Skocz do zawartości

Upgrade isniejącego zestawu pod gry komputerowe


Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad upgrade-em posiadanego komputera. Komputer ma 4lata i zaczynam odczuwać potrzebę zmniejszania parametrów graficznych w nowszych tytułach.

Chciałbym Was zapytać co byście upgrade-owali i co w razie czego byście polecili.

 

Obecny zestaw:

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1080 Aorus 8GB GDDR5X (256 Bit) HDMI, DVI-D, 3xDP, BOX (GV-N1080AORUS-8GD)

Zasilacz Thermaltake PS-SPR-0600NHSAWE-1 600W

Procesor Intel Core i5-7600K, 3.8GHz, 6 MB, BOX (BX80677I57600K)

Dysk WD Caviar Blue 1 TB 3.5" SATA III (WD10EZEX)

Płyta główna Gigabyte AORUS GA-Z270X-Gaming 7, Z270, DDR4, HDMI, DisplayPort, ATX

Chłodzenie CPU Noctua NH-D14

Dysk SSD Samsung 250 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V6E250BW)

Pamięć HyperX Fury, DDR4, 8 GB, 2133MHz, CL14 (HX421C14FB2/8)

 

Wydaje mi się, że byłbym w stanie osiągnąć budżet rzędu około 5tys. Czy powinienem przygotować więcej?

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Procesor tutaj dość mocno odstaje od dzisiejszych standardów.

Powiedz jeszcze w jakiej rozdzielczości grasz.

 

Osobiście zmieniłbym podstawkę póki co nie ruszając GPU. Samo to poprawi już znacznie wydajność z szybkimi pamięciami w dualu

 

Poniżej 2000 zł masz już https://proline.pl/koszyk/da44d798

Zostaje 3000 zł. Można myśleć wtedy o sprzedaży GPU i włożeniu jakiegoś RTX ale tutaj chyba nawet do RTX 3070 trzeba by obecnie nieco dopłacić. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej! Dzięki za odpowiedź!

 

Gram zwykle w rozdzielczości 1980x1080.

Dużo nowych gier ma też trochę problemów z optymalizacją z tego co czytam, ale też nie ma co się tym usprawiedliwiać.

Czy brałeś pod uwagę podkręcanie ww. sprzętu? Szczerze nigdy się tym nie bawiłem tak, że możliwe iż nie wykorzystuję pełnego potencjału mojego pc.

 

Jeszcze raz dzięki wielkie za odpowiedź. Teraz czas ogarniać budżet.

Pozdrawiam!

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

OC tego CPU który masz i tak niewiele da. Ta jednostka swoje lata ma dawno za sobą.

 

Zmień sobie najpierw podstawkę i zostań na GTX 1080. Sprawdź jak będzie i wtedy myśl nad zmianą GPU
Pod 1080p spokojnie ogarnie RTX 3060 czy 3060 Ti

 

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-3060-vision-oc-12gb-gddr6-lhr-gv-n3060vision-oc-12gd-2-0-p8078603

 

Jaką masz obudowę? 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Hej jeszcze raz.

W związku z nagłymi wydatkami bardziej naglącej natury musiałem odwlec upgrade pc. Dzielny pc wytrwał i pomógł nie zwariować.

Natomiast teraz wygląda na to iż on sam zaczyna potrzebować pomocy. Podejrzewam że zasilacz powoli dożywa swoich dni, co z kolei skłania mnie do szerszego spojrzenia i zorientowania się w mądrych ludziach znających się na temacie odnośnie upgrade-ów.

Takoż chciałbym znowu poprosić was o pomoc.

Gdzie mój budżet na chwilę obecną do ratowania mojego kompana to ~4k złociszy.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W zasilaczach aż tak nie siedzę, ale nie kupuj nigdy z czarnej listy i weź coś przyszłościowego.

Ten i5-7600K jest trochę słaby na dzisiejsze czasy jak na gamingowy sprzęt, dobrze wymienić na nowy 6-rdzeniowy i co za tym idzie wymiana płyty głównej.

8 GB RAMu na gry, a zwłaszcza nowsze to słabo, należałoby rozbudować do 16 GB nie tylko do gier.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dobrym wyborem będzie i5-12600K, który ma porządne 6 rdzeni na 4,9 GHz + 4 energooszczędne 3,6 GHz (te rdzenie biorą na siebie drobne i Windowsowe zadania, gdy w coś grasz, czy inne zadanie obciążające proc, w wymagających zadaniach też one mogą brać udział). Ten procek jest z zapasem na przyszłość i na z min kilka lat będzie świetny; kosztuje on 1500 zł.

 

A z płytą to całkiem dopasiony będzie Asus TUF GAMING Z690-PLUS D4 , ma co trzeba do i5-12600K czy nawet i7-12700K bez problemu; koszt to 1150 zł, a wersja z Wi-Fi 6 i Bluetooth to 1370 zł.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
20 minut temu, Chomik Tomek napisał:

Dobrym wyborem będzie i5-12600K, który ma porządne 6 rdzeni na 4,9 GHz + 4 energooszczędne 3,6 GHz (te rdzenie biorą na siebie drobne i Windowsowe zadania, gdy w coś grasz, czy inne zadanie obciążające proc, w wymagających zadaniach też one mogą brać udział). Ten procek jest z zapasem na przyszłość i na z min kilka lat będzie świetny; kosztuje on 1500 zł.

 

A z płytą to całkiem dopasiony będzie Asus TUF GAMING Z690-PLUS D4 , ma co trzeba do i5-12600K czy nawet i7-12700K bez problemu; koszt to 1150 zł, a wersja z Wi-Fi 6 i Bluetooth to 1370 zł.


Temat rzeka. Bo jak dzisiaj sprawdziłem wg. yt i7 7700k nie jest taki najgorszy pod warunkiem, że można go wcisnąć na aktualny zestaw autora(płytę) tu podpieram się linkiem niżej
 

https://www.youtube.com/watch?v=skSdJ03ykLE&ab_channel=TheSpyHood

Z innej strony brać raptora 13500 ale też trzeba płytę i RAM. 
No i można po taniości skoczyć na AM4 jeszcze z R5 5600 i całą resztę kasy wyjdzie 3k(bo procek i płyta mniej niż 1000zł nowe) włożyć w kartę i chyba tak osiągnie najlepszy efekt. A potem albo od razu można skoczyć na 5800X3d

 

 

Edytowane przez HegemoN
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...