Skocz do zawartości

Błąd procesora przy włożeniu karty graficznej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mamrocik,

Recommended Posts

Witam,

 

 

Ostatnio kupiłem nowy komputer tzn. wszystko oprócz karty graficznej oraz zasilacza bo już je miałem. Po złożeniu podstawowych elementów zrobiłem test ( bez karty graficznej - na integrze) a więc uruchomiłem komputer i wszystko działo oprócz jednego krótkiego sygnału ( problem z odświeżaniem pamięci ram) ale tak to wszystko w biosie  wykrywało i tak ogólnie komputer działał . Po włożeniu karty graficznej postanowiłem zrobić jeszcze jeden test jednak tym razem  po uruchomieniu komputera słychać było 5 krótkich dźwięków, czyli błąd procesora przy czym ani on ani karta graficzna nie daje obrazu . Wróciłem do testu bez karty graficznej i wszystko znowu działało. Metodą prób i błędów doszedłem do momentu w którym jestem w stanie uruchomić komputer i dojsc do biosu z wpięta karta graficzną do płyty głównej ( jest chyba dobrze wpięta bo bez zasilacza się świeci ) ale gdy podłącze do niej zasilacz znowu jest błąd procesora i czarny ekran 

 

specyfikacja:

 

płyta główna - b560 hd3

Procesor - i5 11400 

Ram - 2x8gb Kingston fury 3200mhz

Karta graficzna - rx 580 

Zasilacz - Corsair VS550

 

podjęte próby:

 

- resetowania biosu 

- zmieniania konfiguracji np. slotów ramu czy karty graficznej

- rozłożenia wszystkiego i ponownego złożenia 

-sprawdzenia karty graficznej ( dokładniej jutro to zrobię na innym komputerze ale jest mała szansa że jest zepsuta bo jeszcze kilka godzin temu jej używałem na starym komputerze )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mamrocik napisał:

wszystko działo oprócz jednego krótkiego sygnału ( problem z odświeżaniem pamięci ram)

Z wypowiedzi nie wynika czy ten krótki sygnał jest czy go brak. Jeżeli jest to jest wszystko OK, a jak go niema to w nowych płytach głównych pojawia się w momencie uruchamiania biosu. 5 krótkich dźwięków to może być błąd procesora jak również karty graficznej (ogólne układu graficznego).  Wina może leżeć też po stronie płyty gł. konkretnie sloty PCI Express.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Krótki 

18 minut temu, BlackCoffe napisał:

Podejrzewam, że możesz potrzebować aktualizacji BIOSu. Tak przy okazji, twój zasilacz jest z niezbyt dobrej serii tego producenta, rozważ jego wymianę bo on kiepsko się starzeje.

 

13 minut temu, lonialomax napisał:

Z wypowiedzi nie wynika czy ten krótki sygnał jest czy go brak. Jeżeli jest to jest wszystko OK, a jak go niema to w nowych płytach głównych pojawia się w momencie uruchamiania biosu. 5 krótkich dźwięków to może być błąd procesora jak również karty graficznej (ogólne układu graficznego).  Wina może leżeć też po stronie płyty gł. konkretnie sloty PCI Express.

Ogólnie problem rozwiązany z kartą graficzną- wystarczyło ustawić profil CMP w biosie oczywiście korzystając z karty od procesora .

 

Ten krótki sygnał jest przy uruchamianiu a aktualizacje biosu właśnie chyba będę robić , z zasilaczem nie miałem dotąd żadnych problemów ale dzięki za uwagę.

 

Dziękuję za pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...