Skocz do zawartości

GeForce GTX 460 + Core 2 Duo E4400


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym wymienić kartę graficzną. Czy karta GeForce GTX 460 będzie sprawnie działała z Intel Core 2 Duo E4400. Mam monitor 19" iiyama ProLite X486. Rozdzielczość ekranu 1280 x 1024. Spodziewam się, że przy Full HD procesor będzie ograniczał tą karte, ale nie zamierzam kupować nowego monitora. Przy rozdzielczości 1280 x 1024 wydajność karty nie powinna spaść drastycznie. Jak uważacie?

Druga sprawa zasilacz, raczej nie powinno być problemu przy wymianie karty?

 

Mój sprzęt:

Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz

GIGABYTE GA-N650SLI-DS4

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W

NVIDIA GeForce 8600 GT

Corsair DDR2 2GB 2x1 800MHz CL4 XMS2

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Odpowiedź jest prosta: GTX460 w wersji 768/192 (jeżeli chcesz zaoszczędzić trochę grosza) albo własnie HD6850 ale musisz liczyć się z brakiem PhysicX a przyznam że niektóre gry warto pograć właśnie z PhysicX

 

PS. Sorrka jak przekręciłem nazwę physic :D

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Jeszcze jest taka sprawa. Myślałem o wymianie procesora na Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz lub Intel Core2 Quad Q8400 2,66 GHz.. Moja płyta główna według Gigabyte nie obsługuje tych procesorów, nawet na najnowszym biosie. Ale według instrukcji do płyty i ze strony Nvidia płyta obsługuje 1333MHz. Możecie mi jeszcze w tej sprawie pomóc. Jak jest z tym chipsetem Nvidia 650SLI?

Link to post
Share on other sites

Kolego, cos chyba zle patrzyles, tu masz liste obslugiwanych CPU przez swoj procesor: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2514 --> sa tu wszsytkie procesory z rodziny C2D i C2Q. Jesli planujesz wymiane na jakiegos 4-jajowca, to karta pokroju 6950 bedzie tu ostatecznym minimum, a dolozenie do 560 ti oczywiscie wiazao by sie z wiekszymi kosztami, ale karta by byla znaczniev przyszlosciowa

Link to post
Share on other sites

Aaaaa... sorki zmeczony bylem, nie spojrzalem na sama gore xD... No tak to nie zostaje ci za duzo mozliwosci, albo zmiana calej platformy, albo kupno ob ecnei oszczedniejszej karty graficznej :)

Link to post
Share on other sites

pare osob zrobilo testy i wyszlo ze procki 2 rdzeniowe sobie gorzej radza z nvidia... ludzie ale to jest pare %... dajcie juz spokoj z tym tematem.

Co do tematu: twoja plyta obsluguje Core™ 2 Quad Q6600 albo 6700 --> moze wiec taki procesor sobie wstawic? to jest w koncu pelny quad (znacyz 2 x C2D ^^) do tego dolozyc Radeona HD 6850 i bys mial platforme jeszcze na 2 lata spokojnie :)http://allegro.pl/listing.php/search?category=4226&sg=0&string=q6600&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8&order=bd&change_view=1 --> wylicytowac taki procesor i miec spokoj :) Ja bym tak zrobil, sprzedac swojego C2D dolozyc do C2Q i ogien!! :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...