Skocz do zawartości

Wymiana platformy na nową INTEL


Recommended Posts

18 minut temu, Rebelmind napisał:

 

Dobrze. Kupione. A coś jeszcze do tego trzeba kupić ?

Jakiś płyn czy coś ?

Czym to zalać?

Link to post
Share on other sites

Tj AiO (gotowiec), nie trzeba nic dolewać itp. Wszystko potrzebne do montażu powinno być w zestawie. Zauważ, że tj AiO z radiatorem 280mm więc wejdzie Ci TYLKO na front - zatem Wenty musisz dać przed radiator (intake), żeby tłoczyły powietrze z zewnątrz na radiator w kierunku do środka obudowy. 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Rebelmind napisał:

Tj AiO (gotowiec), nie trzeba nic dolewać itp. Wszystko potrzebne do montażu powinno być w zestawie. Zauważ, że tj AiO z radiatorem 280mm więc wejdzie Ci TYLKO na front - zatem Wenty musisz dać przed radiator (intake), żeby tłoczyły powietrze z zewnątrz na radiator w kierunku do środka obudowy. 

To mi pomożesz w instalacji tego czegoś bo kompletnie nie rozumiem. 

Za kilka dni bede w domu :roll:

Na ten moment 3500 budżet na nową platformę.

Z procesorem 12600.

Teraz pytanie czy warto dołożyć te 600zł do i7_12700 :menda:

Kasa by sie znalazła w sumie na to.

 

Myślę jeszcze nad wymianą 1080ti na jakąś nowszą ale ceny 3070 mnie przerażają na ten moment.

 

Wjedzie coś napewno bo mnie korci RTX, ale nie teraz. Jak coś to na Zajączka. 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Teraz pytanie czy warto dołożyć te 600zł do i7_12700

Wspomniałem o nim tylko przez chęć przechajtania tej kwoty na pamięć RAM, co nie miałoby sensu.

Sens za to, miałaby przesiadka na 12700K, gdybyś grał w FHD i tytuły e-sportowe, a w Twoim przypadku to raczej immersja ma kluczową rolę, a nie gierczenie "competitive" i wyciąganie każdej klatki.

 

4K + 1080Ti i tak nie pozwolą Ci odczuć różnicy wartej 600zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 16.12.2021 o 21:30, Lord_Krecitsqa napisał:

Jakoś do Ballistix nie mam przekonania choć nigdy nie miałem. Nie wiem skąd się to wzięło. Może dlatego że często ludzie piszą z problemami o nich.

No nic niech sobie już będą takie :)

Moje 4400cl19 przyszły ale nie miałem czasu się nimi dłużej pobawić na weekendzie. Na szybko ustawiłem 3800 16-18-18-38 i jest stabilnie, spróbuję zacieśnić jeszcze bardziej ale dużej różnicy względem wcześniejszych b-die Ripjaws 3200cl15 chyba nie będzie. Tamte szły 3600 16-16-16-32 ale do 3800 musiałem już zejść na 18-18-18-38. Wszystko przy CT 1 oczywiście :) Generalnie jak za te 430zł za 2x8gb to jestem zadowolony, za patrioty trzeba dać w tej chwili 540zł a różnica na ich korzyść niewielka. Droższy ram nie ma już sensu IMO, lepiej dołożyć grosza do czegoś innego ;) 

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem chłodzenie w tym sklepie PROSHOP kasę idę mnie wzięli a dziś dostałem maila że anulowali zlecenie.

 

Coś tak czuje że minie pół roku zanim odzyskam pieniądze...

Żenada z tym sklepem.

3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Moje 4400cl19 przyszły ale nie miałem czasu się nimi dłużej pobawić na weekendzie. Na szybko ustawiłem 3800 16-18-18-38 i jest stabilnie, spróbuję zacieśnić jeszcze bardziej ale dużej różnicy względem wcześniejszych b-die Ripjaws 3200cl15 chyba nie będzie. Tamte szły 3600 16-16-16-32 ale do 3800 musiałem już zejść na 18-18-18-38. Wszystko przy CT 1 oczywiście :) 

Spoko, no zobaczymy jak to będzie działać z tymi TRIDENT-Z  jak coś to sprzedam i kupię jakieś inne. 

