tak.

Masz w ustawieniach EQ, musisz dać prawym na te ikonkę głośnika i rozwija się menu z ustawieniami. Akurat mam AIM SC808, który ma ten sam layout ustawień, bo se skopiowali :D

 

Edit: lol, EQ jest tylko w Dolby z tego co widzę, czyli jednak to nie to samo.

Więc jakie słuchawki mógłbyś polecić ? Rozmawiałem ze sprzedawcą z mp3store i polecał Takstar Pro 82, albo Audiotechnica, ewentualnie AKG 271

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, bleck55 napisał:
39 minut temu, virus4455 napisał:
Ok, ale nie w tym budżecie. Jak za taką co kosztują brainvawz hm5 to wolałbym kupić Beyerdynamic DT 770 albo 990. 

Pokaż mi nowe DT w okolicach 350 sam chętnie wezmę poza tym DT nie grają płasko

Brainy znalazłem za 550 zł 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, virus4455 napisał:

Ok, ale nie w tym budżecie. Jak za taką co kosztują brainvawz hm5 to wolałbym kupić Beyerdynamic DT 770 albo 990. 

 

https://www.brainwavzaudio.com/products/hm5-studio-monitor-headphones

Sam nie wiem co bym wybrał obecnie, bo jedna i druga para ma swoje plusy i minusy. Akurat moje HM5 kupowałem znacznie taniej, więc nawet nie ma sensu się ich pozbywać :D Grają dość równo i góra nie piłuje, jak w Beyerach.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, virus4455 napisał:

Więc jakie słuchawki mógłbyś polecić ? Rozmawiałem ze sprzedawcą z mp3store i polecał Takstar Pro 82, albo Audiotechnica, ewentualnie AKG 271

Jakie ATH? Sprzedawca tez gra gry, że wie co poleca ?

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, virus4455 napisał:

Akurat ten model Asusa daje ciepłą barwę dźwięku więc o to bym się nie martwił. 

Akurat Asus jest dość jasny. Ale dalej gra V-ką.

 

11 godzin temu, FeX napisał:

Ja nie rozumiem polecenia AKG 271, dla mnie to strasznie dziwne słuchawki.

Czemu nie. One scenicznie nie są jakoś szczególne. Ale sama scena jest bardzo dobrze poukładana.

 

Możesz poczytać jeszcze o Shure SRH440 tylko pady by się przydało zmienić od modelu 840. Może ATH MSR7? Może Takstar Pro82. Problem w tym że ISK zazwyczaj dobrze się sprawdzał w CS. Skoro ci nie pasuje to jest to lekko problematyczne.

Link to post
Share on other sites

Jeśli bym dopłacił do Beyerdynamic DT 770 lub DT 990pro 80 Ohm? Jak te słuchawki sobie radzą z separacją dźwięków w przypadku muzyki klasycznej i oddawaniem szczegółów w grach i pozycjonowaniem głównie w CS Go? 

Edytowane przez virus4455
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, FeX napisał:

Jak już rozpatrujesz poszczególne gatunki to się okaże, że nie da się tego ogarnąć jedną parą słuchawek :D

Domyślam się, natomiast zależy mi na tym aby dobrze się spisywały również w CS Go, muzyki rzadziej słucham na słuchawkach ale nie pogardzę dobrym brzmieniem 

Link to post
Share on other sites
Domyślam się, natomiast zależy mi na tym aby dobrze się spisywały również w CS Go, muzyki rzadziej słucham na słuchawkach ale nie pogardzę dobrym brzmieniem 
To jednak w otwarte bym szedł jeśli jest taka możliwość
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...