Skocz do zawartości

Upgrade Komputera "Pomoc".


Recommended Posts

Cześć wszystkim,
Przychodzę do Was z zapytaniem o pomoc!

Poniżej przedstawiam Wam podzespoły aktualnego komputera.

- Gigabyte GTX 1660 TI
- INTEL BROADWELL-E CORE I7-6800K 6-CORE 3.4GHZ LGA2011-3 BOX
- Asus X99-E (Pudełko Asus H110M-K) -> tutaj nie wiem speccy mówi że jest to X99E ale pudełko które wydaje mi się że jest od tej płyty pokazuje H110M-K
- Wentylator Thermal Frio 14
- Kingston DDR4 32GB 2400 Hyper 4x8 szt.
- 931GB Western Digital WDC WD10EZEX-00RKKA0 (SATA )
- 489GB Crucial_CT525MX300SSD1 (SATA (SSD))
- 931GB Western Digital WDC WD10EZEX-60WN4A0 (SATA 
- 232GB Samsung SSD 840 EVO 250GB (SATA (SSD))
- Zasilacz Thermal Smart SE 630W
- Obudowa FRACTAL DESIGN DEFINE R6 BLACK PEARL

Wydaje mi się że bliżej jestem wymiany poszczególnych części na nowe niż kupno od nowa całego zestawu ze względów finansowych.
I tutaj przychodzę do Was - Czy macie pomysły od czego zacząć aby poprawić wydajność ? głównie gry FPS 

myślałem np o wymianie płyty głownej + ramy 16gb 3600hz ? czy to powinno dać jakąś poprawę ? czy np płyta głowna + jakiś procesor?
Budżet 1000-1500 jestem w stanie w takich widełkach coś zrobić ?

Z góry dzieki za pomoc !

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, loleq772 napisał:

- Asus X99-E (Pudełko Asus H110M-K) -> tutaj nie wiem speccy mówi że jest to X99E ale pudełko które wydaje mi się że jest od tej płyty pokazuje H110M-K

H110 to nie może być, bo to nie ta podstawka procesora. Masz mobo X99 FCLGA2011-3

2 godziny temu, loleq772 napisał:

Budżet 1000-1500 jestem w stanie w takich widełkach coś zrobić ?

Nie ruszałbym tego co masz. Zmienisz w tej kwocie co prawda CPU na nowsze 6/12, ale gra raczej nie warta świeczki. Masz całkiem spoko konfig. Jedynie zastanowiłbym się nad zmianą chłodzenia pod OC CPU. Jaki masz do tego ekran? Jaka rozdzielczość i jakie odświeżanie? 

 

Link to post
Share on other sites

Do OC RAM nie potrzebujesz chłodzenia. Chłodzenie potrzebujesz do CPU, którego też bym spróbował podkręcić.

Twoje chłodzenie nie wiem czy da radę, po prostu sprawdzaj temperatury. Tam zakres obrotów wentyla jest dość niski 500~1200 a i sam radiator jest dość średniej wielkości 

Link to post
Share on other sites

jasne dzieki bardzo ! z podkrecaniem CPU tez jestem zielony ale jak wyzej bede sprawdzal poradniki / yt itp :) czy moglbys podeslac jakies fajne chlodzenie ktore poradzi sobie bez problemowo z OC ?

i jeszcze mam pytanko - czy ta moja plyta to ta ? https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-x99-pro-x99-lga-2011-3-glan-sata3-usb3-raid-ddr4-sli-crossfire-90mb0kq0-m0eay0-698050/?gclid=CjwKCAiAqIKNBhAIEiwAu_ZLDq5f0zejqsuvmPMc6K1K4inRtF2ThHK4gYncMWrT3M9Z5DQe4AfimhoCdFkQAvD_BwE

mozna tutaj ew przyszlosciowa wkladac intela i7 10 albo 11 generacji ? czyt nie ma szans ? 

Z gory dzieki :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...