Skocz do zawartości

Wymiana platformy na nową INTEL


Recommended Posts

Panowie bo tak sobie myślę że jak by się udało sprzedać kilka nieużywanych sprzętów, dobrej klasy wzmacniacz samochodowy który leży, amplituner oraz moją 1080ti +coś tam dorzucić z wypłaty to by wystarczyło na nową 3080ti.

Pytanie czy to jest dobry pomysł?

Czy zagram komfortowo w 4k już nie mówię na ULTRA ale żeby śledzenie promieni było ?

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, r1023 napisał:

Zależy od tytułu i co masz na myśli mówiąc komfortowo. Myślę że 60fps jest osiągalne.

Czyli wydając 9 tysięcy na kartę mogę liczyć jedynie na 60fps ?

Biednie trochę...

Bo teraz bez tego mam te 60 jak pojadę w górę z detalami ale bez śledzenia promieni.

To może nie warto tego robić?

 

Link to post
Share on other sites

Mordeczko, gry które mają RTX mają przeważnie DLSS, które ratuje całą sytuację.

Ja już kiedyś pisałem o tym, że nawet topowe karty pokroju 3080/3090 nie są gotowe na to co gra chce pokazać. Po części to sprawa optymalizacji, ale zawsze jest nowy bajer np. 4K, 144Hz, RTX, PhysX, HDR a potem sprzęt to goni przez lata i jak jest płynnie to tylko w grze sprzed lat. Weź sobie zainstaluj Watch Dogs 2 i wymaksuj razem z maksymalnym AA :)

 

Mam monitor 2K@144 oraz 4K@60 i w Metro Redux czy God of War da się grać przy 60 klatkach ale ledwie. Ścigałki jednak to komfortowa gra dopiero przy 90fps+.

Teraz jeszcze weszło DLDSR:

https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/nvidia-dldsr-co-to-jak-dziala/

Testowałem tylko w GoW, nawet daje radę, ale to działa w drugą stronę i polepsza obraz zwiększając rozdziałkę.

W 4K i tak musisz ustawić jakieś AA, bez tego jest licho. Więc 2K na maksa z AA to nie taka wcale zła grafika a klatek dużo więcej. DLSS-em też można podbić :)

Link to post
Share on other sites

@bonuzno spoko, 4k to nie moja fanaberia a TV mam taki na którym gram :D

Dlatego szukam rozwiązań żeby to jakoś pogodzić.

Zjazd z rozdzielczością masakruje obraz i od razu wracam do 4k.

No może FHD jeszcze jako tako działa.

Dlatego też kupiłem ten nowy sprzęt bo myślałem że podoła. A tu niespodzianka.

Karta też do wymiany.

Obecnie gram z obniżoną jakością AA to zapomnij wgl. cienie też wyłączone albo na minimum.

Tak sobie pomyślałem że jak już powiedziałem A to i powiem B.

A co jeśli bym zamienił na 3070 ?

Cena bardziej przystępna.

A może Radeon lepszy i tańszy ? 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, bonuz napisał:

A to radeony mają cienie? Bo nie interesowałem się tymi kartami od lat...

Nie mam pojęcia bo ja też.

 

No chciałbym coś poprawić z grafiki i jak wspomniałem wyżej kasę na to bym uzbierał ze sprzedaży kilku sprzętów które poprostu leżą.

Żeby sobie pograć w takiego COD czy coś.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jak coś uruchamiam nie narzekam na brak mocy. 

Wszystko co wykorzystuje pamięci więcej to na ULTRA mam i jest OK.

Tym bardziej teraz po zmianie CPU.

Myślałem że zamienię na 2080 ale to podobno słaby deal.

No więc kolejna jest 3070.

Już śledzenie promieni na minimum jest kozackie bo wiem jak to wygląda.

Tyle że moja karta nie daje sobie z tym rady poprostu.

3060 też odpada bo jak zapytałem tu na forum okazało sie że to szrot. 

Ogólnie to mało gram bo więcej czasu poza domem spędzam i co najwyżej na Facebooka mogę kuknąć, ale jak już wracam do domu to lubię coś z przytupem posiedzieć żeby zostało na długo w pamięci.

