Skocz do zawartości

Co kupić ? Geforce 1050 2 GB czy coś innego


Recommended Posts

Witam  wiadomo jak ostatnio wygląda sprawa cen kart graficznych , ale coś muszę kupić w związku z tym mam pytanie , budżet to maksymalnie 800 zł , pod uwagę biorę karty używane , przeglądając oferty na portalach , jedyne co widzę to Geforce 1050 z 2 GB w cenie 650-800 , trochę słabo że nie 4 GB , więc co najlepiej byłoby wybrać tego Geforca 1050 ? czy może coś z AMD ?

Link to post
Share on other sites

Obecnie pod względem opłacalności zdecydowanie wygrywa karta GeForce GTX 960. Jest to rozwiązanie sprawdzone, niezwykle popularne, a przede wszystkim zbytnio nie ustępuje w osiągach karcie GTX 1050. Układ GeForce GTX 1050 z kolei oferuje nam mniejsze zużycie energii, które plasuje się na poziomie 75W, a także wyższą częstotliwość zegara. Ta karta dedykowana jest wszystkim, którzy nie chcą rezygnować z doskonałych osiągów, a jednocześnie cenią sobie energooszczędną i cichą pracę sprzętu.

 

Pieron wie która z nich lepsza :)

Link to post
Share on other sites

Ja odsprzedając swoją kartę graficzną jaką był GTX 1660 Ti musiałem włożyć swojego GTX-a 1050Ti 4GB do komputerka i jej używać. Katuję ją już 9 miesięcy i o dziwo sprawuje się wyśmienicie jako karta do grania w gry na średnio wysokich detalach bez wodotrysków. Do czego to doszło ja i 1050Ti którą kupiłem do komputera córki używkę za 400 zł. A teraz w tych czasach jest jak znalazł i nie kupię nowej do puki ceny obecnych kart realnie nie spadną. Fifa22 ( ultra), RE Village ( dobre średnie detale ) F1 2021 ( zapiernicza pięknie ) wszystko w FHD, czego chcieć więcej :D 

Link to post
Share on other sites

Brak wsparcia nie ma żadnego znaczenia, bo to wcale nie oznacza, że coś nie będzie działać. Niektórzy czytają "brak wsparcia" to czują wielką grozę, tak jakby sztuczne wspieranie 1050 GTX cokolwiek dawało mu na plus, a to na tyle słabe karty, że to nie ma żadnego znaczenia. Większość tych kart AMD co podałem ma już DX12, czego i nowsze NV nie mają. Mimo niższych modeli mają też Freesync.


Tak naprawdę jedyny plus to pobór prądu tych nowszych, ale np taki radeon 280X kosi jak chce 1050ti np w doom eternal dzięki dużo lepszej optymalizacji vulkan i dx12. I to przy "braku" wsparcia. Nie muszę mówić, że 1050Ti w momencie premiery lepiej dawał sobie radę, a teraz podupadł w stosunku do starych radeonów (tych z DX12).

 

1080p-p_1100.webp

Polecam wybrać wg tego wykresu.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Bez sensu wybierać na podstawie "vulcana" który jest max w kilku grach na rynku.

R9 280x nie wiele wydajniejszy nawet w tym wybranym teście od 1050ti, za to zjada duuużo więcej prądu.

1050 ti ma dx 12 API 12 (poziom funkcji 12_1)

Ma też g-sync compatible lepsze od freesync.

r9 280x to spore ryzyko, gorące, duży pobór, padały dość często już kilka lat temu.

Tak jak kolega wyżej pisał najnowsze sterowniki nie obsługują już gtx770 więc zostaje kombinacja ze starszymi lub nie odpalanie gier w przyszłości.

Gtx serii 9xx też już gorsze technologicznie od 1xxx, pobór prądu, temperatury, brak g-sync. 

 

Imho 1050 ti najlepsza z tych podanych w ograniczonym budżecie.

 

Edytowane przez Kuba
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...