Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam zewnętrznej karty dźwiękowej do ok. 300 zł. Za te pieniądze nie będzie oczywiście rewelacji, ale chciałbym usłyszeć, że jest lepiej niż na zintegrowanej ALC892. Słuchawki to na razie ISK HP-580, a za jakiś czas kupię prawdopodobnie MH751/752. Coś polecacie? Zastosowanie uniwersalne (filmy, muzyka, gry). Myślałem nad SoundBlasterem G1 i G3, ale mają mieszane opinie (jak każdy sprzęt audio w sumie :D).

 

Link to post
Share on other sites

G1 to właśnie coś jak ta interga, akurat trafna uwaga ,a G3 to poziom trochę lepszej integry czyli +/-poziom Xonara DX,starszych X-FI. G1, G3 według mnie zupełnie nie warte zakupu, to już lepiej Chińskiego DACa. Co innego G6 BS.Swoją drogą  dużo tych zwrotów od Creativa. :D

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 26.11.2021 o 22:03, adivxv napisał:

G3 według mnie zupełnie nie warte zakupu.

Za pełną cenę chyba nie, ale teraz jest nowy za 141 zł już z wysyłką, więc trochę kusi.

 

W dniu 26.11.2021 o 22:03, adivxv napisał:

Swoją drogą  dużo tych zwrotów od Creativa. :D

Pomyślałem o tym samym :D

Edytowane przez Szak_
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, 1985r7 napisał:

Meizu DAC gra lepiej niż nie jeden xonar czy sound blaster a kosztuje grosze.

Dzięki, poczytam trochę o tym DAC-u. Najtaniej widzę na Shopee za ok. 155 zł, ale nie wiem czy to sprawdzony sprzedawca. Wiesz może, czy da się od razu podłączyć headset po jednym kablu (jak np. w SBX G1), czy trzeba mieć splitter i mikrofon ładować do płyty głównej?

 

@adivxv Na razie odpuściłem G3. Plan jest taki, żeby czekać na SBX G6 b-stock. Wcześniej pisałeś, że G3 to jest poziom lepszej integry (więc np ALC1200), a ALC892 na mojej płycie MSI B450 jest podobno jedną z najgorszych wersji 892. Więc kto wie, może jaką różnica by była.

 

A co sądzicie o Audiotrak Prodigy Cube 2, S.M.S.L M2, i Sabaj DA3? Bo na innych stronach polecają.

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.11.2021 o 22:25, Szak_ napisał:

Na razie odpuściłem G3. Plan jest taki, żeby czekać na SBX G6 b-stock. 

Proszę bardzo, pojawił się G6 w b-stock:
https://pl.creative.com/p/b-stock/sound-blasterx-g6-b-stock

Sam używałem wcześniej Prodigy Cube Black z dwoma różnymi opampami i końcem końców przesiadłem się na G6.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że Cube gra nieco bardziej neutralnie, wręcz nudno. Wiem, że wiele osób właśnie szuka jak najbardziej neutralnego i dokładnego źródła, ale to nie ja.

No i w skrajnym położeniu potencjometru potrafi szumieć, ale właściwie nigdy nie wykroczyłem poza 50% skali.

 

G6 ma nieco bardziej rozrywkowe i muzykalne brzmienie, do tego lepszy przedwzmacniacz mikrofonowy, tonę bajerów typu equalizer, podbicie bassów, normalizacja dźwięku, itp.

Z efektów dźwięku przestrzennego czy innego, typowego zniekształcania, nie korzystam, choć niektórzy mówią, że do filmów jest spoko.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...