Skocz do zawartości

Nowy RAM do 9700k i 3070


Recommended Posts

 Cześć, trochę się plany konkretniejsze zrobiły wiec stary temat kasuję i poukładam sobie wszystko tutaj.

Asrock Gaming k6 z370

I7 9700k (będzie OC)

jakiś rtx 3070 (jeszce nie wiem dokładnie jaki)

mam obecnie 2x8GB DDR4 BLE8G4D34AEEAK.K8FB czyli Ballistix Elite Crucial 3466Mhz

No i z racji,że robię lifting komputera (nowy procesor bo był i5 8600k) i nowa karta to do zestawu brakuje może lepszego RAMu.

Mój obecny sprzedałbym za ok 300zł, nowy kupiłbym używany za ok 500zł (za 2x8GB)

celowałbym w coś co będzie miało plus minut 4000Mhz ale na fajnych CL

Znalazłem test gdzie np. w takim RDR2 warto jest mieć te 4000 pamięci.

Z tego co rozumiem to przy prędkości 4000 te CL18 dobrze jest mieć i wydaje sie to być takie optimum gdzie miejscami po 7-10 klatek wiecej daje względem mojego 3466 CL16

Będę grał w gry w 1440p i tylko pod to te RAMy będą

jeśli taki upgrade mogę zrobić za ok 200zł to jestem chętny

Na dole załącze Wam film pokazujący wpływ prędkości ramu np. w takim Red Dead Redemption 2

 

Jakie RAMy polecacie zakładając,że nie umiem RAMu podkręcać?

Czyli musi być albo dobre XMP fabryczne ale jakiś popularny model RAMu gdzie są gotowe nastawy w internecie dostępne (wiem,żę każda sztuka inaczej się zachowuje ale gotowce też istnieją np. widziałem u nas na forum taki temat z Viperami 4400MHz) oczywiście full maxa w tej sposób nie wycisnę ale coś co mnie będzie zadowalać już tak.

 

Dodam jeszcze,że RAMy nie mogą być dużo wyższe niż moje Cruciale obecne bo będą kolidowały z chłodzeniem na procku.

 

1. Widzicie sens w zmianie RAMu w moim przypadku?

2. Ile to może realnie dać w mega wymajacych grach?

3. Jakie modele polecacie?

 

takie RAMy są w moim zasięgu finansowym

patriot Viper 4 BLACKOUT 4266Mhz CL18 PVB416G426C8K
viper steel PVS416G440C9K i tu chyba jest 4400Mhz przy cl 19
ripjaws g.skill 4000MHz CL18 f4-4000C18D-16GVK
Kingston FURY Renegade RGB 2x8GB DDR4-4600 CL19-26-26 1.50V
team group xtreeme argb 4000mhz  cl17
 

z prędkościami 4400 czy 4600 szaleć nie będą bo z tego co rozumiem moja płyta obsługuje max 4266

póżniej posprawdzam czy któreś z powyższych pamięci nie będą za wysokie.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, under555 napisał:

viper steel PVS416G440C9K i tu chyba jest 4400Mhz przy cl 19

Te ramki są chyba ok, często wykorzystywane w różnych testach. Samsung B-Die jeśli się nie mylę (19-19-19-39 a nie jak inne oszukane cl19 np. 19-23-23). Cena spora ale to jest DDR4 praktycznie wymaksowany i można pewnie zejść z timingami niżej przy wolniejszych taktowaniach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...