Skocz do zawartości

Dom 2 piętra , problem z zasięgiem - co robić ?


Recommended Posts

Cześć , problem polega na zasięgu sieci wi-fi , router orange (1gb światłowód) mam na 2 piętrze , zasięgiem ładnie pokrywa drugie i pierwsze piętro , jednak parteru już nei widzi. Na sam dół zjechałem przewodem RJ-45 pod tv, jednak przydał by się tam zasięg wifi. Co robić ? czy jest jakieś urządzenie do którego wepnę ten przewód i rozprowadzi mi sygnał WIFI dalej ? 

 

Dziękuje za pomoc , Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
W dniu 2.12.2021 o 17:34, xamarx napisał:

Dzięki sprawdze tą tende , a z tym routerem od orange (funbox 3.0) to chyba raczej jestem uwiązany, mam tv i telefon stacjonarny na nim , wydaje mi się że nie ma komercyjnego routera który by mi to ogarnął 

W routerze od Orange wyłączasz Wi-Fi i niech na nim lata TV i telefon. 

 

Kupujesz inny router. Tylko błagam nie najtańszy shit bo mi ręce opadają jak to się poleca na forach TP=Link, Tenda, to firmy na równi siebie. Jeszcze sprzęt jak sprzęt, ale oprogramowanie to najwieksza żenada na świecie. Aktualizują najczęściej bug fix, a największy bug jak był tak jest od początku istnienia tych firm. Wcale bym się nie zdziwił jak ci sami ludzie robią firmware tylko inne logo i grafika. 

 

Po taniości:

 

https://mi-home.pl/mi-aiot-router-ac2350

 

Nie drogi, a porządny:

 

https://mi-home.pl/mi-aiot-router-ax3600

 

Raz, a dobrze na lata. Są raty 0% jak nie ma takiej gotówki na ten sprzęt, a u mnie dom budowany w latach 1995-1997 z grubych pustaków i stoi na końcu na pietrze od południa, samochód służbowy brata najnowszy model Peugeot 308 złapał 3 kreski po wifi od północy jakieś 110 metrów od routera w lini prostej w 2.4Ghz. 

 

https://mi-home.pl/mi-router-ax9000

 

3 godziny temu, AlicjaHab napisał:

Zmienić dostawcę internetu.

Zmiana dostawcy nic nie da jak się z internetem bierze IPTV bo wtedy zawsze musi to latać przez router dostawcy. 

Link to post
Share on other sites

Nie używaj inteligentnego wiFi. To jedna wielka ściema marketingowa. Najlepiej zrobić dwa oddzielne WiFi. Zapisać sobie nazwy SSID i która to jaka wifi, hasło może być takie samo do obu, ustawić kanał dla 2.4Ghz i 5Ghz oraz pasmo dla 2.4Ghz 40Mhz, dla 5Ghz 80Mhz lub maks 160Mhz. Pół środki w tych ustawieniach to zawsze problemy. Kanał najlepiej wybrać taki, który najrzadziej jest ustawiany automatycznie czyli poza 10 i 11 dla 2.4 oraz powyżej 48 dla 5Ghz, kanały powyżej 100 dla 5Ghz niektóre urządzenia nie obsługują przy Tri-Band routerach. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...