Link to post
Share on other sites

Masz dobre Cpu i całkiem przyzwoite Gpu (1080 Ti to fantastyczna karta, nadal żywa jeśli tylko ktoś potrafi zejść z detalami). 

 

Wydawać 9000 za 3080 Ti, który na Ultra kleknie już przy 4K + RT. Jest DLSS, ale nie wszędzie to dobrze wygląda i nierówno daje (zobacz fps w takim God of War @ 4K, jest świeży test na PurePC).

 

Ja bym Ci radził siedzieć na Pascalu i polowac na kartę przy premierze RTX 4000 (i wtedy łowić okazje / używki na rtx 3080 Ti z gw lub brać 4080 Day#1) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Wydawać 9000 za 3080 Ti, który na Ultra kleknie już przy 4K + RT. Jest DLSS, ale nie wszędzie to dobrze wygląda i nierówno daje (zobacz fps w takim God of War @ 4K, jest świeży test na PurePC).

God of War jest skopany i czeka na aktualizację.Ta gra nie zależnie od ustawień pożera ram i vram do ich granic możliwości.Taki Horizon Zero Dawn wygląda podobnie i też port konsolowy a działa z DLSS dużo lepiej.Problem jest znany a Pure PC nie śmie o tym informować więc test jest o kant tyłka rozbić.

Link to post
Share on other sites

@Up no czytałem o memory leaku ale czegóż się można było spodziewać po porcie z konsoli. Miałem u siebie jednego z lepszych 3080 (EVGA FTW3 Ultra) i to kupionego w całkiem przyzwoitej cenie. I co? Poszedł do bardziej potrzebujących, bo raz - u mnie się marnował (aczkolwiek mam monitor 5120x1440) i dwa - dawać tyle za GPU, które dla mnie stanowi sprzęt do gierek to przesada. Nawet obecny 3060 Ti za te ~3000 pln tj MAX co uznaje za mój budżet na GPU. Jeśli trend ma się utrzymać to ja swojego podejścia zmieniać nie zamierzam, bo za bezmyślne podnoszenie poboru mocy dla jeszcze większej wydajności to ja podziękuję - szczególnie przy zapowiadanych cenach. 

 

Tak jak kiedyś sensownie było wymieniać GPU co 2-3 generacje (TOP lub okolice znowuż na TOP lub okolice) tak teraz po prostu nie widzę sensu dawać np tych 9000 pln za 3080 Ti jeśli się ma takiego 1080 Ti. Bo jeśli będzie zgoda ogółu na takie ceny to mogę Wam zagwarantować, że taki 4070 - jeśli będzie minimalnie tylko wolniejszy od wspomnianego 3080 Ti - to będzie kosztował nie mniej niż on teraz (bo inflacja / dalszy kryzys półprzewodników / pożar w kuchni u Jensena itp). 

 

Także siedź Krecik na 1080 Ti do odcięcia, skręci kilka detali tu i tam. No chyba, że masz mega parcie na Ray Tracing - wtedy trzeba wyłożyć. I jeśli miałbyś wyjść z założenia "ej, kupiłem wypas CPU i Mobo a teraz będę dziadował na GPU" to masz okazję do świetnego porównania: ile dałeś za te topowe procka i płytę? Mniej niż Twoja grafika jest warta na rynku wtórnym....   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tzn wiesz, jeśli jesteś "entuzjastą" z "ugruntowanym tech-światopoglądem" to śmiało bierz 3080 Ti (szczególnie, jeśli masz na to środki oraz czujesz parcie na RT). Moja perspektywa niekoniecznie musi być Twoją. 

 

Mnie chodzi tylko o podkreślenie, że 1080 Ti to wciąż jest zacna karta, która spokojnie ogarnie jeszcze przez jakiś czas gierki (z pewnymi ograniczeniami, Ofc). 

 

Ale tj Twój czas, Twój hajs więc Twój wybór - i ja nie zamierzam Cię hejtować jeśli zechcesz jednak uszczuplić portfel ;)

Link to post
Share on other sites

@Rebelmindto znaczy wiesz, to że człowiek by chciał to jedno... :D

Ja póki co jestem z Twoich porad zadowolony więc podzielam opinie.