Na ten moment to chciałbym poskładać wszystko do kupy żeby uruchomić :)

 

Potem sie będziemy zastanawiać nad wymianą karty na coś pokroju 2080ti bo nie wiem czy wymiana na 3060 ma sens.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Spoko, no zobaczymy jak to będzie działać z tymi TRIDENT-Z

Daj linka co tam kupiłeś dokładnie bo nie widziałem

6 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Zakupiłem chłodzenie w tym sklepie PROSHOP kasę idę mnie wzięli a dziś dostałem maila że anulowali zlecenie.

 

Coś tak czuje że minie pół roku zanim odzyskam pieniądze...

Żenada z tym sklepem.

Kupowałem od nich parę razy wcześniej i nie było problemów. W tym roku zamówiłem kartę i przez prawie 2 miesiące trzymali kasę i zwodzili zanim sam odpuściłem i anulowałem. Wiem że ludzie i ponad rok trzymali kasę zamrożoną w sklepach, ja tyle cierpliwości nie mam :D 

Link to post
Share on other sites

Można jeszcze jakieś inne chłodzenie jako alternatywa?

Bo tamtego nie mają w X-Kom tylko jakieś mniejsze .

A nie chce zamówić czegoś co nie wlezie mi potem. 

 

Poza tym nie ma zaznaczone czy pasuje na LGA_1700

Dobra. Mały update :menda:

Sklep wysłał paczke tyle że z Danii idzie. Pani mi wyjaśniła wszystko.

 

W dniu 20.12.2021 o 17:19, r1023 napisał:

Kupujesz z płatnością przy odbiorze to wtedy bardziej im zależy :D i kurierowi żeby dostarczyć i sklepowi żeby nie zwlekać.

 

Tak też zrobiłem. Zamówiony 12600K w X-KOM powinien dzisiaj przyjść :menda:

Jeszcze czekam na chłodzenie ale może do Świąt dojdzie.

Link to post
Share on other sites

No dobra. Przyjechało chłodzenie wraz z częściami dla LGA_1700 :menda:

 

Zabieramy sie za składanie :D

Rozumiem że do AiO te wentylatorki z przodu mam zdemontować ?

I w to miejsce założyć chłodnice?

IMG_20211223_105905__01.jpg

Dobra mam wszystko niby spięte, prąd do karty dochodzi a komputer nie startuje. 

Co źle zrobiłem? 

Albo czego nie zrobiłem ?

Link to post
Share on other sites
W dniu 19.12.2021 o 16:04, Rebelmind napisał:

zatem Wenty musisz dać przed radiator (intake), żeby tłoczyły powietrze z zewnątrz na radiator w kierunku do środka obudowy. 

Patrząc od przodu [Wenty] ~>[Rad] ~> wnętrze obudowy 

 

Zasilanie Cpu, zasilanie Gpu, zasilanie Mobo, kabelek sterujący AiO (3/4 pin, zasilanie w nim). 

 

Masz jakieś kody błędów na płycie? 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

Patrząc od przodu [Wenty] ~>[Rad] ~> wnętrze obudowy 

 

Zasilanie Cpu, zasilanie Gpu, zasilanie Mobo, kabelek sterujący AiO (3/4 pin, zasilanie w nim). 

 

Masz jakieś kody błędów na płycie? 

Mam dwa gniazda do CPU i jedna wtyczkę.

Wsadziłem w drugie gniazdo zasilanie PCIE i sie nie uruchamiał komputer. 

 

Mógł się zjarać ?

 

Teraz idzie na jednej wtyczce bo ta druga podobno do hardcorowego OC jest

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...