Skocz do zawartości

czy zotac to dobra firma


Recommended Posts

7 minut temu, Kruchy81 napisał:

Nie za tę cenę

Z590 Aorus Master,I5-11600K,RTX 3070 Aorus Master, Patriot Viper 4 4x8Gb 3733 MHz,Fortron Aurum Pro 1000W,Samsung 980PRO 500 Gb,Corsair 480 Gb MP510
 

Cena mnie na razie cena mnie mało obchodzi. Interesuje mnie to czy ten model ma prawo bytu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

To "tylko" 2060, więc z kulturą pracy nie powinno być problemu. Zotac to taka przeciętna firma, daje radę, ale szału nie ma. 

 

Do 3 tyś, to chyba sensowniej jest RX 6600 od RTX 2060. Ceny znów poszły w górę, jakieś 3 - 4 tygodnie temu dało się kupić RTX 3060 od KFA2 za 3 tyś. zł. 
np:

https://allegro.pl/oferta/karta-xfx-rx-6600-swift210-core-8gb-gddr6-11437600693

W grach bez RT będzie zdecydowanie szybsza. Jeszcze niedawno dało się ją kupić w "prawie" dobrej cenie, czyli ok. 2400 zł.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jest to najtańszy dwuwentylatorowy model, taki sam praktycznie jak Palit Dual, Asus Dual. To są modele zawsze budżetowe, więc nie ma co oczekiwać ani wielkiej ciszy, ani niskich temperatur, ani niskich taktowań. To nie jest kwestia firmy, że będzie coś przeciętne - takie chłodzenie w takiej półce cenowej nie będzie wybitne.

Ale któż wie jakie masz oczekiwania, jeśli ich nie napisałeś?

"Prawo bytu" to szeroki termin i nie wiadomo co ma oznaczać. Działać działa i jest to znośne, chyba, że ktoś jest mocno zestresowany temperaturami i szumem, to jednak powinien wyższych modeli poszukać.

I jak wyżej, bliżej 3000 to już można sobie znaleźć 6600, 3060, może jakieś 2070 a nawet 2070 Super. Jednak ja bym szedł w 6600 lub 3060 z uwagi na dłuższe gwarancje.

Edytowane przez korzychxp
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...