Poczekam póki co a kase można odkładać powoli. Zobaczymy co będzie po premierze.

Pewnie jeszcze troche minie do tego czasu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie do pełni szczęścia brakuje mi klawiatury.

Do tej pory był Microsoft.

Odpada kosmiczny kształt, musi być tradycyjna.

 

Myślałem coś z Logitech (tej co w testach ostatnio na benchmarku jeszcze nie można kupić)

Więc która?

Może mechaniczna tym razem :menda:

 

Steelseries Apex ?

Razer ?

Logitech?

 

Do giercowania o ile to ma znaczenie bo gadają że to farmazon.

Ale nic poza graniem nie będzie robione.

RGB wskazane (w nocy też gram)

 No i kasa. Myślałem coś za 350-400zł

Na kabelku żeby była.

Nie wiem czy ma znaczenie USB-C czy zwykłe USB 

Nie pytam na co zwracać uwagę, czy ile klawisz wpada 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Może mechaniczna tym razem :menda:

Zdecydowanie! Obecną (kupioną za 150zł w promce) mam już 4 lata i dopiero niedawno zaczęła szwankować (wsad podwójnie wchodzi przy pisaniu), nie wiem czy nie wystarczy przeczyścić przełączników. Mimo wszystko rozglądałem się za czymś nowym i jestem prawie zdecydowany na:

https://allegro.pl/oferta/klawiatura-spc-gear-gk650k-omnis-kailh-red-rgb-10975021952

https://allegro.pl/oferta/spc-gear-gk650k-pudding-omnis-kailh-red-rgb-10975048421

Klawiatura numeryczna - jest, rolka głośności - jest, podpórka na nadgarstki - jest. Jedynie ja dla siebie będę brać z brązowymi przełącznikami bo sporo piszę i hałas mi nie przeszkadza. Podświetlenie to kwestia gustu, mnie bardziej odpowiada to klasyczne z pierwszego linku.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Panowie do pełni szczęścia brakuje mi klawiatury.

Do tej pory był Microsoft.

Odpada kosmiczny kształt, musi być tradycyjna.

 

Myślałem coś z Logitech (tej co w testach ostatnio na benchmarku jeszcze nie można kupić)

Więc która?

Może mechaniczna tym razem :menda:

 

Steelseries Apex ?

Razer ?

Logitech?

 

Do giercowania o ile to ma znaczenie bo gadają że to farmazon.

Ale nic poza graniem nie będzie robione.

RGB wskazane (w nocy też gram)

 No i kasa. Myślałem coś za 350-400zł

Na kabelku żeby była.

Nie wiem czy ma znaczenie USB-C czy zwykłe USB 

Nie pytam na co zwracać uwagę, czy ile klawisz wpada 

 

Przewertuj forum, bo już nie chce mi się odpisywać dwusetny raz na ten sam temat.

W krajowej dystrybucji niewiele się zmienia, poczynając od najtańszych możliwości ze światka mechaników:

> to-coś Silver Monkey/Royal Kludge/Akko -> iKBC/Durgod/Dream Machines/Ducky/Varmilo -> Leopold -> Custom

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

@Leminairrenie ogarniam tych waszych skrótów.

Kompletnie nie znam się na tym a Ty piszesz mi jakbym rozbierał je na części pierwsze.

Klawiatura to nie dziewczyna żebym nie miał problemu z tym.

Jak możesz to podeślij kilka konkretnych klawiatur żebym mógł z czegoś wybrać a nie musiał przy tym przegrzebać 32547 stron na forum :)

 

 

Dodam że kilkanaście stron przegrzebałem.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Kompletnie nie znam się na tym a Ty piszesz mi jakbym rozbierał je na części pierwsze.

Wytypowałem tylko marki, które są warte uwagi.

3 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Jak możesz to podeślij kilka konkretnych klawiatur żebym mógł z czegoś wybrać a nie musiał przy tym przegrzebać 32547 stron na forum

Forumowa wyszukiwarka działa cuda i na pierwszej stronie po wpisaniu nazwy producenta klawiatury masz już to:

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...