Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Hejka Wszystkim.

Potrzebuje waszej rady odnośnie wymiany procesora.

Planuje zmienić swój obecny proces Ryzen 2700 na lepszy model Ryzenie 5900x lub 5800x .

Czy nie wiecie kiedy pojawią się najnowsze procesory amd ryzen 6000 i jakie warto kupić chłodzenie komputerowe bo obecnie mam fortisa 3 i raczej nie wystarczy na ryzena 5900 x i czy płyta asus prime x470-pro wystarczy na te procesory .

Komputer wykorzystuje do VirtualBox i nauki .

Link to post
Share on other sites

Ryzen 6000 mają zostać pokazane na CES 2022 (czyli za miesiąc), plotki mówią bardzo ogólnie o premierze sklepowej w Q1 '22 (wg aktualnej roadmapy AMD). 

 

VirtualBox nie powinno zarzynać chłodzenia klasy SPC Fortis 3 na procku o TDP do 105W. Jeśli temperatury / hałas ma dla Ciebie znaczenie to spomiędzy tych dwóch Cpu 

W dniu 25.11.2021 o 20:49, blackDeals napisał:

5900x lub 5800x

Bierz Ryzen 9 - jest z racji konstrukcji oraz zbliżonych limitów mocy łatwiejszy do schłodzenia. 

 

Zauważalna poprawa w aspekcie chłodzenia wymagałaby od Ciebie kupna dobrego AiO 280/360mm minimum przy czym Fortis powinien nadal bardzo przyzwoicie temat ogarniać. 

Link to post
Share on other sites

Hejka .

Dzięki za odpowiedź :) 

Przepraszam za ogromną zwlekę z odpowiedzią .

Podejmę decyzję po testach  6 seri . 

Dzięki za radę odnośnie wymiany chłodzenia procesora    ,myślałem bardziej o zastosowaniu powietrznego  chłodzenia  ale  wstępnie zakładam zakup  liquid frazer 2 240 a jak masz jakieś ciekawsze propozycje chętnie przeanalizuję . 

Link to post
Share on other sites

Nie masz co przepraszać, to nie support producenta a forum - każdy pisze kiedy chce ;)

 

Nie siedzę zbytnio w temacie AiO ale u mnie z definicji 240mm odpada - zdecydowanie bardziej wolałbym min 280mm (większe wentyle mogą się wolniej kręcić zapewniając wciąż świetny przepływ). 

 

Nie piszesz też jaka Buda itp. Ostatnio znajomy za moją namową kupił Alphacool eisbaer 420 Aurora i do teraz zbiera szczękę z podłogi ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...