Skocz do zawartości

Problem z nowym komputerem dioda VGA


Recommended Posts

Witam kupiłem nowy sprzęt i na wstępie on mi nie działa. 

cpu i5 10400f

mobo msi mag b560m bazooka

ram vengeance 3200mhz

stare części to zasilacz corsair tx 650 i gtx 970

 

Po odpaleniu kompa wyskoczyło mi żebym wciskał f2 żeby wczytać ustawienia fabryczne biosu i tak zrobiłem po czym komputer sie zresetował i jedyne co juz widziałeś to czarny ekran. 

 

Wyjąłem baterie biosu i odpaliłem kompa. Bios się zresetował i mogłem normalnie do niego wejść i w nim wszystko robić. Pomyślałem że super wszystko działa wyszedłem z biosu i ten sam problem. Czarny ekran i tak za każdym razem jak włączę komputer. wentylatory na cpu i gpu działają. Na płycie głównej świeci się biała dioda VGA. 

Co może być nie tak? Nie wiem co mogę zrobić. 

 

Z góry dziękuję za każde odpowiedzi i pozdrawiam. 

 

Link to post
Share on other sites

Części nowe ze sklepu kupione wczoraj. Kompa sam składałem. 

Zresetowałem po raz trzeci bios i byłem w szoku bo komputer się włączył i załadował nawet Windowsa na którym działał stary sprzęt. Entuzjazm minął jak uruchomiłem komputer ponownie i sie nie włącza... dalej cały czas czarny ekran. Osobiście mam już brak pomysłów... 

Link to post
Share on other sites

Zresetowałem jeszcze raz bios. Za każdym razem po resecie odpalał mi się bios i pytał się mnie, jakie mam chłodzenie i zawsze wybierałem, że tower a nie box. Z tego co tam było napisane po zmianie tego procesor mógł mieć więcej tdp a z tego co się orientuję to 10400f nie można odblokować tylko dopiero 11400f. Czy istnieje opcja, że po wybraniu opcji że posiadam lepsze chłodzenie i płyta główna ściąga limity tdp z procesora chociaż nie powinna i przez to procesor nie startuje czy coś ? Chociaż to by było bez sensu bo wtedy można by to zaliczyć do wiekiego buga oprogramowania. Aktualnie wybrałem, że mam box-owe chłodzenie i kompa normlanie już 3 razy uruchomiłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...