Skocz do zawartości

Wymiana platformy na nową INTEL


Recommended Posts

Czy te pamięci będą dobre ?

 

https://allegro.pl/oferta/g-skill-ripjawsv-ddr4-2x8gb-4400mhz-cl16-xmp2-11529343125

 

Czy też nie warto takich drogich kupować?

Te kilka stówek nie robi różnicy jeśli warto. 

 

 

CL18 są tańsze 300zł.

Pytam bo prawie mam ofertę na "zapłać później" z Allegro i mieszczą się w budżecie.  Więc nie obciąży to budżetu.

Link to post
Share on other sites

Względem Ballistixów 3600Mhz CL16, dopłacasz 5 stów do niewielkiego wzrostu wydajności.

Ostatnio nawet kit 2x8GB 3000Mhz CL16 był za 259zł, który bez dłubaniny osiągnie 3600Mhz CL15 Gear 1.

Patrząc na takie moduły i ograniczenie kontrolera, to żadne drogie DDR4 nie są warte nawet sprawdzenia, a te kilka stówek można przerzucić na CPU i cieszyć się i7-12700KF lekko wychodząc ponad 3 kartony.

 

Dziwne masz pomysły, trzeba przyznać;)

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze dobrze. Dlatego chciałem dopytać.

W obecnym zestawie DDR3 2400 jednak robią robotę w porównaniu do wolniejszych. Myślałem że tutaj tak samo.

Właśnie o takie podpowiedzi mi chodzi kolego. Nie denerwuj sie :D

 

 

To jeszcze mam pytanko odnośnie płyt.

Czy warto dokładać do płyty MSI Z690 TOMAHAWK zamiast MSI PRO Z690 ?

 

WI-FI mi nie potrzebne, mam światłowód ale czytałem że lepsza sekcja zasilania.

I jeśli ta MSI PRO w zupełności wystarczy to dołożę do tego 12700 :)

@Leminairrewłaśnie kupiłem TridentZ 3600 cl17 za 350zł :)

jedno mamy z głowy.

CL16 przepraszam. 

Dobra. MSI PRO Z690-A kupiona.

Raz kozie śmierć.

 

Jeszcze tylko procesor został i chłodzenie. Musze poczekać na wypłatę na koncie :D

Mobaska udało się kupić za 890zł.

Faktycznie może lepiej dołożyć do tego 12700 jak ładować w pamięci.

Jedno i drugie troche by zrujnowało portfel.

Panowie pomóżcie jeszcze wybrać chłodzenie, te Noctua to albo pod stare podstawki albo ceny kosmiczne np 599zł 

Trochę przesadzona cena jak dla mnie.

 

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko ze ta płyta MSI PRO Z690-A tak brzydko wygląda. Zastawiam się kiedy bios do Gigabyte poprawia ponieważ płyty od nich prezentują się wizualnie o niebo lepiej :)

 

Btw. co do chłodnia to ja do 12600k kupiłem MSI MAG Core Liquid 360R 3x120mm v2. Chyba na dzień dzisiejszy w miarę rozsądne chłodnie do Inteli gen 12. Bedę to montował za kilka dni.

Edytowane przez Illumin
dodanie informacji
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Panowie podajcie jakieś konkrety chłodzenia bo nie wiem o co chodzi z tymi skrótami :D

Bez kitu.

a z chłodzeniem wodnym nie wiem czy sobie poradzę, poza tym komputer nie będzie w ciągłym użyciu bo na miesiąc w trasę conajmniej jadę. 

nie chciałbym sytuacji że coś wycieknie i zaleje.

Link to post
Share on other sites

Nie czytałem / widziałem od dobrych kilku lat żeby komukolwiek chłodzenie wodne typu All-in-one ("AiO") zrobiło jakiekolwiek wyciek. 

 

Instalacja tj poziom trudności klasycznego chłodzenia powietrznego (ot, przykręcasz blok do procka, radiator do obudowy, wentyle do radiatora, + podpinasz sterowanie pompą do Cpu_fan). 

 

Budżet na chłodzenie oraz ile masz miejsca / jaka Buda i gdzie byś je chciał zainstalować (radiator)? 

