Skocz do zawartości

Jaki procesor wybrać


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ernorator,

Recommended Posts

Witam. Chciałbym wymienić procesor na nowy. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad czymś bardziej wydajnym, ponieważ zauważyłem, że powoli procesor nie wyrabia. W temacie wiem nie za dużo więc chciałbym zapytać doświadczonych ludzi. Cena jaka by mnie zadowoliła to około 1000-1500 zł. Płyta główna to Gigabyte H110M-S2H. Więcej danych załączam na screenie. Pozdrawiam 

pro2.jpg

Link to post
Share on other sites

 16 gb ramu oraz nvidia  GeForce gtx 1050 TI

5 minut temu, ernorator napisał:

I ile ramu jest bo wygląda na maszynę biurową i może ktoś tam włożył 4gb.

16 gb 

54 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Raczej trzeba by wymienić i płytę i procesor? 

Podaj całą specyfikacje pc, do czego ma służyć?

Gtx 1050 ti oraz 16gb ramu. Służyć ma do paru gier typu cs,lol 

 

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, wrobel_krk napisał:

Jaka obudowa, zasilacz chłodzenie itp, pewnie, ma być do gier pod 1050ti, czy planujesz lepszą grafikę w przyszłości?

Szklanej kuli nie mamy. Postaraj się :)

Chłodzenie to, które było w zestawie z procesorem. W przyszłości i tak będę na pewno cały komputer kupować a jak na tą chwilę chciałbym tu procesor wymienić. Zasilacz przedstawię na screenie. Coś takiego podobnego znalazłem tutaj https://www.morele.net/komputer-ender-boosted-pentium-g4560-8-gb-gtx-1050-ti-1-tb-hdd-1128553/

zasilacz_n.jpg

Edytowane przez tomek2711
Link to post
Share on other sites

Tu nie ma sensu zmieniać procka, lepiej od razu kupić płytę, procka i pewnie ram (jakie teraz masz te kości) 16 gb ale jakie taktowanie, w ilu kościach?

nowa i3 10100f za 345zł będzie lepszy i tańszy niż używany procek do tej płyty, a do 1050ti starczy

do 1500zł to kupisz i5-11400f + płytę b560 + szybki ram na przyszłość, i ten konfig wystarczy nawet do RTX 3070

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeśli natomiast koniecznie sam cpu na teraz to i5 7600 albo i7 7700 chociaż ekonomiczny sensu to żaden bo potrzebujesz jeszcze chłodzenia bo to obecne będzie się grzało i cpu nie będzie działała tak jak by mógł. 

 

Najpierw zaktualizuj bios płyty głównej żeby bez problemu przyjęła CPU. 

 

Procesor

i5 6400, 6500, 6600 albo 6600k lub 7400, 7500, 7600 albo 7600k

i7 6700 albo 6700k lub 7700 albo 7700k

Procesor z K ma odblokowaną możliwość podkręcania co tobie jest niepotrzebne, nie kupuj żadnych z literką T czy S. Im wyższe bazowe taktowanie tym będzie lepiej.

 

i3 nie polecam bo różnica względem twojego CPU będzie znikoma. 

 

Chłodzenie 

najtaniej SPC Fera 3

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Tu nie ma sensu zmieniać procka, lepiej od razu kupić płytę, procka i pewnie ram (jakie teraz masz te kości) 16 gb ale jakie taktowanie, w ilu kościach?

nowa i3 10100f za 345zł będzie lepszy i tańszy niż używany procek do tej płyty, a do 1050ti starczy

do 1500zł to kupisz i5-11400f + płytę b560 + szybki ram na przyszłość, i ten konfig wystarczy nawet do RTX 3070

ram to 2x8 gb pc4-25600 3200MHz

6 minut temu, ernorator napisał:

Jeśli natomiast koniecznie sam cpu na teraz to i5 7600 albo i7 7700 chociaż ekonomiczny sensu to żaden bo potrzebujesz jeszcze chłodzenia bo to obecne będzie się grzało i cpu nie będzie działała tak jak by mógł. 

 

Najpierw zaktualizuj bios płyty głównej żeby bez problemu przyjęła CPU. 

 

Procesor

i5 6400, 6500, 6600 albo 6600k lub 7400, 7500, 7600 albo 7600k

i7 6700 albo 6700k lub 7700 albo 7700k

Procesor z K ma odblokowaną możliwość podkręcania co tobie jest niepotrzebne, nie kupuj żadnych z literką T czy S. Im wyższe bazowe taktowanie tym będzie lepiej.

 

i3 nie polecam bo różnica względem twojego CPU będzie znikoma. 

 

Chłodzenie 

najtaniej SPC Fera 3

Dzięki za informacje. Przemyślę to z nową płytą główną tylko najgorszy ten format jest dla mnie, ponieważ mój internet nie jest najlepszy.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, ernorator napisał:

Jeśli natomiast koniecznie sam cpu na teraz to i5 7600

Jakbym miał moda to byś wyłapał warna za polecanie w grudniu 2021 i5 7 albo 6 generacji :rotfl: Jak budżet jest 1000-1500zł to nawet nie ma się co zastanawiać, 10400/11400 + b560 tak jak wrobel napisał. Tym bardziej że ram może zostać. 

Godzinę temu, tomek2711 napisał:

Przemyślę to z nową płytą główną tylko najgorszy ten format jest dla mnie, ponieważ mój internet nie jest najlepszy.

Co ma jakość internetu do wymiany płyty?

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, zbiku90 napisał:

Jakbym miał moda to byś wyłapał warna za polecanie w grudniu 2021 i5 7 albo 6 generacji :rotfl: Jak budżet jest 1000-1500zł to nawet nie ma się co zastanawiać, 10400/11400 + b560 tak jak wrobel napisał. Tym bardziej że ram może zostać. 

Co ma jakość internetu do wymiany płyty?

Ciężko mi cokolwiek pobrać większego

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...