Skocz do zawartości

Deco M4 - jaki router dokupic do Mesha ?


Recommended Posts

Hej, posiadam LiveBoxa 3 ktory doprowadza mnie do skrajnych zlosci, szczegolnie ze urzadzenia ze staly IP i konkretna nazwa po jakims czasie zmienia na Bez Nazwy przez co mam balagan….. doroslem by go wymienic.

Obecnie w domu posiadam dwa Deco M4 bo zasieg Wifi LB3 byl tragiczny, w zwiazku z tym mysle ktory router wybrac ?

LiveBoxa albo zostawie i przekieruje wszystko przez DMZ do TPlinka, albo jak TPlink oferuje Vlany to w ogole go wywale.

Doradzicie ktory router wybrac by byc zadowolonym ? 
zalezy mi na mozliwosci przypisania stalych IP do urzadzen, z mozliwoscia ustawienia wlasnej nazwy +przekierowanie portow +jak sie da to serwer openVPN (mega szybki nie musi byc), no i oczywiscie by sie zintegrowal z obecnym Meshem obowiazkowo, cena lepiej blizej 200 ale dolozyc moge.

 

1. Archer C80

2. Archer A8

3. Archer C60

4. Archer C6

 

Link to post
Share on other sites

To są stare modele pewnie bez aktualizacji. AX10 to nowy. Pewnie jakiś czas bedzie aktualizowany. Kosztuje od 206, podobnie co te stare więc nie wiem nad czym się zastanawiać. 

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites
W dniu 3.12.2021 o 20:36, bullseye napisał:

I jak rozumiem z poziomu tego AXa moge ustawic calego mesha lacznie z tym na Deco M4 i calosc bedzie dzialac jako jeden mesh ?

OneMesh wspierany przez AXa to coś innego niż "Deco-Mesh" i nie są ze sobą kompatybilne. Deco współpracuje tylko z innymi Deco, można mieszać różne serie.

Link to post
Share on other sites

Wygrzebałem Asusa 4G-AC68U który będzie robił za serwer DHCP a deco zostaną jako WiFi. Optymalnie i przyszłościowo ? (większe transfery przez WiFi nie są mi potrzebne do niczego, z laptopa da sie wygodnie już przeglądać zdjęcia RAW na dysku sieciowym, a telefony czy TV nie potrzebują szybszego).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...