Skocz do zawartości

Zrywanie połączenie z Internetem podczas pobierania


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bob,

Recommended Posts

Sytuacja wygląda tak mam kartę sieciową standard wifi 6(Asus PCE-AX3000) i Router wifi 4 (Linksys X1000). gdy korzystam z Internetu tj YT, netflix itp wszystko działa. Gdy zaczynam pobierać grę na steam czy epic games połączenie po pobraniu kilku mb jest zrywane i musze się rozłączyć z siecią i połączyć na nowo żeby połączenie przywrócić ale po chwili znowu wywala połączenie. W czasie gdy połącznie na PC zostaje zerwane wciąż mogę połączyć się z routerm z wifi przez tel więc na podstawie tego wykluczam uszkodzenie routera. Gdy udostępniam Internet z tel (Samsung galaxy A52 5G) to połączenie się nie zrywa więc też wykluczam uszkodzoną kartę sieciową. Odłączyłem również na chwilę obecną kartę sieciową i podłączyłem starą i słabszą wówczas połącznie z Internetem podczas pobierania działa.

Internet mam od Orange (po kablu miedzianym/telefonicznym) 

Na podstawie ww testów wydaje mi się, że przyczyną jest jakiś rodzaj niezgodności między kartą a routerem mimo iż przy zwykłym użytkowaniu wszystko działa i zrywa połącznie tylko przy większym obciążaniu jak pobieranie gier ze steam.

Co mogę z tym zrobić? czy da się jakoś zgrać lepiej ze sobą kartę i router czy jestem skazany na wymianę routera? A może moja diagnoza jest nie trafna a przyczyna leży gdzie indziej? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Czy w momencie zerwania połączenia router odpowiada na pinga? Rozkręceniu router I sprawdź czy kondensatory są zdrowe. Może jak chodzi pod obciążeniem to już nie wyrabia. Typowe dla kilkuletniego sprzętu. Dlatego na noc trzeba wyłączyć wszystko od prądu.  Nie działa to się nie zużywa.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś pingiem z innego urządzenia czy nie ma nawet na chwilę przerwy?

 

Jeśli router się nie wiesza to wina karty. Sprawdź na innej karcie, albo zapuść pobieranie na laptopie albo nawet na telefonie i w tym samym czadie z innego urządzenia pinguj router.

 

Jaka karta jest na tym Asusie? Może Intel Ax 200 lub coś podobnego? To są dobre karty montowane w laptopach. Z nimi raczej nie ma problemu. moze być tak, że komputer stoi za daleko i zrywa połączenie albo ma trefne kondensatory. 

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites

Przestawiłem router bliżej PC (2 metry odstępu) i nadal zrywa połącznie. Zrobiłem ping test na tel podczas próby pobrani gry na PC.

Ping na tel gdy niczego nie pobierałem na PC wynosił 60

Ping na tel gdy rozpocząłem pobieranie na pc chwilowo skoczył do 75 by po chwili powrócić do około 60

W momencie zerwania połączenia PC z router ping na tel skoczył do 420

Gdy PC utracił połączenie ping na tel wrócił na około 60 

Wszystko na wykresie na zdjęciu     

Czy to oznacza wadę po stronie routera?

Ps: zrobiłem też drugi test pobierałem plik na telefonie i odpaliłem ping test na PC. przed rozpoczęciem pobierania ping 30, gdy ruszyło pobieranie to skok do 80 potem powrót na 30 i czasem na chwilę skok do 50. Połącznia nie zerwało.

Ps2: Gdy pobieram coś na PC coś przez przeglądarkę np plik o wielkość 100 mb połącznia nie zrywa. Połącznie zrywa się podczas pobierania na steam, epic gamesczy battle.net za nim pobiorę te 100 mb to połącznie wywali z 15 razy      

Screenshot_20211208-203915_Chrome.jpg

Edytowane przez Timon
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...