Link to post
Share on other sites

Został mi CPU do kupienia, mobo i pamięci w drodze. 

Teraz pytanie czy kupić 12700k za ~2100 bo po tyle chodzą czy też 12600 za 1500 a resztę wciepać w chłodzenie.

Budżet ?

No na tego 12700 jeszcze wyskrobie kase.

Ale nie powiedziane że nie wyłożę na wodne chłodzenie.

Kompletnie sie nie znam na takim chłodzeniu ale skoro mówisz że proste w instalacji to czemu by nie założyć takiego. 

A buda to chyba PHANTEX, tutaj od kolegi z grupy kupiłem. 

Czy się zmieści ?

Nie mam pojęcia bo mnie nie ma przy kompie.

Mam już w planie skąd odzyskać środki więc myślę że da radę ogarnąć jedno i drugie.

Zawsze myślałem że więcej na chłodzenie jak 400 to przesada :roll:

Pewnie grafika też poleci do wymiany na jakiegoś 3070 ale nie teraz, nie na Święta. 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jeśli nie wykorzystujesz pc w pracy zawodowej to dokładanie do 12700k absolutnie nie ma sensu. 12600k tj demon i tak, którego dodatkowo możesz wyżej podkręcić (niż i7) jeśli byś chciał. 

 

Sprawdź dokładnie jaki model obudowy masz. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak nie potrzebujesz tych dodatkowych rdzeni do pracy to do grania są one kompletnie zbędne i myślę że taką i5 w grach to uciągnie spokojnie aio 240 ( Arctic Liquid Freezer II ) albo tani SILENTIUMPC Fortis 5.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

No tylko do gier, pokroju COD czy Total War. W tego ostatniego przestałem grać bo stary 4790K zaczął sie dławić.

 

Czyli śmiało można tego Arctica brać.

Na trzy wentylatorki rozumiem?

Czyli zostajemy przy 12600. Nawet lepiej bo sześć stów drogą nie chodzi.

 

Link to post
Share on other sites

I tip ode mnie: nie brać AiO 240mm jeśli macie miejsce na 280mm. Wenty 140mm są o wiele bardziej ciche, praktycznie kosztują tyle samo co 120mm a i AiO zazwyczaj jest tylko nieznacznie droższe. 

 

Jeśli masz miejsce w budzie to polecam Alphacool Eisbaer 420 Aurora, tyle że trochu kosztuje :p

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Dokupiłem właśnie. No nic będzie 32gb.

Było wziąć po prostu Ballistixy, bo wydaje się, że są na wiecznej promce od nawałnicy tych wszystkich obniżek w sklepach.

Tak to skończyłeś z modułami o opóźnieniach 17-19-19-39, nijak mają się do pierwotnych kości B-Die Samsunga, które od razu miały równe "timingi" CL14-14-14 - zakładając, że kupiłeś F4-3600C17D.

Po B-Die zostały tylko legendy, oprócz Patriot Viper i turbo-drogich uber kości do OC, prawie nie ma ich w sklepach i też nie ma potrzeby by się nimi interesować - nawet niegdyś śmieszne czipki Hynixa, potrafią dzisiaj bez jakichś perypetii działać stabilnie z opóźnieniami CL15/CL16 i taktowaniu 3600Mhz, co przez dzielnik pogrzebało zabawę z OC, chyba że masz grube kieszenie i odchylenie by sobie powalczyć o tRAS, tRC, t-cośtam i inne fajowe cyferki.

 

Ponarzekam, bo chyba po prostu kupiłeś je impulsywnie, ale czasy kiedy czekało się z wypiekami na paczkę, licząc że akurat kupione moduły będą się kręcić jak głupie, już dawno przeminął.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Leminairre tak, trochę za szybko kliknąłem.  Obecnie mam Tridenty i świetnie działają z MSI to napewno.

Jakoś do Ballistix nie mam przekonania choć nigdy nie miałem. Nie wiem skąd się to wzięło. Może dlatego że często ludzie piszą z problemami o nich.

No nic niech sobie już będą takie :)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...